Női kézi BL: hiába Szikoráék rekordmennyiségű gólja, nem jutottak tovább

D. S. B.D. S. B.
2023.02.12. 16:33
Jovanka Radicevicék a CSM Bucuresti-t legyőzve nyolcaddöntősök a BL-ben (Fotó: EHF Champions League/Fb)
Az utolsó fordulót rendezik hétvégén a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Az A-csoportban a szlovén Krim Ljubljana nagy meglepetésre félidei hátrányból győzte le a román CSM Bucuresti-et, míg a német SG BBM Bietigheim rekordot beállítva 47 gólt lőve győzte le 22 góllal a csoportkört pont nélkül záró cseh Baník Mostot, de Szikora Melindáéknak ez sem volt elég a továbbjutáshoz, hiszen hárman is 12 ponttal zártak, s közülük a hármas holtversenyben ők lettek a legrosszabbak, így búcsúztak a sorozattól.

A CSM Bucuresti abban a tudatban utazott a csoport utolsó fordulójában rendezett Krim Ljubljana elleni idegenbeli mérkőzésére, hogy győzelem esetén megelőzi a címvédő norvég Vipers Kristiansandot, míg a vendéglátó szlovénoknak is volt még esélyük nyolcaddöntőbe jutni.

A korábbi váci szélső, Szanja Radoszavljevics vezérletével pedig már a mérkőzés elején 7–4-re elléptek, de a szünetre már Cristina Neaguék vonulhattak 14–13-as előnnyel.

A második játékrészben viszont Barbara Lazovicék visszavették a vezetést és az egy-két gólos különbséget végig megtartva okoztak meglepetést, hiszen 28–26-ra nyertek – ennek ellenére a CSM így is második helyen jutott negyeddöntőbe.

A csoport másik mérkőzésén Szikora Melinda csapata, a Bietigheim esélyt sem hagyott a pont nélkül utolsó cseh Baník Mostnak.

A házigazda német csapat már a szünetben 22–12-re vezetett, majd a második 30 percben még inkább felőrölte ellenfelét, végül 47 (!) gólt lőve nyert 22 találattal és megtörte nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját a sorozatban.

A németek azonban ennek ellenére sem tudtak továbbjutni a nyolcasból, hiszen a Krimmel és a francia Bresttel holtversenyben egyaránt 12 ponttal zártak, de a trió közti minitabellán ők végeztek a harmadik helyen, így nem jutottak tovább, míg a Krim ott lesz a nyolcaddöntőben.

Szikora Melinda nem lépett pályára a mérkőzésen.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
A-CSOPORT

Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 28–26 (13–14)
SG BBM Bietigheim (német)–Baník Most (cseh) 47–25 (22–12)

KÉSŐBB
ODENSE HB (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–28 (9–15)

8. Baník Most (cseh)1414347–578–2310

A csoport első két helyezettje negyeddöntőbe jutott, a 3–6. helyezettek nyolcaddöntősök.