Idegenben egyenlített az Atomerőmű, otthon a Lami-Véd-Körmend

2007.05.01. 21:29
Idegenben egyenlített az Atomerőmű férfi kosárlabdacsapata az első osztályú bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén. A Körmend hazai pályán tette meg ugyanezt, miután három ponttal legyőzte az Albacompot.
Horváth Zoltánnak csereként meghatározó szerepe volt a paksi sikerben
A Paks az első pillanattól kezdve keményen védekezett, nem engedték rohanni a Falcót. Az első negyed végére ugyan így is összehozott hárompontos vezetést a hazai csapat.

A második felvonás aztán szabályos flúgos futammal kezdődött, előbb a Falco dobott zsinórban hét pontot, úgy, hogy a vendégek egyet sem, majd paksiak szereztek tizenhármat, amely közben a hazaiak pontszáma csupán kettővel nőtt.

Különösen a vendégek két cseréje, Horváth és Stewart volt elemében, a félidő végéig mindketten tucatnyi pontot szereztek, így az első húsz perc után 43–40-es paksi vezetés miatt bosszankodott a háromezer fős szombathelyi szurkolótábor.

A nagyszünet után Zsoldos András legénysége ott folytatta, ahol a második negyed végén abbahagyta: remekül védekezett, alig engedte tiszta dobáshoz jutni a vasiakat.

Az utolsó tíz perc elején utoljára még összeszedte magát a Falco, és egyenlített (69-69). A hajrára azonban a hazaiak teljesen elfáradtak, így az ASE megnyerte a mérkőzést, és 1–1-re egyenlített a három győzelemig tartó párharcban.

Megszerezte első győzelmét az idei rájátszásban a Körmend is, amely hazai pályán három ponttal győzte le az Albacompot.

A körmendiek az első negyedet követően egypontos hátrányba kerültek, majd a nagyszünetre ez a különbség tízre duzzadt, és ekkor nagyon úgy nézett ki, hogy elvesztik a negyeddöntő második meccsét is.

Azonban a hosszabb pihenő jót tett a hazaiaknak, remekül védekeztek és a hátralevő két felvonásban mindössze tizennégy pontot engedélyeztek a fehérvári gárdának, míg ők huszonhetet szereztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

FALCO KC-SZOMBATHELY - ATOMERŐMŰ SE 74–90 (22–19, 18–24, 18–22, 16–25)
Szabó Zs. Balazic 6
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–4. 7. p.: 12–14. 12. p.: 29–19. 15. p.: 31–32. 23. p.: 42–50. 27. p.: 46–57. 33. p.: 66–67. 38. p.: 73–81

LAMI-VÉD KÖRMEND–ALBACOMP 55–52 (13–14, 15–24, 14–6, 13–8)