A Mészáros Zalánt elhagyó Vladimir Anzulovic (a labdával), a debreceniek horvát karmestere a gyôzelem ellenére sem lehetett igazán boldog (Fotó: Czeglédi Zsolt)

DEBRECENI VADKAKASOK - ATOMERÔMÛ SE 60-52 (6-14, 18-16, 16-10, 20-12)
Debrecen, 2000 néző. V: Szabó Gy., Vígh
DEBRECEN: Anzulovic 12, Lee 3, Tóth G. 3/3, Szendrei 2, BUKVA 16/3. Cs: Lóránt 2, Toya 9/3, Trummer, HORVAT 13/6. Edző: Robert Reid
ATOMERÔMÛ: Mészáros 4, MONROE 15/3, Kiss Zs. 3/3, Mélicie 5, Czigler. Cs: Pavlík 11/3, Sitku 9/3, Smith 5. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0-7. 9. p.: 4-11. 12. p.: 12-16. 16. p.: 18-28. 19. p.: 22-30. 24. p.: 31-32. 26. p.: 35-32. 33. p.: 48-43. 37. p.: 54-47
Kipontozódott: Szendrei (39. p.)
Továbbjutott: az Atomerőmű (129-119-es összesítéssel)

Kiss Zsolt triplával köszönt be - később kiderült, ez volt az egyetlen találata -, majd Mészáros futhatott a gyűrűig egy szerzett labdával. Sőt ugyanő még egy duplával megtoldotta, s a "hozott" 18 pontos paksi előny máris huszonötre nőtt. Három és fél perc elteltével Bukva törte meg a debreceniek rossz dobószériáját, ám csak átmenetileg. Ebben a negyedben ugyanis szinte mindent elrontottak a vendéglátók, amit el lehetett. Lee például többször is előkészületlenül próbálkozott, mégsem cserélte le őt Reid edző. Nem úgy Trummert, aki ugyan dobott egy homályt a második negyed elején, de ez is elég volt ahhoz, hogy újra a kispadon találja magát. Mindeközben a nyugodtabban kosarazó paksiak szorgalmasan gyűjtögették a pontokat. Aztán Lee is elkezdte: a félidő az ő két büntetőjével zárult. Ekkor még kevesen hitték, hogy a korábban istenített amerikai légiós már csak egyszer talál a gyűrűbe, s akkor is büntetőből…

A harmadik negyedben ezúttal nem az Atom robbant, mint az első mérkőzésen, hanem a Debrecen. Ám hiába fordítottak Bukváék - a nagy odaadással küzdő center egy hárompontossal is észrevétette magát -, az utolsó tíz perc kezdete előtt egyenlő volt az állás, ami gyakorlatilag azt jelentette, eldőlt a továbbjutás. Pedig a vendégek gyenge formáját tekintve akár a záró felvonásban is kicsikarhatta volna a továbbjutást a Vadkakasok gárdája. Igaz, a pontokat tekintve ettől nagyon messze volt -, de ha a számtalan ziccerüket nem hibázzák el Anzulovicék, bizony még "melegebb" lehetett volna a Duna-partiak számára a negyeddöntő visszavágója. Az utolsó öt percben - minden mindegy alapon - egész pályás letámadással próbálkozott a hajdúsági alakulat, aminek végül is meglett az eredménye: győzelemmel búcsúzott a Magyar Kupától a Debrecen. A "siker" ellenére a szurkolók rendkívül elégedetlenek voltak, s keresték a magyarázatot arra, hogy mi történhetett kedvenceikkel, akik mecscsek óta egyre gyengébb teljesítményt nyújtanak.