Sok hiányzója ellenére is hengerelt a Győri ETO a Metz ellen

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.01.15. 15:48
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában a Győri ETO a francia Metz csapatát fogadta, és már az első félidőben nagyszerű játékkal hétgólos előnyt tett szert. A második félidőben sem csökkent a lendület, így a Győr a sok hiányzó ellenére is kilenc góllal győzte le az erős keretű Metzet.
Veronica Kristiansen kiválóan játszott, tíz gólt szerzett (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Veronica Kristiansen kiválóan játszott, tíz gólt szerzett (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
, 10. FORDULÓ
B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–METZ HB (francia) 39–30 (20–13)
Győr, 4177
néző. V: Metalari, Nikolovszki (északmacedónok)
GYŐR: GLAUSER – FODOR CS. 4, RJU 6 (1), S. Oftedal 3, BRATTSET 5, V. KRISTIANSEN 10 (3), SCHATZL N. 7. Csere: Silje Solberg (kapus), Anne M. Hansen, Pintea 2, Sztankovics K., Gerencsér 1, Háfra N. 1, Farkas J. Edző: Ambros Martín
METZ: Kapitanovic – Cardoso 1, Burgaard 2, De Paula 2, N' Gouan 2, Nocandy, BOUQET 5. Csere: Sako (kapus), O. Kanor 1, BOUKTIT 4, Bont 2, HORACEK 8 (4), E. Jacques, Micijevic, L. Kanor 3. Edző: Emmanuel Mayonnade
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–2. 15. p.: 11–3. 17. p.: 12–6. 24. p.: 15–10. 35. p.: 23–15. 43. p.: 27–19. 49. p.: 30–22. 54. p.: 35–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4
Ambros Martín:
– A teljesítményünk alapján senki sem sejtheti, milyen nehézségekkel kellett megküzdenünk. A nyomást nehéz helyzetekben eddig is jól viseltük, most is mindenki hozzá tudott tenni valami pluszt, a hiányzókat maximálisan pótolni tudtuk. Köszönet érte a játékosoknak, hihetetlen teljesítményt nyújtottak, olyan élményt szerezve, amilyet már régen éreztem mérkőzés közben.
Emmanuel Mayonnade: – Tudtuk, hogy a Győr jelentős gondokkal küzdött az elmúlt időszakban, de a magyar csapat ezúttal is bizonyította rendkívüli képességeit. Az erős kezdést is beleértve végig igyekeztünk a mérkőzésben maradni, megpróbáltunk minden tőlünk telhetőt, de ezúttal ennyire tellett tőlünk. Csak remélni tudjuk, hogy még a mostani kiírásban újra találkozhatunk a Győrrel.

Nehéz jelzőket találni a Győr női kézilabdázóinak Bajnokok Ligája-menetelésére. Mondjuk már az eddigi nyolc fordulóban mutatott teljesítményük alapján is így lehettünk ezzel, a szombati produkció után pedig végképp elfogytak a dicsérő szavak.

Finoman fogalmazva sem a legjobb előjelekkel vágott neki a francia topcsapat Metz elleni hazai mérkőzésnek az ötszörös BL-győztes ETO, hiszen egészségügyi problémák miatt hat meghatározó játékos, Faluvégi Dorottya, Lukács Viktória, a montenegrói Jelena Deszpotovics, a svéd Linn Blohm, illetve a két francia világklasszis, Amandine Leynaud és Estelle Nze Minko is hiányzott. Ambros Martín így sohasem látott meccskerettel készült a találkozóra, a spanyol tréner a 19 éves Gerencsér Fannit, a 17 esztendős Sztankovics Kyrát és a szintén 17 éves Farkas Júliát is benevezte – előbbi két tehetség még a felnőtt NB I-ben sem lépett pályára eddig, nemhogy a BL-ben. Faluvégi és Lukács hiányában a balszélső Fodor Csenge kezdett a jobb szélen, és az összecsapás első két gólját ő szerezte indításból. Az első percektől kezdve érezni lehetett, hogy a hazaiakat nem zökkentette ki, hogy zaklatott, hektikus heteken és felkészülésen vannak túl a koronavírus miatt. Nagy lendülettel és játékkedvvel kézilabdázott a világbajnoki szünet és a járvány miatt csaknem két hónapos szünet, november 20. után ismét meccset vívó Győr. Sőt, az embernek olyan érzése volt a játékot figyelve, mintha a teljes fegyverzetben érkező vendégeket zavarta volna össze a sok győri hiányzó. A többnyire teljesen tanácstalan, indiszponált, kétszer is időt kérő metziek az első negyedóra felé közeledve már nyolcgólos hátrányba kerültek, a francia, brazil, holland, horvát és dán klasszisok képtelenek voltak megfékezni a robogó házigazdát. Álomszerűen alakult győri szempontból a találkozó, a lehengerlő és hatékony támadások mellett védekezésben is remekelt a koncentráltan és higgadtan teljesítő ETO, amely gyakorlatilag már az első félidőben elrendezett mindent.

