Hatalmas verést mért a Pécs az enervált Sopronra a rangadón

2007.12.09. 16:11
A női kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a vártnál simább győzelmet aratott a Pécs hazai pályán a Sopron ellen. A mérkőzésen végig Rátgéber László együttese vezetett, s előnyét folyamatosan növelve végül 81-61-re nyert. Coelho de Jesus Graziane 18, míg Iványi Dalma 16 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez.
Iványi ezúttal is klasszisteljesítményt nyújtott
Laufer Péter

Iványi Dalma indította Fegyverneky Zsófiát, aki egy laza mozdulattal feltette a gyűrűre a labdát. A sikeres kosár egyben azt is jelentette, hogy a Pécs 7-0-s rohammal kezdte a találkozót. Az első vendégpontokat Gorbunova Olekszandra hármasa jelentette, ám a folytatásban is a hazai együttes uralta a játékot.

A negyed végén az egyik oldalon Semsei Barbara, majd a másikon Iványi Dalma dobott kosarat a kígyótérről, így kisebb meglepetésre tetemesnek mondható, tízpontos (27-17) pécsi vezetéssel kezdték a második felvonást a csapatok.

Székely Norbert a rövid pihenő alkalmával hasznos információkkal láthatta el lányait, a második negyed elején ugyanis zárkózott a Sopron.

A 14. percben Eördögh Edit értékesítette büntetőjét, ám második lehetőségét kihagyta, így csak öt pontra jött föl a vendégegyüttes. A lendület azonban megtört, a Pécs ismét magához ragadta a kezdeményezést. Coelho de Jesus Graziane kétpontosa az első félidő legnagyobb különbségét (33-22) eredményezte a két csapat között.

De ismét nem adta föl a bajnokcsapat. Öt másodperccel a nagyszünet előtt Honti Kata tört be a soproni palánk alá, az ellene elkövetett faultot követően pedig kétszer próbálkozhatott a büntetővonalról. Miután a labda csak egyszer landolt a gyűrűben, a félidőben 40-34 állt az eredményjelző táblán.

A harmadik tíz percben hiába próbált meg mindent az MKB, az Iványi Dalma vezette hazai együttes nem engedte közel ellenfelét. Iványi azon túl, hogy remekül irányította a társakat, sorozatban szállította a hárompontosokat, néha szinte a félpályáról talált be hazánk legjobb kosárlabdázó hölgye.

A Sopron játéka teljesen összeesett, a 67-50-es állást követően a záróperiódusban már gálázott a hazai csapat, az utolsó percekben csak a végső különbség volt a kérdés.

Végül a Pécs 81-61-re nyert, így már csak a mecseki gárda maradt veretlen a mérkőzést követően.

UNIQA NB I, A CSOPORT, NŐK, 10. FORDULÓ:

MIZO PÉCS 2010–MKB-EUROLEASING SOPRON 81–61 (27–17, 13–17, 27–16, 14–11)
Pécs, 3500 néző, V: Vígh, Cziffra
PÉCS: IVÁNYI 16/15, FEGYVERNEKY 10, Mészáros, PODRUG 10, GRAZIANE 18/3. CSERE: VAJDA 13/3, Somogyi A. 9/3, Sarok 2, Krivacsevics 3
SOPRON: Németh 8, Honti 5, GORBUNOVA 9/3, Károlyi 5/3, Branzova 2. CSERE: SEMSEI 10/6, HORTI 11, Milovanovics 5, Eördögh 4/3, Horváth I Zsuzsanna 2
Az eredmény alakulása: 2. p.: 7–0. 4. p.: 12–3. 6. p.: 12–7. 10. p.: 24–14. 13. p.: 27–22. 15. p.: 33–22. 18. p.: 34–29. 22. p.: 46–34. 28. p.: 62–44. 34. p.: 69–50. 38. p.: 75–54
Kipontozódott: Sarok (33. p.), Horváth I Zsuzsanna (34. p.), Milovanovics (38. p.)