Hajdu János a tavalyi Eb-bronzérmes csapatra épít (Fotó: Action Images)

 

„A keret gerincét nyilvánvalóan a tavalyi Eb-bronzérmes csapat adja – hangsúlyozta Hajdu János szövetségi kapitány. – A bajnoki mérkőzéseken nyújtott teljesítmények láttán, illetve szerkezeti okokból behívtam Planéta Szimonettát és Mayer Szabinát is.”

A szeptemberi összetartásra meghirdetett névsorhoz képest nincs ott a keretben Klivinyi Kinga (Érd), Korsós Dorina (Győri ETO), Mészáros Rea (FTC), Oguntoye Viktória (Érd) és Szekerczés Luca (FTC). nem volt ott viszont a tatai edzéseken Mayer Szabina (Fehérvár).

„Október végén a válogatott héten kezdődnek meg az Eb-selejtezők a jövő évi magyar-horvát rendezésű Európa-bajnokságra. Ha ezt szem előtt tartjuk, akkor tétmérkőzéses kötelezettség híján a lehető legjobban használjuk ki a hetet, hiszen négy napnyi felkészülést követően a kontinensviadal társházigazdája, Horvátország, a legerősebb Európán kívüli válogatott, Brazília, valamint az olimpiai bajnok Norvégia ligaválogatottja ellen léphetünk pályára, de az északiak is több olimpiai bajnokkal érkeznek Szombathelyre. Remélem, itthon tartjuk a Provident-kupát!”

A MAGYAR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
Herr Orsolya (Győri Audi ETO), Kiss Éva (Fehérvár KC)
Jobbszélsők: Bognár-Bódi Bernadett (Győri Audi ETO), Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: Planéta Szimonetta (Veszprém Barabás Duna Takarék), Soós Viktória (Győri Audi ETO)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Beállók: Cifra Anita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Mayer Szabina (Fehérvár KC), Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Bulath Anita (Dunaújvárosi Kohász), Szekeres Klára (Érd), Tomori Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria), Triscsuk Krisztina (Érd), Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Vérten Orsolya (FTC-Rail Cargo Hungaria), Vincze Melinda (Dunaújvárosi Kohász)

Szövetségi kapitány: Hajdu János
Edző: Siti Bea

A PROVIDENT-KUPA PROGRAMJA (2013. október 25–27., Szombathely, Arena Savaria)
OKTÓBER 25.

17.00 Magyarország–Norvégia
19.00 Brazília–Horvátország
OKTÓBER 26.
13.05 Magyarország–Brazília
15.05 Horvátország–Norvégia
OKTÓBER 27.
10.00 Norvégia–Horvátország
12.05 Magyarország–Horvátország