A Spurs magabiztos győzelemmel ünnepelte Duncan visszatérését

2007.12.16. 09:45
Két vereség után újra győzött és megőrizte hazai hibátlanságát a San Antonio Spurs az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának szombati játéknapján. A Dallas Mavericks nyerte a texasi rangadót a Houston Rockets ellen, a New Orleans Hornets kőkemény csatában múlta felül a Phoenix Sunst.
Michael Finleyre lehetett számítani a Nuggets ellen

A bajnoki címvédő San Antonio együttesében Michael Finley és Fabricio Oberto tett a legtöbbet azért, hogy a Spurs 102-91-es győzelemmel köszönthesse a Denver Nuggets ellen visszatérő Tim Duncant.

Az olimpiai bajnok klasszis, aki bokasérülés miatt négy összecsapást is kihagyott, nyolc pontig és nyolc lepattanóig jutott húsz perc alatt, ez is kellett ahhoz, hogy a texasiak két vereség után újra megízlelhessék a győzelem ízét.

Tony Parkert továbbra is nélkülözték a san antonióiak, de ennek ellenére makulátlan (13-0) maradt a hazai mérlegük ebben az idényben.

Finley és Oberto egyaránt 21 pontot szórt, Oberto ráadásul imponáló dobásmutatójával és számos lepattanójával tűnt ki.

A túluldalon Allen Iverson sziporkázott, harminc pontja és öt asszisztja mellett azonban hét bosszantó labdaeladás is a neve mellett áll a jegyzőkönyvben.

A Spurs lényegében három negyed alatt elintézte ellenfelét, 92-68 volt az állás a záró játékrész előtt.

A Washington Wizards sorozatban negyedik győzelmét érte el, a Sacramento Kings ellen 92-79-re győztek otthon a fővárosiak. Gilbert Arenas és Antonio Daniels távollétében most DeShawn Stevenson volt a főmágus a "Varázslóknál".

A Dallas Mavericks nyerte a texasi rangadót a Houston Rockets ellen – zsinórban hatodszor. Josh Howard és Dirk Nowitzki remeklése miatt hiába dobott 28-at Jao Ming, most is alulmaradtak a houstoniak.

Chris Paul és Steve Nash különcsatájáról szólt a New Orleans Hornets - Phoenix Suns ütközet. Előbbi nyert 21 pontjával és 10 asszisztjával illetve a hazaiak 101-98-ra.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)