Sole-Szedeák–Marc-Körmend 81–91

(19–17, 15–29, 29–27, 18–18)
Szeged, 1000 néző. V: Kékesi, Földházi
SZEDEÁK: Mulics (–), Kiss Zs. (5/3), Rawlins (19), Nyilas (11/3), Vilcinskas (21). Cs: DEÁK (17/15), Pávlicz (4), Molnár A. (4), Kecskés (–), Drahos (–). Edző: Földi Sándor
KÖRMEND: Toya (10), TOROMAN (24/12), Trummer (9/6), Mujanovics (12/3), Grebenár (8). Cs: NÉMETH I. (12), HAINJE (16/3), Bacsa (–), Lóránt (–), Szlávik M. (–). Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–0. 8. p.: 14–10. 14. p.: 27–23. 17. p.: 28–31. 23. p.: 42–53. 27. p.: 54–61. 33. p.: 67–77. 38. p.: 76–91
Kipontozódott: Grebenár (38. p.)

Sűrű napokon van túl a Marc-Körmend csapata, hiszen mostanában nemcsak a játékról esett szó az öltözőjében, aztán sorra hűségnyilatkozatot tettek Trummerék, azaz vállalták, hogy csökkentett bérért is piros-fekete mezben pattogtatnak a jövőben. A palotaforradalom slusszpoénját Németh István visszatérése jelentette, az olasz Benetton Treviso profija rekordidő alatt tette meg a Treviso-Körmend-Szeged-távot, és a találkozó nyolcadik percében, 14–10-es állásnál biztos kézzel értékesített két büntetőt. A mérkőzés első negyedórája nem a körmendi sztárokról szólt, fertályórán át a Rawlins, Kiss, Nyilas-trió vezette Szedeák akarata érvényesült a pályán. Aztán a nagyszünet előtti percekben Németh dupláját Toroman triplája követte, és miközben a Földi-tanítványok hibát hibára halmoztak, gyorsan 12 pontosra hízott a vendégek frissen szerzett előnye. A harmadik negyedben Deák tripláival lopta a távolságot a hazai együttes. A folytatásban rendezte védekezését a Körmend, támadásai alkalmával pedig Toroman és Hainje rendre pontosan célzott. Tízpontos vendégelőnnyel kezdődött az utolsó felvonás, amely elsősorban a mezőny legjobbjáról, Hainjéről szólt. A lefújás előtt négy perccel 70–87-et mutatott az eredményjelző, azaz a zsebében érezhette a két bajnoki pontot a Zsebe-alakulat. Ott is maradt, mert Toromanék ezen az estén minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket.

Mestermérleg
Földi Sándor: – Különösen a második negyedben játszottunk gyengén, amit tíz eladott labda is jelez, azon kívül a lepattanók megszerzésében sem jeleskedtünk. Köszönet lelkes szurkolóinknak, akik a gyenge sorozat ellenére is kitartanak mellettünk.
Zsebe Ferenc: – Örülök, hogy nem mi szolgáltattuk a forduló meglepetését.