Női kosár KEL: PEAC-győzelem, ceglédi vereség

2014.01.19. 20:06
A PEAC-Pécs hazai pályán 87–54-re nyert a Novi Zagreb ellen a női kosárlabdázók Közép-európai Ligájában, míg a sereghajtó Cegléd 85–65-re kikapott a listavezető kassaiaktól.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
PEAC-PÉCS–NOVI ZAGREB (horvát) 87–64 (24–9, 26–14, 18–22, 19–19)
Pécs, 300
néző. V: Földházi, Pozsonyi, Lövész
PEAC: Fűrész 6/6, Reid 7, JOVANOVICS 19/6, NAGY-BUJDOSÓ 11/3, WILLIAMS 15/6. Csere: Raksányi 10, Horváth L. 8, OROZOVICS 7, Kaposi 2, Nagy D., Kiss V. 2, Pap R. Edző: Djokics Zseljko
ZAGREB: M. DABOVIC 17/3, Babkina 7, Ivezic 15/3, Kartic, L. IVANKOVIC 15. Csere: Bura 6, Juric, Komplet 2, Semren, Dojkic 2, Stojsavljevic. Edző: Vladimir Ivankovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 11–4. 13. p.: 31–9. 17. p.: 43–17. 23. p.: 52–31. 26. p.: 57–37. 33. p.: 68–50. 37. p.: 83–56
Kipontozódott: L. Ivankovic (37. p.)
Djokics Zseljko:
– Az első félidőben remekül játszottunk. Tetszik a csapatom mentalitása, hogy egy vesztes meccs után rögtön javítani akartak a lányok. Ezzel a győzelemmel jó esélyünk van második helyen zárni a Közép-európai Liga alapszakaszát, amit kevesen hittek volna, de a munkánkkal megérdemeljük.
Vladimir Ivankovic: – Nagy elánnal játszott a Pécs, ez nálunk hiányzott. Nem tudom, az első félidőben, védekezésben vagy támadásban nyújtottunk-e rosszabb teljesítményt. Komoly krízisben vagyunk, három új játékost kell beépítenünk. A Miskolc ellen bebiztosíthatjuk a harmadik helyünket, hogy elkerüljük a Kassát az elődöntőben. A második félidőben már a saját büszkeségünkért játszottunk.NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
Pécs, 300

CEGLÉDI EKK–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 56–85 (10–16, 17–21, 10–29, 19–19)
Cegléd, 100
néző. V: Vígh, Minár, Sallai
CEGLÉD: Hadzsovics 8, Orbán 5/3, GORJANÁCZ 13, KOBOLÁK 14, Vilipics 10. Csere: Filipowicz D. 4, Jerkovics 2, Serbán, Szabó D., Filipowicz V. Edző: Áron Balázsné
KOSICE: BÁLINTOVÁ 12/3, Kissová 4, PERKINS 16/6, Pierson 6, KRIVACSEVICS 10. Csere: Abdi 4, Kupciková 4, HRUSCÁKOVÁ 16, Pindrachová 11/6, Janosciková 2. Edző: Maros Kovácik
Áron Balázsné: – Az első félidőben a megbeszélteket betartva lépést tartottunk ellenfelünkkel. Szünet után a kassaiak zónavédekezésre váltottak, amit nem tudtunk átdobni, s nagy hátrányba kerültünk. Összességében elégedett vagyok a csapattal, mert a tudásbeli különbséget lelkesedéssel sikeresen kompenzáltuk.
Maros Kovácik: – Legutóbbi, szerdai mérkőzésünkön vereséget szenvedtünk, ráadásul rosszul is játszottunk, így a vasárnapi hosszú utazás után csak nehezen lendültünk játékba. A második félidőben feljavult a teljesítményünk, érvényesítettük a papírformát.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
SPISSKÁ NOVÁ VES (szlovák)–ALUINVENT DVTK 63–94 (22–23, 11–18, 18–24, 12–29)
Igló, 400
néző. V: Zubák, Fuska, Kis
SPISSKÁ NOVÁ VES: Benusková 9/3, O'Rourke 14, Slimaková 2, Holmqvist 17, Sorkusa 8/6. Csere: Baletics 11, Rehaková, Mackulinová, Lasková 2. Edző: David Demecko
DVTK: Bukovszki 5/3, Sverrisdóttir 21/12, Raven 17, Jansone 17/9, Tobin 14. Csere: Czank 2, Bálint 8 , Szabó P. 4, Vincze V. 6, Dubei, Horváth B. Edző: Miguel López
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–10. 8. p.: 13–23. 11. p.: 22–23. 13. p.: 28–27. 22. p.: 35–46. 28. p.: 47–62. 35.p.: 53–71
Kipontozódott: Baletics (39. p.)
Miguel López:
– Örülök a győzelemnek, időnként remek ritmusban tudtunk játszani. Főleg a második félidőben a védekezésvariációkat is tudtuk gyakorolni. Tovább készülünk az előttünk álló feladatokra.