Németh-parádé Sopotban

S. T. R.S. T. R.
2005.01.13. 21:28
Remek teljesítményt nyújtott mind a négy magyar kosaras a férfi Euroliga tizedik fordulójában.
Németh István, a Prokom Trefl karmestere 16 ponttal (6/9 a mezőnyből, közte négy tripla) csapata második legeredményesebb játékosa lett, s éppen annyit dobott, mint a túloldalon honfitársa, Gulyás Róbert. Az Olympiakosz centere leszedett tíz lepattanót is, azaz dupla duplát ért el, ám a görögök így sem kerülhették el a vereséget (77-71). Bravúros győzelmen van túl Báder Márton együttese, a Cibona Zagreb. A horvátok 82-72-re legyőzték a forduló előtt 8-1-es mutatóval álló török Efest, s örömmel jelentjük, a házigazda sikeréből a magyar center is kivette a részét: Báder neve mellé kilenc pont (3/6 a mezőnyből és a büntetővonalról) és hat lepattanó került. Végül nézzük, mi történt Vitoriában! Dávid Kornél együttese a záró negyedben már hét ponttal is vezetett a végső győzelemre is esélyesnek tartott CSZKA Moszkva ellen, ám az oroszok fordítani tudtak (85-81). Honfitársunk 24 perc alatt 15 pontot (5/8, 5/6) és hat lepattanót jegyzett. ---- E ---- &