Kobe pályafutása során 22. alkalommal jutott 50 pont fölé

2008.03.03. 09:54
A Los Angeles Lakers győzelmével a második helyet foglalja el a Nyugati főcsoport táblázatán a San Antonio Spurs mögött. A kiegyenlített küzdelmet hozó mérkőzésen a Dallas Mavericks csapatát győzte le a Kobe Bryant vezette Lakers.
Az 52 pontot szerző Kobe Bryant akcióban a Dallas ellen
Reuters
Reuters

A Los Angeles Lakers hajszál híján már a rendes játékidőben megnyerte a mérkőzést, de Dirk Nowitzki hárompontosa két másodperccel vége előtt elég volt az egyenlítéshez.

A hosszabbítás hasonlóan izgalmas játékot hozott, mint a rendes játékidő, végül 108-104 arányban a Lakers került ki győztesen.

A Lakers nagyrészt Kobe Bryant remeklésének köszönheti a sikert, a játékos négy negyed alatt 44 pontig jutott, majd a hosszabbításban sem állt meg, 52 ponttal zárta a meccset.

Ki kell még emelni Dirk Nowitzki játékát, aki 30 pontot szórt, és két másodperccel a negyedik negyed vége előtt dobott egy triplát, ami 93-93-ra alakította az állást.

Kobe Bryant a mérkőzés után kijelentette: „Olyan hangulatú meccs volt, mintha a playoffban játszanánk, a rendes játékidőben elhibáztuk a lehetőséget, hogy győztesen fejezzük be a találkozót, de a hosszabbításban a védelemnek köszönhetően sikerült nyernünk.”

A Portland Trail Blazershez kapcsolódó hír, hogy a csapat szeretné megszerezni a Toronto Raptors játékosát, José Manuel Calderónt, és cserébe három játékost is adnának: Jarrett Jack-et, Steve Blaket és Sergío Rodríguezt.

A Blazers a Golden State Warrirorstól kapott ki 100-104-re.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)