Férfi kosár Euroliga: Hanga sem kímélte a Fenerbahcét

2014.04.03. 22:21
A Fenerbahce 95–73-as vereséget szenvedett a Laboral Kutxa otthonában, ezzel biztossá vált, hogy nem juthat negyeddöntőbe a férfi kosárlabda Euroligában. Hanga Ádám többek között 10 ponttal járult hozzá a spanyol csapat sima győzelméhez.

A Fenerbahcénak mindenképpen győznie kellett volna a középszakasz utolsó előtti fordulójában, a Laboral Kutxa azonban lelépte a török csapatot. Hanga Ádám is nagyban hozzájárult a Fener playoff-álmainak szertefoszlatásához, ugyanis 19 perc alatt 10 pontot dobott (2/2 a büntetővonalról), emellett jegyzett 2-2 lepattanót és blokkot is. Az már korábban eldőlt, hogy a Laboral Kutxa nem juthat negyeddöntőbe.

Csütörtökön három csapat biztosította helyét a legjobb nyolc között: a Málagát 69–60-ra legyőző Panathinaikosz, a Münchenben 94–92-re diadalmaskodó Maccabi Electra, valamint a pénteken pályára lépő Olympiakosz, amely a Fenerbahce vereségének köszönheti továbblépését.