A Sopron rangadót nyert Pécsett

2007.01.07. 21:28
A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában rangadót nyert Pécsett, a bajnoki címvédő otthonában az elsőszámú trónkövetelő, az MKB-Euroleasing Sopron. Az összecsapás csak háromszori hosszabbítást követően dőlt el, a győzelmet jelentő kosarat a harmadik túlóra utolsó pillanatában az ukrán légiós Gorbunova szerezte.
Elszenvedte első vereségét a szezonban az Iványi Dalma (MiZo, előtérben) irányította pécsi együttes
Meggyesi Bálint

NB I, nők, alapszakasz, 13. forduló:

• MiZo Pécs - MKB-Euroleasing Sopron 106-108 (13-25, 22-27, 20-9, 21-15, 14-14, 8-8, 8-10), háromszori hosszabbítás után
  • Zala Volán-ZTE - Kecskeméti KC 81-61 (26-9, 17-20, 26-12, 12-20)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A mezőny egyetlen száz százalékos csapataként várhatta a címvédő együttes a találkozót, amely ráadásul házigazdaként léphetett pályára.

Mindebből azonban a mérkőzés elején semmit nem lehetett észrevenni, hiszen a vendégek négy perc leforgása alatt 15-0-ra vezettek.

A pécsiek soha nem látott módon leblokkoltak. Percekig még büntetőiket is sorra elhibázták, az első felvonásban összesen egyszer voltak eredményesek mezőnyből, miközben a játékrész végére 12 pontos hátrányba kerültek.

A vendéglátók vesszőfutása a második negyedben is folytatódott: a soproniak előnye már 20 pontra is nőtt. Az éppen Pécsről Sopronba szerződött Branzova remekelt, de Matovic is tarthatatlanak és rendkívül ponterősnek bizonyult.

Az első félidőben a Pécs 25 százalékkal dobott mezőnyből, mindeközben ebben a mutatóban a vendégek 67 százalékot teljesítettek.

A nagyszünet jót tett a pécsieknek, akik rendezték soraikat és kihasználva a vendégek kritikán aluli támadójátékot – főként az első félidőben látottakat követően volt nagy a fordulat -, a zárórész előtt hat pontra megközelítettek ellenfelüket.

A pécsiek húzóembere Iványi volt, de Johnson sem takarékoskodott már ekkor, éppen ezért sajnálhatták a hazaiak, hogy az amerikai légiós begyűjtötte negyedik személyi hibáját és le kellett ülnie a kispadra.

Aztán a 34. percben már egyenlő volt az eredmény. Ezt követően a 19 pontig jutó Johnson kipontozódott ugyan, de az új szerzemény, a jamaicai Edwards kosarával már a vezetést is átvették a pécsiek. Az utolsó percben aztán már a Sopron futott az eredmény után, végül Matovic kosarával harcolták ki a hosszabbítást a vendégek.

Két eldöntetlen hosszabbításos felvonás után – előbb 28, majd 16 pont esett, igazságos elosztásban -, a harmadik végén az ukrán légiós Gorbunova dudaszó pillanatában elengedett kosara a Sopron győzelmét jelentette.

A bajnokságban 12-szer nyert a Sopron, a Pécs először kapott ki.