Szamara, végállomás: nincs négyes döntő

T.CS. T.CS.T.CS. T.CS.
2007.02.23. 20:09
A női Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén a derék hajrá dacára kikaptak a soproni lányok, és nem kerültek be a Final Fourba. A mérkőzés a második negyedben elúszni látszott, a végére mégis fel tudott jönni hat pontra a Szamara nyakára az MKB. A bravúr azonban nem sikerült, így nem rendeznek harmadik mérkőzést a párharcban Oroszországban.
Gorbunova 17 pontot szerzett, de a Sopront így is padlóra küldte rangos ellenfele

Jól kezdtünk a mérkőzésen, Honti kosara után Matovic duplái következtek, ám az oroszok tartották a lépést. Sőt, 8-8 után meg is lendültek kihasználva labdaeladásainkat, s nyolc pontos előnyig meg sem álltak. (8-16) Károlyi próbálta aztán a lelket tartani a magyarokban, de Wauters és Arteshina vezérletével – utóbbi triplából is eredményes volt – ellenálhatatlan volt a Szamara. Matovicot, akire a játékot építettük volna, remekül ártalmatlanították az első játékrész nagy részében. Az első negyed a nem túl bíztató 25-12-es végeredménnyel zárult.

A továbbiakban sem tudtuk elkapni a fonalat, és a vendégek növelték is előnyüket, a második negyed felére csúfos 18-35 volt az állás.

Aztán végre feléledtünk a sokkból, Gorbunova zsinórban öt pontot szerzett, s Matovic duplája után Károlyi behozatala is meghozta az eredményt, a bedobó újra megvillant triplából. 43-30 volt a félidőben az állás. Döntetlenre hoztuk tehát a második játékrészt.

A mérkőzésen Honti és Sztyepanova többször is megütköztek

A harmadik negyed elején fejben nagyon ott voltunk, Gorbunova és Branzova kosaraival, majd Matovic büntetőivel fel is jöttünk hét pontra.

Korstin beállásával aztán ritmust tudott váltani az orosz listavezető, s 13 pontra elhúzott újra. Az oroszországi mérkőzésen 26 pontot szerző Matovics és Gorbunova válaszolni tudott. Az első negyedben remeklő Wauters azonban nagyon jó napot fogot ki, ráadásul hibátlanul dobta a kiharcolt büntetőket.

A tíz pont körüli hátrány álandósulni látszott. 61-48 volt harmadik negyed vége.

A negyedik negyedben Gorbunova pontjainak száma kapásból 17 pontra kúszott fel. Branzova is aktívabbá vált, de sajnos Lawson remeklése miatt nem tudtunk hat pontnál közelebb férkőzni, s a végén Walker sorozatos hibátlan büntetői garantálták a 10 pont körüli előny megtartását a vendégeknek.

Székely Norbert együttese ezzel búcsúzott a legrangosabb női kupasorozatból, s nem jutott be a megálmodott Final Fourba. Számos tekintélyes ellenfelének, így az Moszkvának, vagy a Jekatyerinburgnak tudott méltó ellenfele a gárda, s ha együtt maradhat, akkor bizonyára fognak még nekünk örömet okozni a jövőben a nemzetközi színtéren.

EUROLIGA, NŐK

NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
MBK-EUROLEASING SOPRON - CSZKA Volgaburmas Szamara (orosz) 63-75 (12-25, 18.-18, 18-18, 15-14)
Sopron, 2200 néző. V: Schmidt (német), Juras (szerb)