MiZo-Pécsi VSK–Euroleasing-Orsi Sopron 67–52 (20–15, 13–8, 16–9, 18–20)
Pécs, 2000 néző. V: Földházi, Ádám
PÉCS: IVÁNYI (12/6), Tranquilli (4), Károlyi (18/9), Branzova (2), KELLER (11). Cs: Kressz (–), Fegyverneky (–), BOIKO (8), Ambrus (12), Szakács (–). Edző: Rátgéber László
ORSI: Bieliková (3), HONTI (8), Szlimák (6), HORVÁTH ZS. (12), Veszel (9/3). Cs: Seres (7/3), Török (7/3). Edző: Natália Hejková
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–4. 8. p.: 18–11. 19. p.: 33–20. 34. p.: 60–44. 38. p.: 62–51

Megint Iványi (8) volt a vezéregyéniség (Fotó: Laufer László)
Végig a MiZo-Pécsi VSK vezetett az előrehozott döntőnek is beillő negyeddöntő első felvonásán. Amikor kellett, a házigazdák nagyon belehúztak, különösen a második negyedben, amikor több mint három percig nem engedték kosarat elérni ellenfelüket: el is húztak 13 ponttal. A tartalékos, három stabil kezdőemberüket nélkülöző soproniak lelkesek voltak, de nem tudták megnehezíteni az előnyüket inkább jobban növelő pécsiek dolgát. A Kovacsevics, Vajda és Zakaluzsnaja nélkül kiálló vendégek keveset mozogtak, eléggé pontatlanul dobtak – még "homályt" is láttunk tőlük –, ezért nem igazán volt esélyük a felzárkózásra. A közelgő Final Four lázában égő hazai közönség örömmel nyugtázta, hogy nagy volt a különbség a két fél között, Rátgéber László azonban még tanítványai húszpontos vezetésénél sem volt teljesen elégedett, és ennek hangot is adott az egyik időkérésnél. Később meg már azért is dohoghatott, mert feljött az Euroleasing-Orsi, az utolsó negyedet meg is nyerte, a hazaiak sima győzelmét azonban nem veszélyeztette, így a fekete-fehérek nyugodtan várhatják a 15 pontos differencia tudatában az április 7-ére kiírt visszavágót.