A Detroit Pistons már fél lábbal a Keleti-főcsoport elődöntőjében

2007.04.27. 10:25
Az NBA rájátszásának első fordulójában a csütörtöki játéknapon harmadszor is nyerni tudott a Detroit Pistons az Orlando Magic ellen. A Los Angeles Lakers és a Utah Jazz hazai pályán tudott szépíteni a Phoenix Suns és a Houston Rockets ellenében. A Pistons ezzel a hétvégén felteheti a koronát negyeddöntőbeli teljesítményére, míg a másik két párharc csak most kezd izgalmassá válni.
Billups (balra) játéka komoly fejtörést okozott Nelsonnak (jobbra)

Szavazás

Melyik csapat lesz az NBA bajnoka 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Tayshaun Prince és Chauncey Billups vezérletével harmadik sikerét aratta a Pistons a Magic elleni csatában, most az Orlando otthonában győztek 93-77-ra a michiganiek a negyeddöntőben, ezzel szinte biztosra vehető az elődöntőbe jutásuk.

Prince 23 pontot, Billups 21-et szerzett a mérkőzésen, ahol a félidő előtt vette kézbe a mérkőzést a vendégcsapat.

Az első és a második negyedet is remekül zárta a Pistons, s lélektanilag nagyon sokat jelentett számukra, hogy ádáz küzdelmet követően Billups sikeres hárompontos dobása után 48-42-es előnnyel vonulhattak pihenőre a nagyszünetben.

Kobe Bryant 45 pontot szerzett a Los Angeles Lakers hazai pályán megvívott harmadik negyeddöntőjén, ami végül elég volt ahhoz, hogy győzzön és szépítsen a mérlegén a Csendes-óceán parti csapat a Suns ellen. Így most 2-1 a párharc állása.

A Lakers 14 pontos hátrányt szedett össze az első negyedben, bár a félidőre ezt majdnem sikerült ledolgozniuk, így is maradt előnye a Phoenixnek.

A harmadik negyedben aztán a vezetést is átvették a hazaiak, akiknél remekelt Kobe Bryant, az utolsó játékrészben például 15 pontot szerzett.

Erre nagy szükség is volt, mert a Lakersnek csak 89-89-es döntetlenállás után sikerült véglegesen zöldágra vergődnie a vendégekkel, hogy aztán hat pontos győzelemnek örülhessenek a hazaiak.

Odom is jó napot fogott ki, 18 pontja mellett 16 lepattanót gyűjtött, Kwame Brown pedig élete legeredményesebb napját ünnepelhette 19 szerzett ponttal.

Az ellenfélnél Amare Stoudemire-nek is nagyon ment a játék, de 24 pontjával ő sem tudta megakadályozni a los angelesiek első győzelmét.

A csütörtöki játéknap harmadik mérkőzésén 2-0-s vezetés tudatában lépett pályára a Houston Rockets gárdája, de „nem sok sót ettek meg” Salt Lake Cityben, a Jazz védelme ugyanis erős lábakon állt.

Hiába szórta meg Yao Ming és Tracy MCGrady is a utahiakat, rajtuk kívül csak két játékos szerzett még pontot a vendégektől, akik a második harmadban tíz percig be sem találtak.

A 67 pont édeskevésnek bizonyult a Rockets számára, 14 ponttal kaptak ki, ebben a párharcban először.

ÉSZAK-AMERIKAI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)