Női kézi BL: Szucsánszki Zita védekezésben már tudott segíteni

P. V.P. V.
2021.10.23. 20:39
A Ferencváros izgalmas végjáték után 28–27-re legyőzte a Brestet a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Ezen a meccsen tért vissza a pályára vállsérülése után Szucsánszki Zita, egyelőre csak védekezésben kapott szerepet, viszont a kispadról is igyekezett irányítani a társait.

„Nagyon jól éreztem magam a pályán, főleg úgy, hogy még sikerült picit hozzá is tennem a győzelemhez. Elek Gábornak muszáj beállítania, pihentetni kell a lányokat, az nem lehet, hogy Szöllősi-Zácsik Szandra vagy Emily Bölk végigtolja a hatvan percet, mert ezzel kivégezzük őket. A vállam ezt a védekező feladatot jól bírta, egyáltalán nem fájt. Majd a támadásoknál eldől, hogy mit tudok csinálni, és mit nem” – mondta az irányító az NSO Tv-nek.

Videónkban arról is beszél, hogyan élte meg a mérkőzés utolsó öt percét, s miképpen tudja a kispadról azokat segíteni, akik irányítóposzton játszanak. Például Szöllősi-Zácsik Szandrát, akit meg is dicsért kameránk előtt. Emellett azt is elárulja, hogy érzi, mikor láthatjuk újra támadásban is.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BREST BRETAGNE HB (francia) 28–27
(15–17)
Érd, 1800 néző. V: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)
FTC: Bíró B. – Malestein, Stolle 3, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, E. BÖLK 8, Márton G. 3. Csere: Janurik (kapus), Grbics, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, KLUJBER 6 (1), Kovács Anett 2, Kisfaludy, Szucsánszki, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
BREST: Darleux – Toublanc 8 (4), Kobylinska 1, FAUSKE 4, FOPPA 6, Niakaté 3, C. Lassource 1. Csere: S. Toft (kapus), Kromoska 2, Pop-Lazics 2, Jarrige, Mauny, Lagattu. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 13. p.: 7–6. 19. p.: 8–10. 28. p.: 15–14. 40. p.: 22–20. 47. p.: 25–23. 53. p.: 28–25
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
Elek Gábor: – Jó és szórakoztató mérkőzés volt, a semleges szurkolóknak feltétlenül. Rendkívül nagy harc folyt a pályán, mindkét csapat sokat hibázott támadásbefejezésben és védekezésben egyaránt. Nagy eredmény, hogy a második félidőben tíz lőtt gólon tudtuk tartani a Brestet, ez volt a győzelem kulcsa.
Pablo Morel: – Nagyszerű meccs volt, amelyen az erős támadójáték és az átlövésgólok domináltak. Nagyot küzdöttünk védekezésben, igyekeztünk gyorsan támadni, de nehéz úgy nyerni, ha sokat hibázol, így hiába harcoltunk, az FTC most jobb volt.