2004.01.08. 21:57
Marc-Körmend–Kaposvári KK 70–69
(23–13, 21–21, 15–14, 11–21)

Körmend, 1600 néző. V: Bodnár P., Pálla
KÖRMEND: IKE (14), Nixon (7/3), TRUMMER (17/9), Mujanovics (12/6), Keresztes (2). Cs: Ferencz (2), LÓRÁNT P. (8), Vavra P. (6), Kutasi (2). Edző: Zsebe Ferenc
KAPOSVÁR: SIMON B. (20/3), Varga (8/6), Szőke (8/3), Jurgilas (4), Ivkovics (6). Cs: TREPÁK (12), Filipovics (4), Dénes (7/3). Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–3. 7. p.: 16–10. 13. p.: 27–16. 18. p.: 42–30. 24. p.: 44–41. 26. p.: 53–41. 32. p.: 59–52. 37. p.: 66–61
Kipontozódott: Lóránt P. (39. p.), Varga (40. p.)

Ike (a labdával), a vasiak amerikai légiósa sokat tett csapata egypontos gyôzelméért (Fotó: Unger Tamás)
Derbivel köszönt be az új esztendő, mivel a 2004-es év első férfibajnokiján rögvest a tavalyi bajnok és az ezüstérmes feszült egymásnak. Ennek ellenére kissé szellős lelátók fogadták a pályára lépő csapatokat, bár a hangulatra így sem lehetett panasz.
A somogyiak derülátására egyébiránt határozottan pozitív hatást gyakorolt az a tény, hogy a napok óta influenzával bajlódó, s ezért jó pár edzést kihagyó Ivkovics vállalta a játékot, s így Kmézics mester együttesének nem kellett nélkülöznie vezérét. A mérkőzés első percei azonban nem a vendégek szerb légiósáról szóltak, hanem a Rába-partiak vajkezű centeréről, Mujanovicsról: az ötödik perc derekán 11–6-os hazai vezetés állt az eredményjelzőn. Sőt, Nixon triplája után már egy kerek tizessel mentek a vasiak, és tetemesnek mondható előnyüket hatásos védekezésüknek köszönhetően meg is őrizték az etap végéig.
A második negyed elején pár perc erejéig befagyott a tíz egység körüli különbség, aztán viszont a Simon, Dénes duó találataira építő somogyiaknak sikerült némileg felzárkózniuk. A félidő hajrája ellenben újfent a Zsebe-alakulat dominanciáját hozta, így megnyugtató vezetéssel vonulhattak a nagyszünetre a Rába-parti legények.
A második félidő bevezetéseképpen bő három percig nem találtak be a hazaiak, így cseppet sem hatott meglepetésként, hogy rendesen leapadt a piros-feketék előnye. Trummer azonban egy triplával riadót fújt övéinek, és szinte pillanatok alatt ismét tucatnyi pont volt a küzdő felek között.
A folytatásban egészen a záró felvonás első percéig nem történt lényegi változás, ekkor azonban az addig főszerepet játszó Trummer negyedik faultja után a kispadra kényszerült, és ezt kihasználva alaposan feljöttek a vendégek. A hallatlan izgalmakat hozó végjátékban Simon találatával 70–69-re feljött a Kaposvár, és még hátra volt tizennyolc másodperc. Ekkor a vendégeknek újfent sikerült labdát szerezniük, ám újabb találatot már nem tudtak elérni, így minimális Marc-győzelem született.

Minek köszönhetik sikerüket? – kérdeztük Trummer Rudolfot, a Körmend csapatkapitányát?
– Az az igazság, hogy túlságosan korán, a meccs elején sikerült ellépnünk tíz ponttal, s ez később kis híján megbosszulta magát, mert a végjátékot picit elkönnyelműsködtük. Talán a hangyányival jobb fizikumunknak, valamint a szakmai stábunk kiváló munkájának köszönhetjük a győzelmet.