A szünet után rögtön közel hétperces gólcsendet összehozó vendégek a folytatásban sem találtak magukra, nem tudták megakadályozni a hazai örömünnepet. Negyedórával a vége előtt a friss világbajnok norvég karmester, Stine Oftedal nyolcra növelve a győri előnyt a saját térfeléről ívelt a kispadról késve visszaloholó Ivana Kapitanovicot is becsapva az üres francia kapuba – ez a jelenet jól jellemezte a mérkőzést. Az utolsó percekben a három fiatal is lehetőséget kapott Martíntól, Gerencsér gólt is szerzett, megkoronázva a győri szempontból tökéletes délutánt.

Az elképesztő erőről és tartásról tanúbizonyságot tévő ETO továbbra is hibátlan az idényben, és a mostani pozitív élményekből táplálkozva várhatja a szlovén Krim Ljubljana elleni szerda esti újabb, szintén hazai BL-csoportmeccset. 39–30

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nagyon biztosan nyert a Győr. 39–30

60. perc: A kapufa mentette Horácek lövését, a másik oldalon Pintea pattintott beállóból a kapuba. 39–30

59. perc: Passzívig játszott a Győr, de Rju megtalálta a lehetőséget, és óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 38–30

59. perc: Háfra lőtt gólt az időkérés után, a másik oldalon pedig elrontották a támadást. 37–30

58. perc: Győri időkérés.

58. perc: Cardoso kapott labdát a jobb szélen, és biztosan belőtte a helyzetét. 36–30

58. perc: Hansen lövése kipattant a kapufáról, éppen Gelecsér elé, aki higgadtan bepattintotta a labdát a kapuba. 36–29

57. perc: A cseresor játszik a Győrben, fiatal magyarokkal, Hansen kétszer iseladta, előbb Bouktit, majdValentini használta ki a helyzetét. 35–29

56. perc: Megint Valentini talált be, hiszen lekapott a levegőből egy hosszú indítást, és bevágta. 35–27

55. perc: Valentini kapott labdát beállóban, nagy erővel befordult, és be is lőtte a helyzetét. 35–26

54. perc: Tíz közte! Schatzl maradt szabadon a bal oldalon, beugrott, és a rövidbe pattintott. 35–25

53. perc: Jött a válasz, Oftedal egy testcsellel helyzetbe került, és a hatosról a hálóba lőtt. 34–25

53. perc: De Paula ugrott fel szinte helyből, és úgy bombázott a jobb alsóba. 33–25

52. perc: Hetest és emberelőnyt harcolt ki a Győr, Rju állt a labda mögé, és kis szerencsével bár, de belőtte. 33–24

52. perc: Oftedal ügyes passzát Brattset vette át remekül, és be is lőtte a ziccert. Szinte azonnal válaszolt a Metz, Valentini lőtt szintén beállóból gólt. 32–24

51. perc: Győri időkérés.

