(23-22, 14-16, 29-17, 21-11)
Debrecen, 1300 néző. V: Valovics, Bognár
DEBRECEN: Anzulovic 13/9, LEE 21/9, HORVAT 22/3, Lóránt 11, SZENDREI 16. Cs: Toya 2, Thomson 2, Tóth G. Edző: Horváth Imre
FALCO: Kálmán 11/3, Gráczer 9/3, Pankár 10/6, Reed 10, CROUSE 13/3. Cs: Borszéki 8/3, Henrik 5/3, Váradi, Mándity, Horváth R. Edző: Váradi Attila
Az eredmény alakulása. 7. p.: 12-16. 14. p.: 31-22. 22. p.: 41-42. 25. p.: 54-48. 28. p.: 61-51. 34. p.: 74-59. 38. p.: 82-62
A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Debrecen javára

A játékosok bemutatásakor nagy füttyöt kapott Kálmán, akit néhány nappal ezelőtt Szombathelyen kiállítottak, ám mivel nem tiltották el, pályára léphetett Debrecenben. A Falco ponterős irányítója ezúttal inkább az előkészítésben jeleskedett, s csak a 7. percben talált be először, akkor labdaszerzést követően. Viszont a duplájával ekkor már 16-12-re vezettek a vasiak.

A vendégelőny azonban kérészéletűnek bizonyult, mert a nagy tempót diktáló debreceniek a negyed végéig fordítottak. Az első meccs forgatókönyve szerint a folytatásban a Vadkakasok gárdájának el kellett volna húznia, ellenben egyrészt kevésbé pontosan dobott, másrészt Thomson középen halványabb teljesítményt nyújtott Szendreinél, aki végigpihenhette a második felvonást (a centerposzton bevethető Bukva ezen a napon nem került be a keretbe).
Ezzel együtt meggyőzőnek tűntek a hajdúságiak, csakhogy a félidő vége előtt már inkább az ő hálójukban ült meg a labda, és Pankár utolsó másodpercben szerzett triplájával húszpercnyi játék után meglepetésre a vasiaknál volt az előny.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Nekik egyébként mindenképpen nyerniük kellett volna, hogy életben tartsák továbbjutási reményeiket. A harmadik negyedben Anzulovic - 13 pontot gyűjtve - áthúzta számításaikat. Kálmán sem nézhette ezt jó szemmel, és összeakaszkodott a horvát fiúval, de még mielőtt tetlegességre került volna sor a két irányító között, a játékostársak és a bírók közösen megfékezték a kakaskodókat.

A Vadkakasokat viszont már nem lehetett megállítani, a hazaiak elgázolták az egyre inkább fáradni látszó szombathelyieket, így Horváth Imre csapata nyeregből várhatja, mire megy egymással a Szolnok és az Alba.

Eleinte úgy tűnt, nehezen adja meg magát a Falco. Mi volt a fordulópont?
Szendrei József:
Szerintem elsősorban az döntött a javunkra, hogy mi az első perctől kezdve jobban akartuk a győzelmet, s a lelkes közönségünk előtt felőröltük ellenfelünket.