(21–18, 23–11, 13–17, 31–12)

Sopron, 800 néző. V: Forrai, Téczely
GYSEV: T. Bevilaqua (9/3), BOGOJEVICS (15/3), BALOGH J. (14/3), Seres (10), ZAKALUZSNAJA (21). Cs: Alessandra (8), Dénes (6/6), Török (–), Szőke (5/3). Edző: Dirk Bevilaqua
BSE: Pop (5), Kosjár (6), Hagara (11/3), KAROLEVA (20), Kalmár-Nagy (12). Cs: Dzsuver (2), Andó (2), Horváth Adrienn (–). Megbízott edző: Fogarasi György
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–1. 6. p.: 12–7. 12. p.: 23–20. 15. p.: 32–23. 26. p.: 48–37. 35. p.: 73–52
Kipontozódott: Dzsuver (38. p.), Pop (40. p.)

Elképesztően rosszul kezdtek a csapatok: négy percig egyetlen mezőnykosarat sem tudtak elérni a játékosok, kizárólag büntetődobásokból találtak a gyűrűkbe, aztán az első negyed második felében Hagara és Balogh triplája után végre első osztályhoz méltó játékot láthattunk. A kisszünet után a GYSEV zónavédekezésre tért át, lehet, hogy azért is, mert március 11-én ezt a taktikai fegyvert is beveti majd a cseh bajnok Brno ellen az Euroliga negyeddöntőjében. A színvonal sajnos közben visszaesett az első négy percben tapasztaltra, többek között azért, mert mindkét együttes játékmestere jóval átlagon aluli teljesítménnyel rukkolt elő. A játékrész utolsó percében viszont gyönyörű kosarat láthattunk, Balogh átadását Bogojevics a levegőben továbbította Zakaluzsnaja kezébe, aki nem hibázott. A térfélcserét követően, a huszonhetedik percben felszisszentek a nézők, a brazil Alessandra ugyanis ekkor érte el első találatát, a másik oldalon viszont a bolgár erőcsatár, Karoleva zsinórban dobott négy kosarat. Az utolsó tíz percre aztán Bevilaqua is feljavult, és olyan játékot produkált, amelynek joggal örült elsősorban férje, másodsorban a közönség, de tapsot kapott a csereként beállt Szőke néhány remek megmozdulása is.

Mestermérleg
Dirk Bevilaqua: – Többféle elgondolást próbáltunk megvalósítani ezen a mérkőzésen. Egy nagy cél érdekében teszünk most már mindent.
Fogarasi György: – A jó erőkből álló GYSEV-nek gratulálunk, és sok sikert kívánunk neki az Euroligában.