A pécsiek otthonában folytatta tavaszi menetelését a Körmend

2008.02.20. 21:03
A legjobb nyolc közé jutásért csatázó Körmend óriási csatában, 90-85-re nyert a második helyen álló Pécs otthonában a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 19. fordulójában. A találkozó legeredményesebb játékosa a körmendi Fodor Gergely volt, aki 19 pontig jutott.
Fodor Gergely 19 pontig jutott

A két csapat alaposan felkészült a dunántúli derbire. A hatos nyerő sorozattal érkező Körmend ellen a pécsiek napokon keresztül az egészpályás letámadás elleni játékot gyakorolták az edzéseken, és Dragoljub Krivacsevics, a vasiak mestere is felkészítette együttesét a PVSK-ból.

A hazaiaktól Hosszú Gergely, a vendégektől Gráczer Zsolt hiányzott.

A vendégek ébredtek korábban, 7–2-re elhúztak, erre viszont tíz hazai pont érkezett válasz nélkül. Az összecsapáson rengeteg triplát láthatott a közönség, – az első negyedben összesen nyolcat. A két edző folyamatosan cserélt, hat perc elteltével már kilenc-kilenc játékos fordult meg a pályán. A játékrész eredményét Ed McCants állította be utolsó másodperces hármasával.

A folytatásban megint fordított a Pécs, de ekkor jött a körmendi csodafegyver, a letámadás, szerzett labdákkal és könnyű kosarakkal, melyre a mezőny addigi legjobbja, a negyvenéves Bojan Lapov válaszolt egy remek triplával. Potyogtak a kosarak, Fodor Gergely nagy sorozata újból előnyhöz juttatta az őrségieket. Ekkor viszont az addig feltűnően hallgatag Dragan Alekszics „kért szót”, Krivacsevics pedig időt, mert 42–38-ra ellépett a tabella második helyezettje.

A vendéglátók dolgát nehezítette a második félidőben, hogy a sérült irányító, Wittmann Krisztián már nem léphetett pályára. Trummer harmadik triplájával ismét a Körmend vezetett, ezt Thomas megfejelte még egy hármassal, s Sztojan Ivkovics ezt már nem tűrte időkérés nélkül.

A vendégek kezdték felőrölni a baranyaiakat, labdaszerzések utáni könyű ziccerekkel. A körmendiek már vérszemet kaptak – főleg Fodor Márton -, ha csak kicsit pontosabban céloztak volna a büntetővonalról, régen eldőlt volna a meccs. De nem, mert Dénes és Alekszics állított az irányzékon, ám mielőtt a felzárkózás egyenlítésig fajult volna, jött egy-egy vendégtripla.

Williams még egyszer felhozta három pontra a Pécset (80–83), de a végén – pattanásig feszült hangulatban -, Fodor Gergely hihetetlen hármasával kibrusztolta sorrendben ötödik bajnoki győzelmét a Körmend.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, A CSOPORT, 19. FORDULÓ

PVSK-EXPO CENTER PÉCS–POLAROID LAMI-VÉD KÖRMEND 85–90 (22–25, 24–19, 14–24, 25–22)
Pécs, 3000 néző. V.: Pálla, Ádám, Kiss L.
PÉCS: Wittmann, WILLIAMS 14/9, DÉNES 16/12, Tóth N. 6, LAPOV 10/3, Csere: ALEKSZICS 14/6, Kutasi 5/3, GREBENÁR 18, Czigler 2
KÖRMEND: FODOR M. 12/6, Ferencz 5/3, TRUMMER 13/9, OCITTI 9/3, VAVRA P. 12, Csere: THOMAS 12/6, Henderson 3, McCants 5/3, FODOR G. 19/12
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–7. 3. p.: 12–7. 8. p.: 17–19. 11. p.: 22–28. 14. p.: 31–28. 17. p.: 42–38. 20. p.: 44–44. 24. p.: 48–54. 28. p.: 53–61. 30. p.: 57–68. 32. p.: 60–71. 35. p.: 69–79
Kipontozódott: Grebenár (40. p.), Alekszics (40. p.), Trummer (40. p.)