(21-5, 12-18, 26-9, 13-9)
100 néző. V: Lukác (szlovák), Agadakosz (görög)
MAGYARORSZÁG: Szabó 4, VIDA 15/3, Bujdosó 8/6, Koncz Zs. 6, Varga 3. Cs: Takács 2, Zsoldos, Kárász, Berta 3, Muszbek. Edző: Fűzy Ákos
LETTORSZÁG. Ld: Babkina 17/6, Zike 13/3, Brumermane 12
Ukrajna-Törökország 80-70. Az állás: 1. Lettország 4 pont (136-93), 2. Ukrajna 4 (165-118), 3. Törökország 2 (122-144), 4. Magyarország 2 (89-157)

Összeszedettebb volt a csapat, mint a nyitó napon, amit edzője elsősorban a csoportos elbeszélgetéseknek tudott be.

Sokkal motiváltabban kezdtek tehát a mieink, ám ez az eredményen sajnos kevéssé látszott meg, mert Szabó két büntetőjével ugyan a magyarok vezettek először, de innentől kezdve jobbak lettek a lettek, és mivel az első negyedben nem sikerül mezőnykosarat elérniük 20 éveseinknek, ráadásul egyre bizonytalabbá vált a védekezésük, hamar nagy különbség alakult ki.

Aztán úgy tűnt, a második játékrészre végre legyőzi kishitűségét a magyar válogatott, és ekkor időnként kifejezetten jól játszva a 19. percre tíz pont alá csökkentette hátrányát, a félidőben feljegyzett 23-33-as állás pedig kifejezetten biztatónak tűnt az előzmények tudatában.

A folytatás viszont minden volt, csak biztató nem: a harmadik játékrészben csupán hat percig őrizte meg tartását együttesünk, majd az ellenfél ritmus- és védekezésváltását már nem tudta követni. A következmény: négy perc alatt 0-19-es széria, és végül újabb súlyos vereség…