Videó: Görbicz megkönnyezte a drámai BL-győzelmet

2015.11.15. 12:17
Mint arról beszámoltunk, a Győri Audi ETO KC két másodperccel a vége előtt dobott góllal 28–27-re legyőzte a Vardar Szkopjét a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A nyolc gólig jutó Görbicz Anita megkönnyezte a sikert, hiszen először érezhette szülés utáni visszatérése óta, hogy újra igazi vezére a csapatának. A legvégén zseniális gólpasszt adott Heidi Lökének: a lejjebb látható videóban a mérkőzés legszebb jeleneteit gyűjtötték össze!

„Nagyon-nagyon boldog vagyok, mert a csapat is jól teljesített, és nekem sem ment rosszul a játék. Nehéz időszakon vagyunk túl, de a problémák őszinte megbeszélése hatott, újra egymásra találtunk a pályán. Nincs megállás, ez a fontos győzelem is erőt ad a továbbiakhoz” – mondta Görbicz Anita a mérkőzés után.Görbicz Anita a mérkőzés után.

A Győr irányítója elérzékenyült a dudaszót követően, és Ambros Martínt is megölelte. A vezetőedzőnek is nagy szerepe volt abban, hogy ilyen formában láthattuk Görbiczet, sok játéklehetőséget adott neki az elmúlt hetekben, így volt lehetősége felvenni a ritmust.

Görbicz Ambros Martínnak is köszönetet mondott (Fotó: Győri ETO)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–ZSRK VARDAR SZKOPJE (macedón) 28–27 (14–17)
Győr, 5089 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak)
GYŐR: Grimsbö – Bódi 3, Sulland 1 (1), Groot 1, H. LÖKE 5, TOMORI 4, Kovacsics 3. Csere: KISS ÉVA (kapus), E. Amorim 2, Broch 1, GÖRBICZ 8 (4), Planéta. Edző: Ambros Martín
VARDAR: Szuszlina – RADICSEVICS 4, HMIROVA 4, Lekics 2, Althaus 3, Penezic 3, DEMBÉLÉ 4. Csere: Leynaud (kapus), Sokac 2 (1), A. Klikovac, Covic 1, Damnjanovics 3, Lazovic 1, Csernoivanyenko. Edző: Jan Pytlik
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 9. p.: 3–5. 14. p.: 7–6. 16. p.: 7–9. 24. p.: 9–13. 27. p.: 12–15. 39. p.: 19–18. 43. p.: 22–18. 45. p.: 23–20. 51. p.: 25–22. 54. p.: 25–24. 59. p.: 27–27
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Ambros Martín: – Négypontos mérkőzés volt, amelyen a csapat a Fradi elleni találkozóhoz képest egységben nyújtott többet. A második félidőben sem változtattunk a játékunkon, viszont nyerőnek bizonyult, hogy kevesebb hibát követtünk el. Még nem vagyunk final fouros formában, de javuló teljesítményünk feltétlenül biztató a dánok elleni visszavágóra is.
Jan Pytlik: – Kár, hogy a játékvezetők ilyen sokszor nyúltak a kiállítás eszközéhez, mert nem volt ez durva összecsapás. Az első percek elfogódottsága után magunkra találtunk, védekezésben és támadásban egyaránt kiválót nyújtottunk a szünetig. A második játékrész elején döntőnek bizonyult néhány perces rövidzárlatunk, mert, bár még egyszer sikerült felkapaszkodni, a pontszerzéshez ez már nem volt elegendő.