Tau-csoda Trevisóban

S. T. R.S. T. R.
2003.11.13. 22:30
"Nocioni egyenesen elképesztő! A posztján annyival erősebb a többieknél, hogy egyszerűen nem tudnak mit kezdeni vele az ellenfelek. S tudja, mi a legdöbbenetesebb? A srác még csak huszonnégy éves.
Dávid Kornél (háttal) elsôsorban a trevisói mérkôzés harmadik felvonásában villogott
Dávid Kornél szavai ezek, a spanyol Tau Cerámica magyarja az elismerés hangján szólt argentin csapattársáról. Mellesleg Andrés Nocioni szerda este valóban ihletett formában kosarazott, úgy jutott el 36 pontig, hogy közben mindössze két mezőnydobását rontotta el, és emellett leszedett 15 (!) lepattanót. A lényeg kimaradt: a 201 centis bedobó az Euroliga legutóbbi ezüstérmesének otthonában vezette diadalra baszk együttesét.
Benetton–Tau 92–99.
A szakemberek szerint az évad egyik legkitűnőbb meccse volt. S az egyik legérdekesebb – legalábbis Dávid számára. "Az első félidőben nem dobtam egyetlen pontot sem – ecsetelte a hetek óta kirobbanó formában kosarazó honfitársunk. – Sőt, el sem jutott hozzám a labda. Nocioni és Macijauskas ugyanis remekül játszott, maguk megoldottak mindent. A szünetben azután Ivanovics, az edzőnk szólt, hogy játsszuk a saját figuráinkat, melyek közül több rám épül. Így lendülhettem bele, ami azt jelentette, hogy a harmadik felvonásban főleg én feleltem a pontjainkért. Egyébként már azon is csodálkoztam, hogy a mester a pályán hagyott, ugyanis a harmadik szakasznak már négy személyi hivával vágtam neki.”
A kipontozódást jelentő ötödiket aztán a 36. percben fújták be Dávidnak, ám a vendégcsapatnak nélküle, valamint a szintén kifújt Nocioni és Calderón nélkül is volt tartása – a 32 pontos Macijauskas egy személyben vitte a hátán a gárdát –, és ragyogó finisével megnyerte a meccset. Dávid Kornél statisztikai lapjára végül 32 perc, 12 pont (5/8 a mezőnyből, 2/2 a büntetővonalról), négy lepattanó és két assziszt került. Ami a liga többi magyarját illeti, a francia Asvel a sérült Gulyás Róbert nélkül szenvedett megsemmisítő vereséget Isztambulban, míg Báder Márton Krkája lapzártánk után fogadta az izraeli Maccabit.

Férfi Euroliga
Alapszakasz, 2. forduló. A-csoport:
Barcelona (spanyol)–Cibona VIP (horvát) 77–60. A többi mérkőzést csütörtökön, lapzártánk után játszották. Az állás: 1. Barcelona 4 pont, 2. Cibona 3, 3. Ülker (török) 2 (1 mérk., 75–69), 4. Olimpija (szlovén) 2 (1, 69–67), 5. Pau (francia) 1 (1, 71–72), 6. Partizan (szerb-montenegrói) 1 (1, 67–69), 7. Roma (olasz) 1 (1, 59–61), 8. AEK (görög) 1 (1, 69–75)
B-csoport: Panathinaikosz (görög)–Skipper Bologna (olasz) 75–64. A többi mérkőzést csütörtökön, lapzártánk után játszották. Az állás: 1. Panathinaikosz 3 pont (149–144), 2. Bologna 3 (161–161), 3. Tel-Aviv (izraeli) 2 (1 mérk., 88–73), 4. Moszkva (orosz) 2 (1, 84–71), 5. Kaunas (litván) 2 (1, 80–74), 6. Novo Mesto (szlovén, Báder Márton) 1 (1, 86–97), 7. Siena (olasz) 1 (1, 71–84), 8. Málaga (spanyol) 1 (1, 73–88)
C-csoport: Benetton Treviso (olasz)–Tau Cerámica (spanyol, Dávid Kornél, 12 pont) 92–99, Efes Pilsen (török)–Adecco Asvel (Gulyás Róbert) 69–44, Alba Berlin (német)–Idea Slask Wroclaw (lengyel) 53–67. . Az állás: 1. Efes 4 pont (156–127), 2. Wroclaw 4 (149–133), 3. Tau 3 (182–179), 4. Asvel 3 (135–158), 5. Valencia 2 (1 mérk., 89–64), 6. Olympiakosz 2 (1, 80–82), 7. Berlin 2 (142–158), 8. Treviso 2 (156–188)