Női kézi BL: Amorim két gólt lőtt, a Rosztov legyőzte a Brestet

2021.09.11. 17:46
Amorim két gólt lőtt a Brest ellen (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/rostovhandballe/photos_by" target="_blank">Rosztov-Don</a>)
Az orosz Rosztov-Don 26–24-re legyőzte a francia Brest Bretagne-t a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 1. fordulójában. A Buducsnoszt nagy pofonba szaladt bele Horvátországban.

A BL-ben is debütált a Rosztov-Donban Eduarda Amorim – a brazil átlövő a nyáron, tizenkét év után hagyta el a Győri ETO-t. A 34 éves kézilabdázó két góllal vette ki a részét az előző évad ezüstérmese, a Brest Bretagne elleni sikerből.

A mérkőzésen a Brest szerzett vezetést, majd fordított az orosz gárda, amely végig kézben tartotta a meccset. A 49. percben 25–19 is volt az állás, ezt követte egy 4–0-s sorozat a franciáktól (25–23), de közelebb már nem kerültek a házigazdához.

A horvát Podravka az első félidőben 22 gólt szerzett a Buducsnoszt ellen, eldöntve ezzel a pontok sorsát. A második félidőben csupán 7-szer találtak be a házigazda játékosai, de így is magabiztos győzelmet arattak.