Ben Gordon meccse volt

HEGYI TAMÁSHEGYI TAMÁS
2004.12.12. 21:25
Kiegyenlítődtek az erőviszonyok az NBA-ben. Jelzi ezt, hogy a játéknap előtt még - holtversenyben - ligaelső Seattle (17, 4) hazai pályán tizennégy ponttal alulmaradt a keleti nyolcadik Bostonnal (8, 11) szemben; hogy a bajnoki címvédő Detroit (10, 10) megint elbukott, ezúttal Memphisben (9, 13); és hogy a minap az egyik legacélosabb gárdát, a San Antoniót (17, 5) fölülmúló Houston (9, 12) simán kikapott a másik texasi belharcban a Dallastól (14, 8).
Ha ez nem lenne elég, itt az újabb nem papírforma-eredmény a 40. játéknapról: a liga egyik legharmatosabb csapata, a Chicago (4, 14) móresre tanította, 99-88-ra megverte az egyik legerősebbet, a Minnesotát (13, 7). Ha nem a vasárnapi számunkban dicsértük volna a "zseniális és nagyképű" Kevin Garnett fémjelezte Timberwolvest…

Seattle-ben is borult a papírforma: a Gary Payton (a labdával) húzta Boston legyôzte a listavezetôt
A Bulls nem hagyott kétséget afelől, hogy szombat este melyik együttes van egyben, és melyik nem, végig vezetve nyerte meg a mérkőzést. Az első félidőben 24 ponttal is mentek már a chicagóiak - tíz perccel a vége előtt már csak eggyel (75-74), ám csakhamar összekapták magukat, és sínre tették a találkozót. Az argentin Andres Nocioni kosara után Ben Gordon pillanatai következtek: miközben a vendégek erejéből mindössze egy duplára futotta, az ifjú hátvéd tíz Bulls-pontot ért el egyhuzamban, viszonylag nyugalmas utolsó öt és fél percet szerezve csapatának.
Nem vitás, az ő meccse volt a Minnesota elleni: idényrekordnak számító 31 pontig jutott csereként, terméséből 16-ot a negyedik negyedre tartogatott. ---- N ---- &