Sole-Szedeák–Univer KSE 96–92 (16–26, 29–18, 20–22, 31–26)

Szeged, 500 néző. V: Váradi, Márton

SZEDEÁK: MULICS (21/9), Deák (10/6), Rawlins (15/3), Kecskés (13/9), VILCINSKAS (11). Cs: Tigyi (–), KISS ZS. (24/15), Drahos (–), Pávlicz (–), Molnár A. (2). Edző: Földi Sándor
KECSKEMÉT: TAKÁCS (22/12), McDaniel (6), MADISON (17), TANÁCS (25/9), Radenkovics (9). Cs: Horváth Cs. (4), Hajdú (7/3), Mérész T. (2). Edző: Molnár Csaba

Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–4. 7. p.: 11–20. 13. p.: 21–30. 19. p.: 40–44. 23. p.: 52–49. 28. p.: 63–64. 32. p.: 67–69. 35. p.: 82–72. 38. p.: 89–80
Kipontozódott: Vilcinskas (38. p.)

A kilencedik helyet eldöntő mérkőzés első negyedében a ziccerek értékesítésével büntette pontatlanul passzoló és dobó ellenfelét a Kecskemét. A 16. percben, 29–37-es állásnál McDaniel súlyos kézsérülést szenvedett, ami miatt nem tudta folytatni a játékot – nyilván ez is közrejátszott abban, hogy az első félidő végén átvette a vezetést a felpörgő Szedeák. A nagyszünet után Tanács vezérletével fordított a Kecskemét, és egypontos előnnyel kezdte az utolsó felvonást, amelynek főszereplője, a szegedi Kiss Zsolt négy triplával tette biztossá csapata győzelmét.

Mestermérleg

Földi Sándor:
– Álmosan kezdtünk, később feljavult a védekezésünk, ezenkívül a hárompontos dobásaink is bejöttek. A kilencedik helyezésünkkel maradéktalanul elégedett vagyok.
Molnár Csaba: – McDaniel kiválása eldöntötte a dél-alföldi rangadót. Gratulálok a Szedeáknak, mert megérdemelten nyert.