Ujhelyi-Ujhelyi: előny Petránál

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
2005.02.23. 22:37
A bokasérülésével is hôsiesen küzdô Kajdacsi Judit (a labdával) egymaga kevés volt a Hasharon ellen (fotó: Meggyesi Bálint)

A rendkívül magabiztos izraeliek egyértelmű favoritként várták az Európa-kupában állva maradt egyetlen magyar együttes, a Szeviép-Szeged elleni negyeddöntő első mérkőzését. Mi tagadás, a Ramat Hasharon névsorára tekintve ez érthetőnek is tűnt. Két, WNBA-t megjárt amerikai (Melvin és Futrell), az Európa-bajnok lengyel válogatott egyik legjobbja, Cuprys, a fiatal horvát sztár, Raguz, három honosított exszovjet, no meg a magyar válogatott Ujhelyi Petra erősítette soraikat.

Szeviép-részről az edző-édesapa, Ujhelyi Gábor jóval szűkebb keretből válogatott, arról nem is beszélve, hogy két kulcsjátékosa, Kajdacsi és Nagyová sérüléssel bajlódott. Az első öt perc aztán magyar szempontból jól alakult, 9-8-ra a Szeged vezetett, bár az akkor is feltűnő volt, hogy kizárólag triplából találtak be Mészárosék. Csakhogy a hármasok sosem sülnek a végtelenségig, és a rengeteg eladott labda megboszszulta magát. Az izraeliek, pontosabban a hazaiak (…) könnyű kosarakkal másodpercek alatt elléptek ellenfelüktől.

Az 25-17-es első negyed után idősebb Ujhelyi 29-20-nál kért időt, és ez átmenetileg segített is. Csakhogy 29-24 után zsinórban dobott tizenegy pontot a félidő hajrájában a Hasharon. A Szeviép nem tudott mit kezdeni a rendkívül agresszív védekezéssel, a két szerb légiós feltűnően sok labdát adott el, Melvin pedig egyeduralkodónak számított a palánk alatt. Az első húsz perc alatt írd és mondd, három lepattanót szedett össze a három magyar center, így aztán nem csoda, hogy 42-28-cal zárult az első húsz perc.

Ám Izraelben történtek már csodák, ezért a maroknyi magyar küldöttség is reménykedett, s a folytatásban kiderült, nem is alaptalanul. A bokasérülésével is hősiesen küzdő Kajdacsi játéka nagyot javult, elsősorban az ő teljesítményének köszönhetően sikerült a felzárkózás a harmadik tíz percben. Olyannyira, hogy 60-52-es állásnál korántsem tűnt kilátástalannak a Szeviép helyzete. Igazából a következő hét percben sem változott különösebben a helyzet, lényegesen nem változott a különbség a két rivális között.

Mi történt a két félidô hajrájában?

Ujhelyi Gábor:
Arra még aludnom kell egyet, hogy erre válaszoljak. Nagyon sajnálom, hogy néhány perc alatt ellehetetlenítettük saját helyzetünket a viszszavágó elôtt. Azonban ahogy eddig sem, úgy ezután sem fogjuk feladni a kupasorozatban a folytatást, hazai pályán mindenképpen gyôzelmet szeretnénk aratni. Aztán a különbséget majd meglátjuk…
Két perc 41 másodperccel a befejezés előtt 73-62-nél kért időt előbb az egyik, majd a másik edző, a hátralévő idő pedig magyar szempontból rémálmot, izraeliből a feltámadást jelentette.

A hajrában 13 pontot dobtak a szinte kizárólag az amerikaiak egyéni akcióiból, illetve Cuprys tripláiból élő hazaiak, így végül fölényes, 24 pontos győzelmet arattak.

Mindezek tudatában pedig csupán szeretnénk azt hinni, hogy nem formalitás az egy hét múlva Szegeden sorra kerülő visszavágó.