Hosszabbításban nyert a Phoenix

2007.02.07. 09:07
Az NBA, észak-amerikai kosárlabda-bajnokság 96. játéknapján a Houston Rockets Memphisben nyolc ponttal verte a házigazda Grizzlies együttesét, a liga legrosszabb mutatójával rendelkező egyletét. A hazaiak a hajrában többször belátható távolságba kerültek ellenfelükhöz, de a Rockets nem hibázott, tartott a lépést és néhány pontos előnyét. A Grizzlies 37. vereségét szenvedte el a szezonban, a 17-t Memphisben.
A 25 pontos Leandro Barbosa (Phoenix, balra) tör kosárra a 33 pontos Zach Randolph (Portland, jobbra) mellett
Reuters
Reuters

A győztes csapatból ezúttal is hiányzott a kínai centerklasszis, Yao Ming, a siker legfőbb részese így a 33 pontot szerző McGrady volt. A vesztes oldalon a spanyol világbajnok, Pau Gasol 30 pontot szerzett és szedett 13 lepattanót.

A játéknapon ezen kívül még egy vendéggyőzelem születetett, a Phoenix hosszabbításos mérkőzésen verte a Portlandot hét ponttal.

Megszórta a hazai csapatot az eső felvonásban a Suns - 34-22 -, de a portlandiek lelkes, szívós játékkal döntetlenre mentették a találkozót. A hajrában fej-fej mellett haladtak a felek, bármelyik csapat győzhetett volna: végül 38 másodperccel a vége előtt Barbosa elengedett egy sikeres hárompontost, amelyet hat másodperccel később Udoka ugyancsak egy kinti dobással egalizált. A hátralévő 32 másodpercben már nem született újabb kosár.

A túlórában mindössze hat pontot dobtak a vendéglátók, így a Phoenixé lett a győzelem. A hosszabbítás a mérkőzésen 36 pontot szerző Stoudemire öt pontjával indult, de a kegyelemdöfést Barbosa adta meg: két sikeres hárompontosával elhúzott a vendégcsapat - a végén még dobott két büntetőt is -, a hazaiak pedig nem tudtak felállni.

Juwan Howard (Houston Rockets, elöl) túljutott Pau Gasolon ( Memphis Grizzlies, hátul), már csak a gyűrű és a pontszerzés maradt hátra
Reuters

További három összecsapáson a házigazdák örülhettek, a legnagyobb különbséggel, 12 ponttal az LA Clippers kapott ki New Yorkban a Knickstől. Pedig kifejezetten jól indult a találkozó a vendégek számára, hiszen az első negyed plusz nyolc pontjához a félidőig újabb egyet gyűjtöttek.

A harmadik negyedben azonban mindössze 11 dobott pontra voltak képesek - miközben beszedtek 27-t - így el is úszott a hajó. A győztes csapatban Crawford és Curry egyaránt 23-23 pontot szerzett, a vesztes oldalon Brand és Thomas 22-22-ig jutott.

Vendéglátóként gyűjtötte be a bajnoki pontokat a Detroit, amely talán a vártnál nehezebben, mindössze hét ponttal verte a szezonban önmagát alulmúló, egymás után tizenötödik vereségébe szaladó Bostont.

A Celtics fantasztikus záró negyedet produkált, 35-20-ra nyerték az utolsó felvonást, de ez csupán apró szépségtapasz lehet számukra. A Keleti-főcsoport legjobbja, a Pistons egymás után negyedszer győzött, igaz otthoni mérlegük még mindig rosszabb, mint az idegenbeli.

A Milwaukee hazai pályán öt pontot vert az Orlandóra, a vendéglátóknak az elmúlt tíz mérkőzés során ez volt a második sikerük. A mérkőzés nagyon izgalmasan alakult, hiszen a hazaiak az első három negyedet két-két ponttal nyerték, míg a zárórész a vendégeké volt, igaz csupán eggyel. A győztes együttesben egy játékos dobott húsz pontot, három társa pedig afölött.