Euroleasing-Orsi Sopron–Diósgyőri KSK 69–76 (21–22, 15–17, 12–13, 21–24)
Sopron, 1500 néző. V: Váradi, Németh Cs.
ORSI: Bieliková (6), Kovacsevics (15), Vajda (8), Veszel (3), ZAKALUZSNAJA (15). Cs: Horváth Zs. (2), SERES (10/6), Török (5/3), HONTI (5/3). Edző: Natália Hejková
DIÓSGYÔR: Hadzsovics (11), BROSOVSZKY (7/3), EÖRDÖGH (21/3), CSÁVÁS (18/9), Nieuwveen (8). Cs: Abromaité (10), Fodor (1). Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–7. 6. p.: 11–11. 8. p.: 13–15. 13. p.: 26–24. 15. p.: 29–31. 23. p.: 36–41. 25. p.: 41–41. 28. p.: 43–50. 34. p.: 52–61. 38. p.: 59–63. 40. p.: 69–72
Kipontozódott: Brosovszky (36. p.), Bieliková (40. p.)

Eördögh (balra) remekelt a Sopron ellen (Fotó: Árvai Károly)
Tizenöt, a szó pozitív értelmében vett fanatikus vendégszurkolótól támogatva lendületesen kezdett a Borsod megyei együttes, melyben mint már annyiszor, az örökifjú Csávás Andrea és a csapatmunkát rabszolgaként is szívesen vállaló Eördögh Edit vitte a prímet. Az első két negyedben nagyobb különbségű vezetésre egyik csapat sem tudott szert tenni, a Diósgyőrben ekkor már a két exsoproni mellé felzárkózott a nagyszerű lábmunkájú Brosovszky Mónika, aki mellett az idény eddigi részében legjobban teljesítő Orsi-játékos, Gordana Kovacsevics képtelen volt kosarat elérni. Villogott viszont a már említett rengeteget dolgozó Eördögh, aki az első húsz percben 26 IBM-pontot gyűjtött össze.
A második félidő elején rákapcsoltak a hazaiak, s 26 percnyi játék után Iveta Bieliková ziccerével már ők vezettek. Igaz nem sokáig örülhettek ennek, hiszen Csávás nem hagyta ennyiben a dolgot, második triplájával újra meglépett a Diósgyőr. Aztán váratlan esemény történt, mert a 30. percben Kovacsevics megszerezte első pontjait. Az utolsó tíz percre ha lehet még elszántabban kezdték a játékot a kosárlabdázók, hihetetlen küzdelem tanúja lehetett a másfél ezer soproni, no meg annak, hogy öt perccel a befejezés előtt Brosovszky a legjobban védekező diósgyőri kosárlabdázó kipontozódott. Hatalmas hajrába kezdett Hejková együttese, Honti Kata szemfüles kosarat szerzett, majd egy látványos Bieliková-assziszt után Kovacsevics újra a gyűrűbe talált. Egyre jobban belelendült a soproniak szerb játékosa, meg is közelítették ellenfelüket, ám az utolsó két percben a büntetőket szenzációs pontossággal értékesítő Brankica Hadzsovics őrizte a vendégek előnyét. Így a Diósgyőr nyert, s a sikerből oroszlánrészt vállalt Csávás Andrea, aki tagja volt a soproniak első bajnokcsapatának még 1993-ban, valamint a csapat motorjaként mind a támadásból, mind a védekezésből jelentős részt vállaló Eördögh Edit, akivel pedig már a soproniak korábban jó néhány látványos Euroliga-győzelmet is arattak.
Nyolc év után újra nyerni tudott Sopronban a Diósgyőri KSK, ezt elsősorban kiváló csapatjátékának és fanatikus, elszánt védekezésének köszönheti.