Revánsot vett a Falco az őszi vereségért

BENKŐ KRISTÓFBENKŐ KRISTÓF
2004.03.26. 22:39
Megérdemelt győzelmet aratott az első félidőben remeklő, a nagyszünet után viszont jóval haloványabb Falco.
Tabella, fordulóról fordulóra

Falco KC-Szombathely–Marso-Isobau NYKK 96–82 (28–11, 31–26, 12–23, 25–22)
Szombathely, 1000 néző. V: Váradi Gy., Pálla
SZOMBATHELY: KÁLMÁN (23/6), Henrik (9/9), PANKÁR (24/9), BORSZÉKI (15/3), BENÍTEZ (18). Cs: Feigl (2), Gráczer (3/3), Horváth B. (2). Edző: Váradi Attila
NYÍREGYHÁZA: TOYA (18/6), PAVLOVICS (25/9), JOVANOVICS (19/6), KRIVASEVICS (9), Rigley (–). Cs: Puskás A. (9/3), Siska (2). Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 4. p.: 15–4. 8. p.: 19–8. 12. p.: 32–11. 17. p.: 49–25. 24. p.: 61–50. 28. p.: 67–58. 33. p.: 80–62. 37. p.: 86–74

A Falcónak a hatodik hely megszerzése, míg a Nyíregyházának a nyolc közé kerülés szempontjából bírt óriási jelentőséggel a szombathelyi derbi. Kálmánékat ráadásul a visszavágás vágya is hajtotta, mivel az ősszel a Nyírség fővárosában rendkívül forró hangulatú, Pankár kiállításával tarkított mérkőzésen szenvedtek kis különbségű vereséget. Ilyen előzmények után cseppet sem hatott a meglepetés erejével, hogy óriási elánnal kezdtek a vasiak: négy perc játék után már több mint tíz ponttal jártak előrébb a sárga-feketék. A főként triplákkal operáló szombathelyiek lendülete a folytatásban sem hagyott alább, s a második etap elején már kerek húszszal vezettek. A vendégek zónával próbáltak megálljt parancsolni a száguldó vasi expressznek, ám a hazai mesterlövészek keresztülhúzták az ellen számításait, így a nagyszünetre több mint biztos Falco-előnnyel vonulhattak a küzdő felek. A térfélcsere után – mondhatni teljesen váratlanul – a nyírségiek percei következtek: alaposan fel is zárkóztak Pavlovicsék (61–50). Ezzel azonban nagyjából el is lőtték a puskaporukat, s végül megérdemelt győzelmet aratott az első félidőben remeklő, a nagyszünet után viszont jóval haloványabb Falco.