Nagyon sima lett a végére, 13 góllal győzött a Győr

2023.01.07. 15:55
A Győri ETO a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 10. fordulójában 39–26-ra megverte odahaza a norvég Storhamart.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Dömötör Csaba)

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ, B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–STORHAMAR (norvég) 39–26
(17–13)
Győr, 4179 néző. V: Vranes, Wenninger (osztrákok)
GYŐR: Sandra Toft – Győri-Lukács 1, Rju Un Hi 4, S. OFTEDAL 5, BLOHM 5, Nze Minko 3, Fodor Cs. 1. Csere: SILJE SOLBERG (kapus) 1, Anne M. Hansen 3, Broch 4, GROS 4, Schatzl Nadine 3, Haugsted 1, Faluvégi 3, Farkas J. 1, Ogonovszky. Edző: Ambros Martín
STORHAMAR: Grönlund – Abdulla 2, M. Jakobsen 3, OBAIDLI 6 (3), Högseth 3, Zschocke 2, Amundsen 1. Csere: Raasok (kapus), M. Johansson 1, LÖFQVIST 5, Nestaker 2, Svendsberget 1. Edző: Kenneth Gabrielsen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 11. p.: 7–5. 18. p.: 11–6. 24. p.: 15–10. 34. p.: 20–13. 42. p.: 24–18. 50. p.: 29–21. 53. p.: 32–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3
Ambros Martín: – A végeredmény nem igazán tükrözi a látottakat. A norvég csapat az első pillanattól küzdött, kihasználta a hibáinkat, de a szünet után már jobban tudtuk kontrollálni a játékot. Annak örülök, hogy sikerült két, nagyjából hasonlóan jó félidőt produkálnunk.
Kenneth Gabrielsen: – A mérkőzés nagy részében jó teljesítményt nyújtottak a játékosaim, azonban olyan csapat ellen játszottunk, amely minden hibát azonnal megbüntet. Háromszor is sikerült visszakapaszkodnunk, a negyvenhatodik percben még csak öt gól volt a hátrányunk, ebből kell erőt merítenünk.

A változások szele érződik a Győri Audi ETO KC háza táján: tavaly óta új a vezetés, a nyártól új vezetőedző lép munkába, és Anne Mette Hansen bejelentett távozásán túl a zuhanyhíradóban további várható játékosmozgásról hallani. Szombaton pedig már a három és fél évre szerződő új mezszponzor, a japán Mizuno zöld-fehér szerelésében lépett pályára a hazai együttes – amelynek céljai azonban nem változtak, és ehhez némi biztatást jelentenek a visszatérő hiányzók és a gyógyuló sérültek. A Storhamar ellenében az ifjú anyukákon, Jelena Deszpotovicson és Kari Brattseten kívül már csak a továbbra is maródi Veronica Kristiansen hiányzott a megszokott gárdából.

Az ETO toronymagas esélyes volt a csoportban eddig csak két mérkőzést megnyerő norvégokkal szemben. Alig öt perc alatt 5–1-et mutatott az eredményjelző, ezt követően azonban megtört a lendület, kimaradtak a helyzetek, és a védekezés is veszített hatékonyságából. Az osztrák játékvezetők nem sokat foglalkoztak a szurkolók füttykoncertjével, meglepően gyakran (tíz percig) játszottak a szünetig emberhátrányban a hazai kedvencek. Igaz, a lelkes vendégek nem tudták igazán megközelíteni a győrieket, a pályaválasztó pedig időnként mintha új taktikai elemek és formációk gyakorlására is használta volna a mérkőzést.

A második játékrész forgatókönyve hasonlított az őszi norvégiai találkozóéhoz. Ekkor már mind jobban megmutatkozott a tudás- és tapasztalatbeli különbség a két gárda között. A Storhamar játékosai, noha 26-szor késztették megadásra a győri védelmet, elfáradtak abban az igyekezetben, amellyel megkísérelték felvenni a mind nagyobb előnyhöz jutó csapat által diktált tempót, és végül tizenhárom gólos zakóval távoztak Győrből.

Forrás: EHF

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc
Nestaker lövése rossz, Gros meg egy parádés találattal lezárja a mérkőzést.

59. perc Schatzl jobbról jobbal a túlsó felsőbe lő beugrásból. 38–26

59. perc Norvég időkérés.

59. perc Megvan Haugsted első győri gólja, parádés átlövésből.

58. perc Solberg véd egyet, dob egyet... GÓL!

57. perc A 18 éves Farkas Júlia gyönyörű góllal jelentkezik be a mérkőzésbe!

66. perc Négy magyar a pályán, majd Nestaker eredményes átlövésből.

65. perc Löfqvist és Johansson is szép gólt szerez, majd utóbbinak két perc, és ér Broch gólja is.

53. perc Oftedal és Obaidli gólváltása után norvég időkérés. 32–23

53. perc Beáll Haugsted, nagy tapsot kap.

50. perc
Obaidli ellépi, Faluvégi a jobb szélről átejti a kapust, szó szerint. Löfqvist válaszol beállóból, Oftedal passzát Gros a háta mögött teszi Faluvéginek, aki ismét szélsőgólt szerez. 31–22!

49. perc Jó védekezés után a bal szélről eredményes Schatzl. Nestaker két rossz ejtése után Broch lő gólt beállóból Schatz balra nézek, jobbra passzolok-típusú asszisztjából. 29–21!

48. perc Faluvégi és Nestaker gólváltása, első góljuk ma.

48. perc Hansen varázslatos ejtéssel használja ki az emberelőnyt, Amundsen állt ki.

47. perc Jól védekezik Rju, sorcsere a Győrben.

45. perc Fodor
szép gólt lő a bal szélről, Amundsen és Obaidli is betalál azonban. Majd Fodor a kapusba lő bevetődésből... 25–20

44. perc Solberg hatalmasat véd, kirúgja a jobb sarok elől Högseth ziccerét!

43. perc
Solberg kispárgázza a bal alsó elől Zschocke lövését, Lukács meg ziccert ront. 24–18

42. perc Rju lő a földről, ballal szép gólt hét méterről, futtában, a kapus lába között, ráadásul két perc az őt ellökő Svendsbergetnek.

40. perc Jakobsen ugorhat be... de nagyot véd Solberg. Oftedal lövése a kapufán csattan.

38. perc Jakobsen átlövése meglepi Solberget. Fodor lövése rossz, Solberg véd egyet, majd gólpasszt ad Blohmnak, aki felugrik a hatosról, és jobbal a jobb sarokba lő.

37. perc Rju
vajpuha csuklóval lő gólt a bal szélről, félmagasan teker a túlsó sarokba félmagasan. Obaidli betörése jó, Lukács pörgetése nem. 22–17

36. perc Högseth
dettó, Nze Minko ziccert ront, Zschocke nem teszi meg ezt a szívességet.

35. perc Abdulla
a kapufa segítségével eredményes a jobb szélről, Oftedal ellépi, Jakobsen lövése a kapufa "győri részén" csattan. Rju bejátszása igen pontos, Blohm eredményes beállóból.

34. perc Azonnali norvég időkérés. 20–13

34. perc Solberg elér egy átlövést, Broch eredményes most a hatosról, bevetődve.

33. perc Nze Minko szereli a szélsőjét, és a hatosig fut, ott is a gól.

32. perc És egy újabbal, Lukács elfut, máris 18–13!

31. perc Három Solberg-védéssel!

31. PERC FOLYTATJUK!

4179 néző a csarnokban.

Fotó: EHF
Fotó: EHF

„Örülök, hogy Jeca visszatért a csapatba, ezzel is bővültek a vezetőedző lehetőségei. Nem egyszerű ilyen apró gyermek mellett profi sportolónak lenni, de a klub mindenben Jeca segítségére van, és lesz a jövőben is. Sok sikert kívánok neki a folytatáshoz” – mondta el a gyorietokc.hu-nak Endrődi Péter, a Győri ETO Kft. ügyvezetője.

A montenegrói Jelena Deszpotovics 2021 nyara óta az ETO játékosa. 2022 februárjában szülési szabadságra ment, majd augusztusban adott élet kislányának, Helenának. Az átlövő december elején visszaköltözött Győrbe, majd újra edzésbe állt. A klub honlapján azt írták, rövidesen mérkőzéseken is pályára léphet, ennek várható időpontját viszont nem jelölték meg.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Nestaker átlövése nagyon rossz.

30. perc Lépéshiba itt, egy Gros-passzal hátba dobott Broch ott... Jakobsen távoli lövése meglepi Toftot, a bal szélről válaszol Schatzl, a rövid felsőbe lő.

29. perc Győri emberelőny, Zschocke lökött. Hansen pattintott passzát a kapuba vágja beállóból Broch. 28–22.

28. perc Rossz támadás a Storhamartól, magyar időkérés.

27. perc Rju is kap egyet, ez is hetes. Pocsék lövés Hansentől!

27. perc Nyúlt a mez, újabb norvég hetes. Obaidli jobbal a jobb alsóba lő. 15 itt, 12 ott.

26. perc Solberg kivédi a bal sarok előtt Löfqvist hetesét!

25. perc Gros
löki ziccerezés közben Abdullát, hetes és két perc. A második személyi hiba.

24. perc Högseth és Abdula lő gólt rossz győri támadások közben, 15–11.

22. perc Ez meg egy gyors attak, Broch-góllal a végén. Nestaker lövése Tofté, Faluvégi fejen találja ziccerből a kapust, kettő perc. Jogos.

21. perc Obaidli beállóból talál be, szép támadás. Ez is, Oftedal húzása meg egyenesen világklasszishoz méltó!

20. perc Johansonnak két perc Broch lökéséért, Rju gyorsan büntet betörésből. 13–8!

19. perc Obaidli keze nem remeg meg. Löfqvist meg üres kapura eredményes.

19. perc Grosnak két perc és hetes, jogos.

17. perc Svendsberget szélsőgóljával 10–6, Hansen átlövése rossz. De lökött Löfqvist támadás közben, Gros pedig előadást tart átlövésből.

17. perc Oftedal ütempasszát Hansen a hatosról futtában félmagasan jobbal a jobb sarokba vágja, iskolajáték.

16. perc Három rossz norvég lövés után jó védekezés... Amundsen meg a harmadik helyzetét is kihagyja.

15. perc Broch betör, Gros ejt, máris 10–5!

14. perc Rossz lövés Nze Minkótól, időkérés a vendégektől.

13. perc Jó támadás, jó zárás Nze Minkótól, Rju-átlövéssel.

12. perc Nze Minko a jobb szélről nem tud túljárni Grönlund eszén, de Toft is bemutat egy bravúrt.

11. perc Obaidli jobbal a jobb alsóba tekeri a hetest. 7–5!

11. perc Rju a bal szélről a kapusba lő, Hansennek két perc lerántásért, és hetes is.

10. perc Rossz támadások, Löfqvist-ziccerezéssel. Hansen azonnal válaszol betörésből. Soha rosszabb emberhátrányt!

9. perc Oftedal üres kapura eredményes a saját labdaszerzése után. 6–3!

8. perc Nze Minkónak két perc, odacsapott Obaidlinak.

7. perc Jakobsen ballal nyolcról a bal alsóba talál, a földről. Rju lövése rossz, 5–2. Zschocke átlövéséig, Rju passzával ziccerben Oftedal, de zseniálisan véd ismét a bal sarok előtt Grönlund.

6. perc Kiválóan fog embert Blohm, Toft indítását beugrásból hatról jobbal a bal alsóba vágja Oftedal.

5. perc Most meg príma csel után eredményes, Toft fogott előtte ziccert, majd lépéshibára Oftedal-elfutás, máris négy egy!

3. perc Szigorú védekezés Oftedaltól és Fodortól, Nze Minko keze elsül, 9-ről a földről a jobb felsőbe lő! 2–1!

2. perc Átlövésből egyenlít Högseth, Oftedal közbelövését eléri a bal alsó előtt Grönlund.

1. perc Rossz magyar támadással, de ziccerből a kapufára lő Abdulla, rekontra, a másik hatosról nem ront Blohm. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat zöld-fehér mezben és ilyen nadrágban, a vendégek sárga-kék mezben és ilyen nadrágban.

„Nagy volt a küzdelem az első perctől kezdve az utolsóig, mi pedig végig igazi csapatként harcoltunk – magyarázta a játékos.  – Igen, talán kijelenthető, hogy nem vagyunk a legjobb formánkban, de a legfontosabb, hogy hiszünk magunkban, és ez látszott a pályán is. A csapatszellem nagyon erős, mindannyian tudjuk mit szeretnénk elérni, miért küzdünk. Keményen dolgozunk minden edzésen, és bízunk egymásban. A munkának meglesz az eredménye, erről mindannyian meg vagyunk győződve. Nem lesz egyszerű a Storhamar elleni összecsapás, az ellenfél nagyon gyors kézilabdát játszik, sosem adja fel. Annak ellenére, hogy tiszteljük, nekünk ezt a meccset meg kell nyernünk, mert nem hullajthatunk el már pontokat a csoportkörben.”

Az ETO az elmúlt év utolsó előtti napján nagyon kemény, szoros mérkőzést nyert meg Debrecenben, nem túlzás, hogy azon a találkozón is a távol-keleti átlövő billentette a mérleg nyelvét a zöld-fehérek felé.

Az ETO az elmúlt év utolsó előtti napján nagyon kemény, szoros mérkőzést nyert meg Debrecenben, nem túlzás, hogy azon a találkozón is a távol-keleti átlövő billentette a mérleg nyelvét a zöld-fehérek felé.„Az Ázsiai Játékok döntője nagyon kemény volt, örültem, hogy hozzásegíthettem a válogatottamat egy újabb aranyéremhez  – mondta a Nemzeti Sportnak Rju Un Hi. – Fontos volt a győzelem, nagyon jó hangulatban tértem vissza Győrbe. Nehéz volt a nagy időeltolódás miatt egyből beszállni, de szívesen segítettem a lányoknak. Boldog voltam, hogy visszajöhettem Győrbe, már nagyon vártam, hogy játszhassak.”

A győriek egyértelmű esélyesek saját csarnokukban, októberben idegben is bántóan simán, 35–21-re nyertek. Azon a mérkőzésen Rju Un Hi  csapata egyik legjobbjaként négy gólt szerzett, azonban igazán decemberben lendült remek formába, miután visszatért az Ázsiai Játékokról, amelyet hazája válogatottjával, Dél-Koreával meg is nyert – 19 gólt (!) lőtt a Japán elleni fináléban.

Igazi norvég nap lesz a női kézilabda Bajnokok Ligájában szereplő magyar csapatoknak a szombati, hiszen az ETO a Storhamart fogadja, míg a Ferencváros a tavalyi győztes Vipers Kristiansand otthonában játszik.

A Magyar Kupában szintén három aranyérmet nyert (2018, 2019, 2021) és egy ezüstérem is gazdagította az éremkollekcióját.

A 28 éves dán válogatott játékos – aki nemzeti csapatával eddig két bronzérmet szerzett a világbajnokságokon – a magyar bajnokságban három aranyéremnek (2018, 2019, 2022) és egy ezüstéremnek (2021) örülhetett zöld-fehér szerelésben.

Anne Mette Hansen 2017 nyarán csatlakozott a Győrhöz a dán Köbenhavntól. Az azóta eltelt öt idény során kettő Bajnokok Ligája-aranyérem (2018, 2019) mellett egy ezüstöt (2022) és egy bronzérmet (2021) is szerzett a csapattal a legrangosabb európai kupasorozatban – emlékszik vissza a klub.

Nem újította meg nyáron lejáró szerződését Anne Mette Hansennel a Győri Audi ETO KC. A dán játékos így a nyáron hat év után távozik Győrből – közölte a Rába-parti klub.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GYŐR–STORHAMAR MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!