Kobe Bryant 29 pontja is kellett a Lakersnek a Denver legyőzéséhez

2008.11.22. 09:02
Az NBA 25. játéknapja egyik legizgalmasabb mérkőzésének a Los Angeles Lakers–Denver Nuggets meccs ígérkezett, de a vendégek nem tudtak meglepetést szerezni, 14 ponttal nyert a nyugati listavezető Lakers. A Keleti főcsoport élén álló Boston Minnesotában győzött.
Két pont a 29 közül – Kobe Bryant zsákol
Fotó: Reuters

A 25. játéknap nagy kérdése az volt, hogy a néhány hete a Pistonstól szerződtetett Chaunecy Billupsszal felálló Denver tud-e meglepetést szerezni a ligaelső Lakers otthonában.

Nos, a kérdés már az első negyedben eldőlni látszott, ugyanis az első játékrészben 15 pontos előnyre tett szert a hazai csapat, és ezt végig őrizte is Phil Jackson együttese, sőt a 3. negyedben egy ízben már 25 ponttal is vezetett (71–56-ra).

A meglepetés így elmaradt, a Lakers végül 104–90-re győzött, és egy vereség, valamint 10 győzelem mellett továbbra is a legjobb a mérlege a ligában.

A sikerből a mezőny legeredményesebb tagjaként Kobe Bryant 29 ponttal vette ki a részét. A másik oldalon J. R. Smith és Nené 18-18 pontot jegyzett, míg Billups 15 pont mellett kiosztott 9 asszisztot is.

A keleti listavezető Boston is nagyarányú, 17 pontos győzelmet aratott Minnesotában, úgy, hogy a nagyszünetben még a hazaiak vezettek 39–36-ra.

A bajnok a 3. negyedtől kapta el igazán a fonalat, és Kevin Garnett (17 pontig jutott) vezetésével végül 95–78-ra győzött.

Az Orlando Magic többek Dwight Howard 24 pontjának és 17 lepattanójának köszönhetően nyert az Indiana Pacers otthonában, hosszabbítás után 100–98-ra. A Spurs pedig a bokasérüléssel küzdő Tony Parker nélkül is könnyedén verte meg a Jazzt (Tim Duncan 18, Roger Mason 29 pontot szerzett).

A Nets gigászi csatában, hosszabbítás után nyert 129–127-re a Raptors otthonában. A vendégeknél Vince Carter 39 pontot és 9 lepattanót jegyzett, míg a másik oldalon Chris Bosh 42 pontja is kevés volt a sikerhez.