A Tau megállította a Benettont

S. T. R.S. T. R.
2004.01.15. 23:09
A Benetton Treviso hatmeccses győzelmi sorozatának végére tett pontot a Tau Cerámica, midőn ragyogó játékkal legyőzte a férfi Euroliga legutóbbi ezüstérmesét.
Dávid Kornél spanyol együttese pillanatnyi kétséget sem hagyott afelől, hogy ezen az estén a hazai a jobb csapat: húsz perc elteltével már 13 ponttal mentek a baszkok. Fájdalom, az olaszok megregulázásából a magyar center csak rövid ideig vette ki a részét, tudniillik a percek alatt összeszedett három személyi hiba miatt Dávid gyorsan a padon találta magát. Később visszaállt, ám túl sokat nem tett hozzá a sikerhez: 20 perc alatt két-két pontot és lepattanót, valamint három asszisztot íratott fel a statisztikai lapjára. Jobban ment a játék a szerdán parkettre lépő másik magyarnak, Gulyás Róbertnek (a harmadik centerünk, Báder Márton csütörtökön Tel-Avivban játszott), más kérdés, hogy az Asvelen ezúttal sem tudott segíteni. Gulyás dupla duplát ért el a török Efes ellen, amely Lyonban is uralta a meccset, és 73–67-re győzött. A hazai 18-as 34 perc alatt 12 pontig (5/10 a mezőnyből, 2/4 a büntetővonalról) és 10 lepattanóig jutott.Nem mehetünk el szó nélkül a címvédő Barcelona zágrábi botlása, valamint a bolognai "horror" mellett. Utóbbi helyszínen még éjfél körül is pattogtattak a felek, hiszen negyven perc sem volt elég a döntésre. Mi több, a görög Panathinaikosz és a házigazda Skipper a ráadásban sem bírt egymással, így hát jött az újabb öt perc. A vége 118–114 lett az athéniak javára. Férfi Euroliga
Alapszakasz, 9. forduló. A-csoport: Cibona Zagreb (horvát)–Barcelona (spanyol) 74–68. B-csoport: CSZKA Moszkva (orosz)–Unicaja Málaga (spanyol) 91–84 – hosszabbítás után, Skipper Bologna (olasz)–Panathinaikosz (görög) 114–118 – hosszabbítás után. C-csoport: Adecco Asvel (francia, Gulyás Róbert, 12 pont)–Efes Pilsen (török) 67–73, Tau Cerámica (spanyol, Dávid Kornél, 2 pont)–Benetton Treviso (olasz) 88–81
(A forduló többi mérkőzése lapzártánk után ért véget.)