Női kosár KEL: szenzációs második félidővel nyert a Sopron

2013.12.21. 19:47
Az UNIQA Euroleasing Sopron tizenöt pontos hátrányt ledolgozva 71–61-es győzelmet aratott a Piestanske Cajky otthonában, így idegenben a negyedik, míg összességében a tizenegyedik győzelmét aratta a sorozatban.

A Sopron számára nem indult jól a mérkőzés, hiszen szűk öt perc játékot követően tízpontos hátrányba került, innen azonban még volt visszaút Fegyverneky Zsófiáék számára, és az első negyed végére három pontnyira faragták a különbséget (16–13).(16–13).

A második játékrész eleji rövidzárlat ugyanakkor már sokba került a magyar csapatnak, amely majd' öt percig nem talált a gyűrűbe, a Cajky pedig ez idő alatt 12–0-s rohamot produkált, így megnyugtató előnyt kovácsolt magának a nagyszünetre (35–25).

A Sopron azonban a második félidőben tanúbizonyságot tett arról, hogy miért áll a táblázat második helyén, hiszen nemes egyszerűséggel feltörölte a parkettát szlovák ellenfelével. A húsz pontot termelő Fegyverneky vezette vendégek a harmadik negyed végére ledolgozták hátrányukat (51–51) – sőt a játékrész hajrájában már vezettek is –, a mindent eldöntő negyedik negyedben pedig folytatva a feltámadást a maguk javára billentették a mérleg nyelvét.

A magyar csapat az utolsó játékrészben tíz pontot vert ellenfelére (61–71), így idegenben a negyedik, összességében a tizenegyedik győzelmét aratta a sorozatban.

CAJKY:
Bartánusová 5/3, Bartonová 2, Dudásová 4, Krc-Turbová 7/3, TATHAM 17. Csere: Fabianová 6/6, Zentková 10/6, Pilátová 3/3, Felixová 7/3. Edző: Martin Pospísil
SOPRON:
FEGYVERNEKY 20/6, Zsovár 7/3, Simon 2, HAWKINS 15/3. Krnjics 10. Csere: Tetemondová 8/6, Ciglar 9/3, Licskai, Sztankovics. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 4. perc:
11–2. 8. p.: 14–6. 14. p.: 28–13. 18. p.: 33–25. 22. p.: 40–31. 25. p.: 42–40. 28. p.: 46–48. 33. p.: 53–59. 37. p.: 55–67
Kipontozódott:
Bartonová (26. p.)
Igor Polenek:
– Rosszul játszottunk az első félidőben, de a másodikra jelentősen feljavultunk.