51. perc: Horácek az előbb kihagyta a hetest, de most nagy lendülettel tört előre, és ezt a lövést nem lehetett védeni. 31–23

50. perc: Brattsetet hagyták egyedül a hatoson, és ez az álmoskönyvek szerint sem sok jelent sok jót. kapta a labdát, és bedobta, ahogy kell. 31–22

49. perc: Hetest kaptak a franciák, Horácek lövését azonban Glauser kifogta.

49. perc: Schatzl egészen lehetetlen helyről is beugrott, és a bal szélről a hosszú sarokba lőtt. 30–22

48. perc: Hetest harcolt ki a Győr, de Kristiansen lövését Kapitanovic kivédte.

47. perc: Eladott labda után Bouktit iramodott meg, és magabiztosan lőtt a bal felsőbe ziccerből. 29–22

46. perc: Nagyon igyekezett a Metz, és az igyekezetet siker koronázta, a jobb szélről Bont talált be. 29–21

46. perc: Nem jött be a Metznek a hét a hat elleni játék, mert most Kristiansen szerzett labdát, és a saját hatosáról lőtt az üres kapuba. 29–20

45. perc: Eladták a labdát a franciák, Oftedal a saját térfeléről engedte el, és a labda bevágódott az üres kapuba. 28–20

44. perc: Sokáig támadott a Győr, végül Rju lőtte el alulról, de nem sok sikerrel.

43. perc: Kanor harcolt ki hetest, amelyet Horácek nagyon magabiztosan bedobott. 27–20

43. perc: Brattset kapott labdát szinte már a jobb szélen, de onnan is bedobta. 27–19

43. perc: Hét a hat ellen támadtak a franciák, így maradhatott nagyon egyedül a bal szélen Kanor, aki a kapufa segítségével szerzett gólt. 26–19

42. perc: Kristiansen belőtte a kilencedik gólját is, szép csellel került helyzetbe, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 26–18

41. perc: Újabb kínaival próbálkozott a Győr, megint hiába, a gyors indítás végén viszont Bouktit lőtt a bal alsóba. 25–18

40. perc: Megint hatottak az edzői szavak, megtalálta a labda beállóban Bouktitot, aki a bal alsóba pattintott. 25–17

40. perc: Francia időkérés.

40. perc: Rju kiváló egyéni akció után lőtt a bal felsőbe. 25–16

39. perc: Kanor maradt egyedül a bal szélen, felkanyarodott, és bepattintotta. 24–16

38. perc: Jacques lövése nem okozott gondot Solbergnek, a győri akció azonban lövés nélkül ért véget, mert Oftedal eladta a labdát.

36. perc: Solberg védte ki a francia próbálkozást, majd villámgyorsan indult a Győr, Brattset pedig hetest harcolt ki. A hetest Kristiansen a kapu jobb oldalába dobta. 24–15

35. perc: Burgaard lövése ment mellé, a másik oldalon Rju lövését védte a kapus, de maradt a labda a Győrnél. Bouktit nyakra támadott, ezért kétperces büntetést járt. Schatzlra játszották ki a figurát, ő pedig szépen lőtt a bal felsőbe. 23–15

33. perc: N'gouan kezéből most kiperdült a labda, az ellentámadásból Brattset harcolt ki emberelőnyt, mert N'Gouan lökte el. Kristiansen kínaiből próbált betalálni, de nem sikerült neki.

33. perc: Fodor kapott labdát a jobb oldalon, és ha már így egyedül hagyták, a rövid sarokba pattintott. 22–15

32. perc: Kanor vette észre, hogy szétnyílt a védőfal, és ha már ott volt, be is vágta. 21–15

31. perc: Nem sokáig maradt gól nélkül a második félidőben a Metz, mert Kristiansen lőtte be remekül. 21–14

31. perc: N'Gouan kapott kiváló bejátszást, átvette a labdát, majd a jobb alsóba lőtt. 20–14

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, jól játszik a Győr, és biztosan vezet. 20–13

30. perc: Őrült nagy gólt lőtt a végén Horácek, a bal fölsőt pókhálózta ki. 20–13

29. perc. Glauser védett egy gyenge lövést, a másik oldalon pedig Hansen harcolt ki hetest. Belül védekeztek ellene. A hetest Kristiansen a bal alsóba lőtte. 20–12

28. perc: Szép akció végén Kristiansen maradt egyedül, és remekül belőtte. 19–12

28. perc: Győri időkérés.

