A kiválóan védekező Olaj KK könnyedén leiskolázta a vendégeket

2007.05.04. 20:50
Az első negyed után védekezésben és támadásban is alaposan feljavuló Szolnok magabiztosan, 25 pontos különbséggel győzte le a Nyíregyházát a férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében. A hazai együttes így 2-1-re vezet, egy siker választja el a továbbjutástól.
Boldogan ünnepeltek a hazai szurkolók
NS-archív
NS-archív

A negyeddöntő harmadik felvonása kisértetiesen emlékeztetett az április 13-i, Szolnok–Albacomp kupaelődöntőre, hiszen azt a mérkőzést is péntek este, telt ház előtt rendezték, s az óra akkor is még az első negyed első percében felmondta a szolgálatot. Ezúttal a támadóidőt jelző szerkezet hibásodott meg.

A bő tíz perces kényszerszünet után döcögősen folytatódott a játék, pontatlanul dobtak a hazaiak, de igazán a vendégek sem találták a ritmust. A nyolcadik percben Frana tőle szokatlan módon a hárompontos vonalon túlról talált be a gyűrűbe, a következő támadásnál pedig a palánk alól volt eredményes (8–7). Az első játékrész végén mégis a nyíreségiek álltak jobban, miután másodpercekkel a negyed vége előtt Sitku Ernő duplát szerzett (10–11).

A második etapban kezdett játékba lendülni az Olaj, a 17. percben előbb Molnár egy triplával hívta fel magára a figyelmet, majd Kelley lerohanás utáni ziccerével már tíz ponttal vezetett a házigazda (25–15). Horváth Imre rögtön időt kért, s tanítványai Laslo vezérletével egy 7–0-ás rohammal két perc alatt három pontosra csökkentették a hátrányt (25–22). Ekkor Poór Péter kért időt, az időkérés után pedig újra lábra kapott a Szolnok. Kelley a dudaszó pillanatában dobott hármassal megnyugtató előnyhöz juttatta együttesét (32–23).

A Tisza-partiaknál a térfélcsere után is Kelley vitte a prímet, irányításával a 24. percben már tizenöt ponttal vezetett az Olaj (40–25). Az amerikai irányító azonban a pontszerzésben nem maradt társak nélkül, a csereként beállt Donatas Sabaliauskas két triplával bizonyított, Frana pedig korlátlan úr volt a palánkok alatt. Időközben Hollins is elkapta a fonalat, a nyírségiek pedig védekezésben és támadásban egyaránt visszaestek.

A hajrában biztosan őrizte előnyét a vendéglátó, a végjátékban Poór Péter az egyébként kevés játéklehetőséget kapó Harazint és Tóthot is pályára küldte.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

SZOLNOKI OLAJ KK - MARSO-C.S. NYKK 73–48 (10–13, 22–10, 26–14, 15–11)
A mérkőzés osztályzata: 3
Szolnok, 2500 néző
Vezette: Földházi, Cziffra, Hegedűs

SZOLNOK: KELLEY 31/9, CZICZÁS 10/6, Hollins 3, Jurkunas, FRANA 11/3, Csere: SABALIAUSKAS 8/6, Harazin 5, Molnár A. 5/3, Fülöp, Tóth
NYÍREGYHÁZA: Savic 4, Laslo 5/3, Bódi 2, Sitku 7, Scott 11/3, Csere: SIMON N. 8/6, Nagy K. 3/3, Boczkó, Trepák 8, Tóth G., Krasznai T.

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 8. p.: 10–7. 12. p.: 14–13. 17. p.: 23–15. 22. p.: 35–25. 26. p.: 48–29. 29. p.: 58–34. 34. p.: 63–42. 38. p.: 68–46
Kipontozódott: Scott (36. p.)

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára