A feltámadó női kéziválogatottunk lelépte a szerbeket

BORBÉLY LÁSZLÓ (percről percre), NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló)BORBÉLY LÁSZLÓ (percről percre), NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló)
2020.12.06. 15:48
Szöllősi-Zácsik Szandra (2) 10 góllal zárt, a magyar válogatott lelépte a szerbeket (Fotó: Kolektiff images)
A Dániában zajló női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének 2. fordulójában a magyar válogatott 38–26-ra legyőzte Szerbiát. A mieink játéka jelentősen feljavult az első fordulóhoz képest, Szöllősi Zácsik Szandra tíz gólig jutott, de Bíró Blanka és a szélsők is remekeltek.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT (KOLDING)
SZERBIA–MAGYARORSZÁG 26–38 (11–20)
Kolding,
zárt kapuk mögött. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
SZERBIA: Tomasevics – Krpezs-Slezák 1, Janjusevics, Pop-Lazics 4, Sztoiljkovics, TRIFUNOVICS 4, Radoszavljevics 5.Csere: Riszovics (kapus), Liscsevics 1, LAVKO 4, Nikolics 3, Milojevics 1, Agbaba 2, Radojevics, Jovovics 1.Szövetségi kapitány: Ljubomir Obradovics
MAGYARORSZÁG:BÍRÓ B.1– LUKÁCS V.6,Klujber3 (2),Kovacsics4,Tóvizi, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK10,SCHATZL NADINE5.Csere:Szikora (kapus), TOMORI, Lakatos R.1,Helembai F., Háfra N.4,Faluvégi D.2,Kácsor2,Csiszár-Szekeres, Márton G.Szövetségi kapitány:Danyi Gábor, Elek Gábor
Kiállítások: 6, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/–, ill. 2/2

Elek Gábor:– Keveset dolgoztunk együtt az Eb előtt, az ősszel több játékos is sokat kihagyott, de a lényeg, hogy az előző meccsen mentálisan nem voltunk erősek, most meg igen. Ezzel a teljesítménnyel egy kipihent szerb válogatottat is legyőztünk volna. Az átlövőtevékenység, a kapusok teljesítménye is kiváló volt, ráadásul sok könnyű gólt szereztünk. Elsősorban mégis a motiváció és a fegyelmezettség tetszett, ha tartani tudjuk ezt a szintet, vagy még emelünk is rajta, akkor nagy meccset játszhatunk a világbajnok hollandokkal.

A csoport másik mérkőzésén
Hollandia–Horvátország 25–27 (13–14)

A szerbek a hollandok elleni bravúrgyőzelemmel, míg a mieink a horvátoktól elszenvedett meglepő vereséggel kezdték az Eb-t, így nagy szükség volt a sikerre a javításhoz. Az ellenfélnek mindössze 18 órája volt a két találkozó között, ami a mi malmunkra hajthatta a vizet.

A két koronavírusos szerb játékos (Krisztina Graovac, Marija Agbaba) és szobatársai (Jovana Milojevics, Jelena Agbaba) már visszatérhettek a keretbe, miközbena délelőtt folyamán már meg is műtötték a részleges Achilles-ín-szakadást szenvedő Andrea Lekicset, a Buducsnoszt irányítója így a márciusra halasztott olimpiai selejtezőről is lemarad. A győri torna miatt is különleges jelentősége volt a mostani meccsnek, mivel a szerbek a fő riválisaink a Tokióba vezető úton.

A mieinknélSzöllősi-Zácsik Szandrakezdett balátlövőben, és az MTK játékosa élt a bizalommal, átlövésből és betörésből is eredményes volt (a szünetig nyolc lövésből hatot gólra váltott). Közben védekezésben is sokkal agresszívebbek voltunk, mint a horvátok ellen, és a kapubanBíró Blankais hozzátette a magáét (az első játékrészben kilenc védéssel 45 százalékig jutott).

A kezdeti fórunkat 5–5-nél ledolgozták a szerbek, de utána újra a magyar csapat került előnybe. A tavalyi felkészülési mérkőzésen nagyon megzavart minket az ellenfél öt-egyes védekezése, most rendre meg tudtuk találni rá a jó megoldásokat.

Ljubomir Obradovics próbálta megakasztani a mieink lendületét, időt kért, és a 14. percben elővette a hét mezőnyjátékossal való támadást, ám ezzel sem tudott érdemben változtatni a játék képén. Az ellenfél heteseket is rontott, a megszerzett labdákból üres kapus gólokat is lőttünk.

Több támadást is lejátszottunk a szélre, aholSchatzl NadineésLukács Viktóriatermelte a gólokat. Egyre nőtt a magyar válogatott előnye, amely a szünetre kilencre hízott (11–20). Ha a Katarina Tomasevicset váltó Jovana Riszovics nem véd néhány ziccert, még nagyobb is lehetett volna a különbség a félidőre.

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed

A második félidő már örömjátékot hozott, az érdemi kérdések eldőltek addigra. Az is belefért a meccsbe, hogy Tomori Zsuzsanna csak a védekezésre összpontosítson. A szerbek tartották magukat a kapus lehozatalához támadásban, ám Bíró többször is tiszta helyzetben hárított. Zácsik lövőformája nem romlott, összesen tíz góllal zárta a mérkőzést, megérdemelten kapta meg a legjobbnak járó elismerést.

A szerbeknél Krisztina Liscsevics nem találta a helyét a pályán, az 53. percben lőtte az első gólját, de a társak kiszolgálásában sem tudott jeleskedni. Ekkor már a mieink megtehették, hogy a mezőnyben egy komplett junior-világbajnoki sorral álljunk fel, Kácsor Gréta két góllal mutatkozott be az Eb-n (26–38).

A horvátok 27–25-ös győzelmükkel középdöntősök, míg a hollandoknak kedden nyerniük kell a mieink ellen, különben szégyenszemre világbajnokként még a csoportból sem jutnak tovább. Ha a korábbi meccsen a szerbek kikapnak a horvátoktól, a magyar válogatottnak a vereség is beleférhet, döntetlen vagy szerb győzelem esetén pontot kell szereznünk a hollandok ellen.

A 3. FORDULÓ PROGRAMJA
December 8. (kedd)
18.15:Szerbia–Horvátország (Tv:Sport1)
20.30:Hollandia–Magyarország (Tv:Sport1, élőben az NSO-n)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Horvátország2251–47 +44
2. MAGYARORSZÁG21160–50+102
3. Szerbia21155–63 –82
4. Hollandia2250–56 –60

A MÉRKŐZÉS UTÁN LUKÁCS VIKTÓRIA ÉS SCHATZL NADINE ÉRTÉKELT

A 10 gólos Szöllősi-Zácsik a meccs legjobbja.

60. Véget ért a mérkőzés, a magyar csapat nagyon simán legyőzte Szerbiát.
60. Kácsora bal felsőbe lő még egyet. 26–38
60. Lakatos lövése fölé, de Jovovics lövését Szikora hárítja.
59. Radoszavljevicskozmetikáz. 26–37
59. Kácsor gyorsan ellövi, rosszul.
59. Háfra eladja, de Radojevics lövését védi Szikora.
53. Liscsevics hetedik lövése már gól. 21–35
53. Tóvizi kicsit sokat gyúrt, ő az üres kapu fölé lőtt a saját térfeléről.
52. Kácsor átlövése kimarad.
52. Jovovicslövése már bepattan. 20–35
52. Liscevics is kap egy blokkot, korner.
51. Lakatosátlövése is gól. 19–35
50. Szikora nagy vetődéssel védi a cundert.
49. Klujberbelövi. 19–34
49. Faluvégi harcol ki hetest, Radoszavljevics pedig alighanem kiül. Videózás, két perc, nem piros.
49. Háfra lövését Riszovics védi, de oldalt megy ki.
48. Nikolicsa szélről kozmetikáz. 19–33
48. Háfra is lő egy üres kapus gólt. 18–33
Kácsor, Lakatos és Szikora is a pályán.
47. Háfra tört be szépen, ez is gól. 18–32
46. Lavko középről a kapu jobb oldalába lőtt. 18–31
45.
Újabb Bíró-védés. Háfra lövését Riszovics védte.
45. Sőt, Bírónak is! Üres kapura. 17–31
44. Faluvéginekis van már gólja, a jobb szélről. 17–30
43. Pop-Lazics beállóból szépít. 17–29
43. Szöllősi-Zácsika jobb felsőbe lövi a 10. gólját. 16–29
42. Kovacsics kapufát lőtt, Sztoiljkovics ziccert ront.
41. Radoszavljevicsa szélről eredményes. 16–28
41. Kovacsicslerohanásból eredményes. 15–28
40. Óriási rohanás, kihagyott helyzetekkel.
40. Schatzlis. 15–27
39. Agbabaa szélről betalál. 15–26
39. Lavkót blokkoljuk, Lukács indul, üres kapu, gól. 14–26
38. Szöllősi-Zácsikma tarthatatlan. 14–25
37. Radoszavljevicslabdát szerez, majd az akció végén ő talál be. 14–24
37. Lavkotalpról most a bal alsóba. 13–24
36. Janjusevics eladja, Tomasevics viszont védi Kovacsics átlövését.
35. Szöllősi-Zácsikfelmegy, az pedig ma gól. 12–24
35. Tomasevics és Bíró is véd egy nagyot.
34. Lavkolövése a jobb alsóban. 12–23
34. Kovacsicsrepül, majd pattint a kapuba. 11–23
33. Radojevics ziccerét is védi Bíró.
33. Pop-Lazics kapufát lőtt, Szöllősi-Zácsik pedig a hetediket. 11–22
32.
Krpezs-Slezák ziccerét védi Bíró, de Kovacsics eladja.
31. Tomori labdát szerez, Lukács indul, és az üres kapuba lőtt. 11–21
31. Folytatódik a meccs.

30. Trifunovicsátlövi a falat, de Bíró nagyot véd. Véget ért az első félidő.
30. Háfra betörésére nincs ítélet, még egy időn túli szabaddobás ott.
30. Időkérés nálunk, még 27 mp.
30.
Krpezs-Slezák lövését is védi Bíró.
29. Milojevics eladja, Háfra pedig a félpályáról az üres kapuba ível. 11–20
29. Lavkobetörésből felel, Helembai gyorsan elrontja. 11–19
28. Lukács előbb köténybe, most a hosszúba. Megvolt a kapu minden pontja kb eddig már. 10–19
28.
Trifunovicsra fújnak belemenést.
27. Riszovics Lukács lövését is védi, néhány másodperccel később viszont már tehetetlen. 10–18
27.
Passzívnál elveszik végre.
25. Klujberkapufára lő.
25. Sztoiljkovicsborította fel Helembait, két perc.
25. Tomori blokkol egyet, Schatzl ziccere kimarad, de marad nálunk.
Most adták fel a 7 a 6 elleni játékot.
24. Háfraa pályán, betör és ő is lő egy gólt. 10–17
24. Trifunovicsközépről lő át. 10–16
23. Szöllősi-Zácsik labdát szerez, Schatzl indul, majd az üres kapuba lőtt. 9–16
22. Pop-Lazics fordult bele emberébe, Lukács pedig most a léc alá lőtt. 9–15
21.
Liscsevics lövését Bíró védi, de Lakatos nem tudja befejezni a kontrát.
21. Lukácsa jobb szélről a rövidbe lő. 9–14
20. Klujber talpról, de a kapus véd. Bíró egyet hárít, de Krpezs-Slezák a kipattanót már belövi. 9–13
19.
Liscsevics lőtt fölé a hosszú és passzív támadás végén.
19. Klujberkifelé megveri az emberét, ez is gól. 8–13
18. Nikolics ziccerét is védi Bíró.
18. Szöllősi-Zácsikvisszahúzza a rövid felsőbe. 8–12
17. Trifunovicskiszedte a pókokat a bal felsőből. 8–11
16. Kovacsicstól veszik el a Bonaventura testvérek.
15. Krpezs-Slezák harcolt ki hetest, de Bíró védi Liscsevics lövését!
15. Schatzl a rövidbe lő a bal szélről. 7–11
14. Trifunovicsátlövése a jobb alsóban köt ki. 7–10
14. Időt kértek a szerbek.
14. Liscsevics szétforgácsolja a lécet, Szöllősi-Zácsik pedig gyönyörűen ment be. Már öt gólnál jár!6–10
13. Pop-Lazicstört be erőszakosan, Schatzl azonnal felelt. 6–9
13. Szöllősi-Zácsikfelmegy, a jobb felsőbe ágyúz. 5–8
12. Ismét, de egy hetest most kap Liscsevics. Krpezs-Slezák nem találta el a kaput.
11. Liscsevics lövését védi Bíró, Klujber viszont belement.
10. Sztoiljkovics átlövése kimarad, Schatzl ziccere is, de Tóvizi visszaszerzi, hetes. Klujber ismét magabiztos. 5–7
9. Szöllősi-Zácsik lövését Tomasevics védi, de a kipattanót Schatzl belövi. 5–6
8. Klujber eladja, Radoszavljevics pedig egyenlít. 5–5
7. Kovacsics betörését Tomasevics védi, Trifunovics pedig berohan. 4–5
7. Radoszavljevicsa bal szélről a rövidbe lőtt. 3–5
6. Szöllősi-Zácsikkilencről szétlövi a bal felsőt. 2–5
6. Pop-Lazics lövését védi Bíró, de oldalt megy ki, utána viszont belemennek.
5. Kovacsicsszépen ment fel, és szétlőtte a jobb felsőt. 2–4
5. Pop-Lazicsmost beállóból pattint a kapuba. 2–3
4. Liscsevics rossz passza után Szöllősi-Zácsik tört be sikeresen. 1–3
3. Krpezs ziccerét Bíró védi, Kovacsics pedig az egész pályáról, üres kapura belövi. 1–2
2. ...Trifunovicspedig még ki is ül két percre.
2. Szöllősi-Zácsikátemelés után eredményes... 1–1
2. Szöllősi-Zácsik lövéséből sincs gól, de Krpezs-Slezák sem tudja megfogni a túloldalon.
1. Gyorsan eladjuk, Pop-Lazics rohan és átejti a kapust. 1–0
1. A magyar csapat kezdett, Bíró a kapuban.
Lekicsre a hírek szerint legalább 6 hónap kihagyás vár...
Felcsendültek a himnuszok, mindjárt kezdünk.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a magyar kézilabda-válogatott második mérkőzése a női Európa-bajnokságon.

A MAGYAR VÁLOGATOTT EB-KERETE
Kapusok:Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria),Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria),Szikora Melinda (Siófok KC)
Jobbszélsők:Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO), Lukács Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők:Csiszár-Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Irányítók:Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lakatos Rita (Váci NKSE),Tóth Eszter (Motherson Mosonmagyaróvár)
Beállók:Pásztor Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria),Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler), Helembai Fanny (Váci NKSE)
Balátlövők:Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kácsor Gréta (Váci NKSE), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők:Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány:Danyi Gábor, Elek Gábor
A dőlt betűvel feltüntetett játékosok a horvátok elleni meccskeretből kimaradtak.