28. perc: Horácek tartj a lelket a vendégekben, most éppen Glauser lába között lőtt gólt. 18–12

27. perc: Rju csapta be Valentinit, aki visszahúzta, de a koreai játékos így is belőtte a jobb alsóba. 18–11

26. perc: Nem hagyta magát Horácek, pattintva lőtt gólt kissé jobbról. 17–11

26. perc: Glauser védett remekül, utána azonnal indította Fodort, aki néhány lépés után a bal alsóba lőtt. 17–10

25. perc: Schatzl újra megvillant, szép akció végén lőtt nagyon biztosan a francia kapuba. 16–10

25. perc: Kanor lövése a bal kapufa tövéről ment mellé. Utána a földön maradt, kicsit ápolni kellett.

24. perc: Azonnal elvégezte a középkezdést a Győr, és Pintea még azelőtt lőtt az üres kapuba, hogy a kapus visszaért volna. 15–9

23. perc: Újabb kihagyott lehetőségen bosszankodhatott a hazai közönség, hiszen utánaBurgaard lőtt gólt átlövésből. 14–9

22. perc: Óriási gólt lőtt a Metz, Kanor talált be. 14–9

22. perc: Pinteát rántotta le Micijevic, kiállítás és hetes. A hetest Rju lőtte, de Kapitanovic védett.

21. perc: Nocandy szerzett gyönyörűen labdát, majd azonnal indított, Bond pedig bedobta a ziccert. 14–8

20. perc: Tüntetett a közönség, úgy érezte, hogy a bírók nem egyfromán ítélik meg a faultokat. Mindenesetre N'Gouan lövését Glauser bravúrosan védte.

20. perc: Ezúttal a Győr kapott hetest, ezt meg Kristiansen lőtte be. 14–7

19. perc: Újabb hetest kaptak a franciák, Horácek ezt is bedobta. 13–7

18. perc: Emberhátrányban is betalált a Győr, Kristiansen lőtte be szépen. 13–6

17. perc: Emberelőnybe került a Metz, majd nem sokkal később Nocandy hetest harcolt ki. A hetest Horácek megint pimaszul bepattintotta. 12–6

17. perc:Gyorsan válaszolt az ETO, Pintea passzából Rju lőtte be. 12–5

16. perc: Pintea helyzete kimaradt, a másik oldalon Kanor tört be, hetest érően állították meg. A hetest Horácek lazán a hálóba pattintotta. 11–5

15. perc: N'gouan kapott jó labdát beállóban, és könnyedén lőtt a kapuba. 11–4

15. perc: Újabb francia időkérés.

15. perc: Lépéshiba a franciáknál, Brattset megindult, majd néhány lépés után az üres kapuba lőtt. 11–3

14. perc: Volt vagy három passz, mielőtt Oftedal gyönyörűen betört volna, onnan meg ő ritkán hibáz, most sem. 10–3

13. perc: Szenvedtek a franciák támadásban, majd Burgaard lövését védte Glauser.

12. perc: Kapkod a Metz, Bouktit is eladta a labdát. A győri támadás nagyon gyors volt, Schatzl ezúttal a beálló helyén tűnt fel, onnan lőtt a bal alsóba, ráadásul emberelőnyt is kiharcolt. 9–3

11. perc: Glauser védett egy óriási ziccert, a másik oldalon Rju lövése ment fölé, bár ő azt reklamálta, hogy beleért a blokk.

