Női kosárlabda NB I: egy félidős Csata-csoda a címvédő ellen

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2008.10.09. 00:24
A Vasas-Csata egy félidőnyi remeklés után sima vereséget szenvedett otthonában a címvédő Soprontól az UNIQA női kosárlabda NB I-ben.
A pasaréti központ közönségének legnagyobb ámulatára a mezőny hátsó felében álló hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, és Fritz vezetésével magabiztosan hozták a nyitónegyedet. A vendégek csak a 15. perc környékén "ébredtek fel", ezt követően Horti remekelt a palánk alatt, így a félidőben 29-34 volt az állás. Térfélcsere után kijött a két csapat közötti különbség: Tursics Sándor tanítványai a hátralévő húsz percben mindössze tíz pontot hoztak össze. Az Euroligában is érdekelt Sopron új légiósai közül az amerikai Holt tíz, az ausztrál MacLeod kilenc pontig jutott. Az elhúzódó bírósztrájk miatt a találkozó egyik játékvezetője ezúttal is Sterbenz Tamás, a szövetség főtitkára volt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

3. FORDULÓ
VASAS CSATA–MKB-EUROLEASING SOPRON 39–80 (19–12, 10–22, 6–19, 4–27)
Pasaréti út, 200 néző. V: Sterbenz T., Mészáros
VASAS: Czank, Laklóth 6, Fritz 12/3, Mansaré F. 4, FEJES 11/3. Cs: Szondy 2, Győr 4, Adamecz, Kántor. Edző: Tursics Sándor
SOPRON: MacLeod 9/3, HONTI 10/3, Eördögh 9/3, MILOVANOVICS 7/3, HORTI 18/3. Cs: Holt 10, HORVÁTH ZSU. 11/9, Hadarics 4, Horváth L. 2, Vágvölgyi. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–7. 8. p.: 15–12. 12. p.: 19–19. 16. p.: 23–28. 22. p.: 31–46. 28. p.: 33–51. 33. p.: 37–60. 39. p.: 39–74

Tursics Sándor: – Rövid cserepad és egy félidőnyi szellemi kapacitás!
Székely Norbert: – A második negyedtől kezdtünk el kosárlabdázni, ettől a pillanattól fogva kidomborodott a két csapat közti sebességkülönbség.