Ismét győzelem: ezúttal Mondeville-ben diadalmaskodott a Pécs

2008.01.09. 22:46
A MiZo Pécs 2010 női kosárlabdacsapata 77-72-re nyert a Mondeville otthonában az Euroliga nyolcadik fordulójában. A magyar csapat sorozatban harmadik győzelmét aratta az európai kupában idegenben, Iványiék Faenzában és Vilniusban győzedelmeskedtek ezt megelőzően.

Fegyverneky gyártotta a pontokat, Iványi Dalma tálalta fel a gólpasszokat, Vajda Anna sorozatban szedte a lepattanókat, Emilija Podrug pedig tarthatatlan volt centerben. Tömören: semmi meglepő nem volt a Pécs 77-72-es Mondeville-i sikerében

Ugyan a hazai csapat Paoline Salagnac és Caroline Digbeu dupláival 4-0-ra vezetett a mérkőzés elején, a Pécs hamar rendezte sorait, s a folytatásban átvette a kezdeményezést.

Az első félidőben remekül játszott a magyar bajnoki ezüstérmes, ám a harmadik negyed elején egy 9-0-s rohammal ráijesztett a hazai egylet Rátgéber László együttesére. A mester természetesen időt kért, s ezután már nem reménykedhettek a Mondeville játékosai.

A 49-45-ös magyar vezetést követően a Pécs már nem engedte át az előnyt ellenfelének. Vajda a sok jó teljesítményt nyújtó baranyai közül is kiemelkedett, zsákszámra ontotta a kosarakat, gyűjtötte a lepattanókat, Iványi tizenegy asszisztot osztott ki.

De ne feledkezzünk meg Fegyverneky Zsófiáról sem, aki több mint 70 százalékos pontossággal célzott mezőnyből, ráadásul hárompontos kísérleteinek 60 százaléka is célt talált – összesen 19 pontot szerzett.

Végül a Pécs a Faenzában és Vilniusban aratott sikere után harmadszor is győzött idegenben az Euroligában.

Mivel Valenciában a Ros Casares óriási csatában két ponttal legyűrte a Dinamo Moszkvát, jelenleg a pécsiek a másodikak a csoportban.

NŐI EUROLIGA

D CSOPORT, 8. FORDULÓ:
USO Mondeville (francia)-MiZo Pécs 2010 72-77 (19-22, 17-18, 15-15, 21-22)
Mondeville, 1721 néző. V: Oskarsson (izlandi), Santos (portugál), Arana (spanyol)
Az eredmény alakulása. 4. p. 7-7. 7. p. 14-13. 9. p. 14-20. 13. p. 23-29. 20. p. 36-40. 31. p. 51-57. 37. p. 63-71.
Mondeville: AUBERT 16/12, Salagnac 9, L. WILLIAMS 17/9, Digbeu 8/3, Alexis 2 Csere: El Gargati 6, JANNAULT 14/6. Edző: Olivier Hirsch
Pécs: IVÁNYI 10/6, FEGYVERNEKY 18/6, Somogyi 5/3, PODRUG 17, Coelho 2 Csere: Krivacsevics, Mészáros 6/6, VAJDA 19/6. Edző: Rátgéber László
Mestermérleg
Olivier Hirsch, a Mondeville edzője: Gratulálok a Pécsnek, fantasztikusan játszott, kiváltképp Vajda, aki a WNBA színvonalán kosarazott ezen az estén.
Rátgéber László, a Pécs edzője: Ha a többi játékosunk is úgy játszana, mint ma Vajda, Iványi, Fegyverneky és Podrug, bizony, az idén is a Final Four résztvevői lennénk