10. perc: Belemenést kényszerített ki a győri védelem, majd csodás játék után Oftedal találta el a kapufát. A kipattanót Schatzl kapta el, folytatódott a támadás, és éppen Schatzl lőhette el a helyzetét, ezúttal a jobb felsőt választotta. 8–3

9. perc: Bár Kapitanovic védett egy nagyot, a kipattanó a győrieké lett, a figura Schatzlra jött ki, ő pedig nagyon pontosan lőtte ki a bal felsőt. 7–3

9. perc: Hatottak az edzői szavak, Burgaard futott el a fal előtt, szétnyíltak előle, így könnyen lőhetett a kapu jobb oldalába. 6–3

8. perc: Metzi időkérés.

8. perc: Oftedal labdát szerzett, majd Rju nem túl jó passzát is szépen összeszedte Kristiansen, és a jobb alsóba lőtt. 6–2

7. perc: Elrontott győri támadás után Valentini indulhatott ziccerben, de csak a kapufát találta el. Gyorsan megszületett a válasz, a jobb szélre kikeveredett Brattset onnan is betalált a hosszúba! 5–2

6. perc: Sokáig küszködött a Győr a franciák védekezésével, de Rju lövésével szemben már tehetetlen volt a kapus. 4–2

5. perc: Előbb Oftedal lőtt szép gólt alulról, majd villámgyorsan jött a válasz Valentini révén. 3–2

4. perc: De Paula megszabadult az őrzőjétől, ütemtelenül, talpról ellőtte, és a bal alsóban kötött ki a labda. 2–1

4. perc: Újabb jó védekezés a Győrnél, megint Fodor indult meg előre, Oftedal adta is neki a labdát, a magyar játékos pedig könnyen pattintott a hálóba. 2–0

2. perc: Schatzl labdát szerzett, indította Fodort, aki ziccerben a hálóba pattintott. 1–0

2. perc: Nocandynál fújtak belemenést, a másik oldalon Schatzl került helyzetbe, de Kapitanovic védett.

1. perc: Rju lőtte el a szaggatottról, de a kapus védett.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Győr tiszta zöldbern, a Metz sárga-kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Majdnem két hónap telt el azóta, hogy a győri kézilabdázó hölgyek felhúzták a meccsszerelést, és tétmérkőzésre készülődtek. Tavaly november végén a török Kastamonu otthonában zárta az évadot az ETO, mégpedig fölényes győzelemmel, illetve a hazai és a nemzetközi mezőnyben is veretlen mérleggel. Azóta rendeztek egy világbajnokságot – amelyen a Rába-partiak közül a norvég Silje Solberg, Veronica Kristiansen, Kari Brattset és Stine Oftedal aranyérmet szerzett –, illetve a koronavírus miatt az új évben elmaradt egy-egy Bajnokok Ligája- és bajnoki mérkőzés is, és még mindig nem teljes csapattal várja a szombati bemutatkozást Ambros Martín együttese.

„Sajnos még nem tudtunk komplett kerettel készülni, de megpróbálunk a lehető legjobban felkészülni a jelenleg elérhető csapattagokkal a szombati mérkőzésre” – mondta a spanyol vezetőedző.

A hazaiak nem részletezték, hogy ki küzd koronavírus-fertőzéssel, ki sérült, mindenesetre a győriektől hiányzik Blohm, Leynaud, Lukács, Nze Minko, Faluvégi, Despotovic, Ogonovszky. Az irányító, Stine Oftedal viszont ott lesz az Audi Arénában.

„Erős, dinamikus csapat a Metz, amikor legutóbb találkoztunk, szoros mérkőzést játszottunk, és most is hasonlóra számítok – kezdte a norvég játékos. – A legfontosabb, hogy megtörjük a franciák gyors támadásvezetéseit. Erre több variációnk is van, remélem, sikerül jól védekezni és nyerni.”

Bartha Csaba, a klub elnöke pénteken fontos bejelentéseket is tett, eszerint aklub hosszabbított két játékosával. A dán Anne Mette Hansen 2017-ben érkezett a Rába partjára, 2019-ben újabb 2+1 éves kontraktust írt alá, és a pluszesztendős opció életbe lép a következő évadra. Faluvégi Dorottya 2019 óta az ETO-család tagja, rengeteget fejlődött, de még van hova előrelépnie, most újabb kétéves megállapodást kötött vele az egyesület.