Az erőn felül játszó Pécs ellen folytatta menetelését a Valencia

2007.12.06. 19:50
A női kosárlabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, az Euroliga csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában a MiZo Pécs 2010 együttese hazai pályán ötpontos vereséget szenvedett a spanyol Ros Casares gárdájától. A valenciaiak megőrizték veretlenségüket, a pécsiek második vereségüket szenvedték el a sorozatban, az elsőt hazai környezetben.
Iványi Dalma ismét húzóembere volt a pécsi csapatnak

A spanyolok szedték le a feldobást, így övék volt az első támadás lehetősége, de nem éltek vele. Podrug egy lövőcsel után eredményesen fejezett be egy pécsi akciót, a hazaiak vezettek. No nem sokáig, egyenlítettek a vendégek. A hazaiak kulcsembere ekkor egy fiatal játékos, Krivacsevics volt, aki gyors egymásutánban hét pontot szerzett, a Pécs így meglépett (15-12).

Ezt Iványi bemutatója követte, már hattal ment Rátgéber László lendületbe jövő együttese (20-14). Még a negyed végére maradt három pont előny, a parketten nem látszott, hogy a sorozat egyik meghatározó alakulata egy átalakított csapat ellen venné fel a küzdelmet.

A második negyed eleje a vendégek volt, akik át is vették a vezetést (27-28). A sok hibával játszó pécsieket Rátgéber időkéréssel próbálta felébreszteni, sikerrel. A spanyolok büntetőkkel ismét elhúztak, a pécsiek eközben folyamatosa cserékkel próbálták gyorsítani a játékot, hátha elfárad a rutinos, de korosabb játékosok sorát felvonultató ellen. A félidő előtt Vajda kosara, majd büntetője hozta a döntetlent.

A harmadik negyed a spanyoloknak felért egy rémálommal, bezzeg a pécsieknek! Amíg a vendégek öt perc alatt mindössze két(!) pontra voltak képesek, a hazaiak a felvonás hajrájához közeledve már tizenegy ponttal (60-49) is megléptek. Kár volt a végjátékért, amelyben a magukra találó spanyolok hat pontot azért lefaragtak a már-már tetemes hátrányból.

A záró rész elején másfél perc kellett a spanyoloknak az egyenlítéshez (62-62), a sok hibával játszó pécsiek reményeit ekkor Iványi szolgáltatta, egy percen belüli két remek triplával (72-71). A rutin azonban a vendégek javára döntötte el a találkozót, a hajrában a pécsiek húzóembere, az ezúttal viszont halványabb Podrug előbb eladott egy labdát, majd rosszul passzolt, így hiába volt közelben az ellen (75-76), a végén már csak a spanyolok voltak eredményesek.

EUROLIGA, NŐK, D CSOPORT, 5. FORDULÓ:

MIZO PÉCS – ROS CASARES 75-80 (23-20, 22-25, 17-12, 13-23)
Pécs, 3500 néző. V: Janac (szlovák), Jovanic (bosnyák), Reiter (német)
Kopácsi
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-12. 8. p.: 20-14. 13. p.: 27-28. 15. p.: 31-28. 17. p.: 36-41. 27. p.: 58-47. 35. p.: 66-69. 37. p.: 72-71. 38. p.: 72-76