EnterNet-Internet Liga: A jobb erőnlét döntött

Rájátszás, osztályozó az A-csoportért, 1. mérkőzés
SMAFC-Roto-Elzett–Soproni Ászok KC 79–71

(15–20, 15–22, 25–11, 24–18)
Sopron, 500 néző. V: Hartyáni, Papp
SMAFC: PALOTAI (19/9), KOVÁTS (22/6), VAVRA P. (10), MOGYORÓSY (16), Preiner (10). Cs: Balogh G. (2), Karácsonyi (–), Molnár Cs. (–). Edző: Horváth József
SÁKC: BOGDÁN (12), Horváth Á. (8), WALKE (24/3), Sajni (4), Glisovics (19/3). Cs: Posch (4), Körtélyesi (–). Edző: Szalai János
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–4. 7. p.: 10–14. 15. p.: 19–28. 18. p.: 25–36. 24. p.: 33–46. 28. p.: 50–49. 36. p.: 67–63
Kipontozódott: Sajni (39. p.), Kováts (40. p.)

A tompán kezdő Ászok ellen Mogyorósy zsinórban szerzett hat pontjával vezetéshez jutott az egyetemistagárda, ám ezt a negyed végéig a rutinos Walke kiegyenlítette, sőt találatai vezetést is hoztak csapatának. A második negyed egyértelműen a sörgyáriaké volt. A nagyszünet után 13 pontra hízott Szalai János együttesének előnye, ezután azonban Palotai és Kovács akcióival a lényegesen jobb erőnlétű és sokkal gyorsabb egyetemisták átvették a vezetést. A befejező tíz percre elfogyott az Ászok ereje, Posch még egyszer egyenlíteni tudott, de a dinamikusabb SMAFC 12 pontos előnyhöz jutott. S hogy mégis tíz pont alatt maradtak a sörgyáriak, azt kizárólag Bogdán egyéni akcióinak köszönhetik.
A párharc állása: 1–0 a SMAFC javára.

Mestermérleg
Horváth József:
– Csak a második félidőben tudtunk lendületesen kosárlabdázni, de így is előnnyel várjuk a folytatást.
Szalai János: – Abban bízom, hogy hazai pályán be tudjuk hozni ellenfelünk nehezen kivívott előnyét.