HEGYI TAMÁSHEGYI TAMÁS
2004.03.11. 20:54
Hogyan játszhat az ember egy olyan találkozón, amelyen tízet elront az utolsó 11 mezőnydobásából? Fantasztikusan, ellenállhatatlanul, lenyűgözően.
McGrady (balra) lett a liga történetének 17. játékosa, aki eljutott a hatvanas határig
Tracy McGrady, az Orlando gólgépe tegnapra virradóra 62, nem elírás, hatvankettő pontot szórt a Washington gyűrűjébe, szinte egymaga múlva fölül a fővárosi legénységet (108–99).
"Ha valamennyi büntetőmet bedobom, meglehetett volna a hetven is – mondta fülig érő szájjal a 26 büntetőjéből 17-et értékesítő McGrady, majd lehervasztotta saját arcáról a mosolyt. – Most örülnöm kellene, de képtelen vagyok rá. A csapat siralmasan szerepel a bajnokságban, nem jutunk be a rájátszásba, s ez elég kiábrándító." A Magic hátvédje pályafutása egyik leghosszabb bevetésén vett részt – 46 percet töltött a pályán –, 20/37-tel tüzelt a mezőnyből, és hogy nem csak gólszerzésben jeleskedett, azt jól jelzi tíz lepattanója és öt asszisztja. Hatvankét pontja új klub- és egyéni rekord – Shaquille O’Neal 1994-ben 53-ig jutott a Minnesota ellen, míg McGrady eddigi legjobbja a tavaly februárban a Chicago ellenében jegyzett 52 pont volt.
Az orlandói a liga történetének 17. játékosa, aki felkapaszkodott a hatvanas platóra; ez legutóbb a fentebb említett O’Nealnek sikerült 2000. március 6-án. A center akkor – immár a Lakers mezében – 61 ponttal keserítette el a Los Angeles Clippers gárdáját.
T-Mac káprázatos teljesítménye elhomályosította három szupersztár visszatérését, valamint a Detroit újabb NBA-csúcsát. A különböző sérülésekkel bajlódó Kobe Bryant két, Jason Kidd négy, Tim Duncan pedig hat kihagyott mérkőzést követően jelentkezett ismét játékra, s mindhárman kivették részüket együttesük sikeréből.
A térdsérüléséből felépülő Kidd úgy segítette – minimális különbségű – győzelemhez a New Jerseyt a Denver ellen, hogy nyolc pontja mellett kiosztott 13 gólpasszt (napi csúcs), valamint lekapott négy lepattanót is. Bostonban tátva maradtak a szájak, amikor Bryant (18 pont, 10 assziszt) a labda földobásakor ott tolongott a parketten (előzetesen egy hónapos kihagyást jósoltak neki, miután kiderült, hogy rásérült a korábban műtött jobb vállára) – a hatos győzelmi sorozatot építő hazaiak később sem ocsúdtak föl, és ki is kaptak 117–109-re. A Nets-irányító 39, a Lakers-hátvéd 40 percig pattogtatott, Duncan (9) csak negyedóráig. A Spursnek nemigen volt szüksége kétszeres MVP-jére, mivel már az első félidőben döntésre vitte a dolgot a Clippersszel szemben, így ellébecolhatta az utolsó két negyedet.
Egyhuzamban negyedik ellenfelét tartotta 70 pont alatt a Pistons, tovább javítva ezzel a vonatkozó ligarekordot. "Már a meccs elején a védekezésünkre összpontosítunk, egyetlen szusszanást sem hagyunk ellenfelünknek. A Chicago ellen sem cselekedtünk másként" – fogalmazott a 19 pontot szerző Chauncey Billups. Az autóvárosiak 9–0-s repülőrajtot vettek, és később sem lazítottak, végig vezetve nyerték meg a találkozót.