Női kosárlabda: Győzelem a bemutatkozó meccsen

MAGYARORSZÁG - TÖRÖKORSZÁG 44-43 (7-14, 4-9, 16-14, 17-6)
Kőbányai út, 350 néző. V: Macela (cseh), Mazics (szerb-montenegrói)
MAGYARORSZÁG: Szondy 3/3, HUTLASSA 8/6, Fritz 2, VINCZE 10, HORTI 14/3. Cs: Rubold, Völgyi 2, Kisvári, Gadnai, Fürtös 5/3, Felházi. Edző: Mészáros Zoltán
TÖRÖKORSZÁG. Ld: Tozlu és Yavuz 11-11
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3-6. 8. p.: 5-11. 13. p.: 7-17. 17. p.: 11-17. 23. p.: 20-29. 28. p.: 25-33. 34. p.: 36-37. 38. p.: 39-41
Szlovákia-Olaszország 73-69. B-csoport: Németország-Lengyelország 72-66, Szerbia-Montenegró-Franciaország 68-74. C-csoport:Horvátország-Litvánia 60-67, Oroszország-Bulgária 68-51. D-csoport: Spanyolország-Belgium 77-34, Csehország- Görögország 83-50

A mérkőzés első felében nem ízlett lányainknak a törökök által alkalmazott zóna. Védekezésben még csak-csak elboldogult a csapat, de támadójátékunkat kizárólag centerpontok jellemezték - azok is igen kevés számmal. A fordulás után sem sokat változott a helyzet, a törökök rengeteg ziccert hibáztak, ennek betudhatóan nem tudtak nagyobb különbséggel ellépni a magyar válogatottól. A negyedik játékrészt tízpontos hátrányból kezdték a mieink, de minden jó, ha a vége jó: Horti Dóra és Vincze Viktória centerpontjai mellett Fürtös Kata triplájával a 37. percben 39-38-ra átvették a vezetést, ám a törökök fordítottak. Az utolsó támadást azonban a magyarok vezették: 11 másodperccel a vége előtt Hutlassa Fanni hárompontos dobása a gyűrűben landolt, mellyel a lehető legkisebb különbséggel győztek legjobb 18 éveseink.
U16-OS EB, B-DIVÍZIÓ,
FÉRFIAK, H-CSOPORT,
2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG
ÍRORSZÁG 67-53
(21-11, 19-15, 14-12, 13-15)
MAGYARORSZÁG: Lestár 6, Medve 6, HANGA 15/9, Tóth G. 9/3, TÓTH Á. 22. Cs: Helmeczi, Zieger 1, Herczeg 4, Kovács, Kis, Somogyi 4. Edző: Zalay Zoltán
ÍRORSZÁG. Ld: Attia 14

Egyelőre veretlenül menetelnek fiaink az alsó ágon, az íreké már a második skalpjuk a kilencedik helyért folytatott csatározások során. A győzelem ezúttal főleg az első negyedbeli remek teljesítménynek volt köszönhető.