Férfi kosár Eurochallenge: óriási harcban Körmend-vereség

2013.11.12. 19:59
Továbbra sincs győzelme a Körmendnek a férfi kosárlabda Eurochallenge idei kiírásában: a vasiak kedd este hazai pályán 73–68-ra kikaptak a romániai Medgyesről érkező Gaz Metantól.

A vendégek rögtön az elején kézbe vették az irányítást, és leszámítva a második negyed eleji, Devon Moore duplája kiváltotta rövidke fordítást (27–26), végig ők vezettek. A harmadik negyed elején Aurelian Dumitrescu két triplája után már tizenkét pont volt az előnyük (37–49), akkor azonban Jeremy Fears vezérletével hosszú hajrát nyitott a Körmend.

Bő hat perccel a vége előtt sikerült utolérni az ellenfelet (59–59), csakhogy még időkéréssel sem sikerült megakadályozni, hogy a következő kilenc pontot a vendégek szerezzék meg. Farkas Attila triplája és Kutasi Gergely duplája még felcsillantotta a reményt, Fears büntetői után már csak két pont volt a hátrány (68–70), de a hátralévő 21 másodperc nem bizonyult elegendőnek a fordításhoz. A medgyesiek higgadtan büntetőztek, Kijev után Körmenden is nyertek.