Mikler: Fontos, hogy Oslóba is győzni menjünk!

2012.06.11. 11:55
Fazekas és Mikler védései alapozták meg a magyar győzelmet Veszprémben (fotó: Mirkó István)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 27–21-re legyőzte Norvégiát a világbajnoki selejtező első mérkőzésén, ezzel hatgólos előnyt szerzett a visszavágóra. Mind magyar, mind norvég részről egyetértettek a felek abban, hogy a mieink számára jobban sikerült hajrának fontos kimenetele lehet a párharcban.

A magyar válogatott hatalmas taktikai csatát vívott a norvégokkal, és Mocsai Lajos csapata remekül felépített mérkőzésen van túl, hiszen a két válogatott között épp a hajrában alakult ki a legnagyobb különbség. Harsányi Gergely időn túli büntetője után a mieink hatgólos előnnyel utazhatnak a norvég fővárosba.

Gól/támadás 21/53 (39.6%)

„Minél kevesebb gólt akartunk kapni, és sokat lőni – mondta a második félidőben remekül beszálló kapus, Mikler Roland. – Ez a hajrában sikerült, ezért elégedett vagyok. Nagyon fontos, hogy Oslóba is győzni menjünk!”

Kapusaink egyébként nagyszerű napot fogtak ki, a győzelmet Fazekas Nándor és Mikler védései alapozták meg. Ole Erevik sem védett rosszul a skandinávok részéről, ám a mieink ezt is felül tudták múlni, két kapusunk az egész mérkőzésen végig nagyon magas szinten teljesített, míg a norvég védelem a hajrában nem tudott már olyan segítséget nyújtani kapusának, mint a magyar a túloldalon.

„Ötven percig kifogástalanul játszottak a norvégok, de a hajrában elkövetett hibáikat kihasználtuk, gólokkal büntettük. Így is nagy harcban nyertünk, a hat gól határeset” – mondta Fazekas Nándor a találkozóról.

„A hatgólos győzelmet a meccs előtt azonnal aláírtuk volna. Fantasztikus csata volt, amely igazolta, hogy percek alatt mekkorát változhat az állás” – nyilatkozta a védekezésben jeleskedő Laluska Balázs.

A norvégok az utolsó nyolc percben mindössze kétszer találtak a hálóba, nem véletlen, hogy az északiak a számukra balszerencsésen alakuló finis miatt sajnálkoztak. „Ahogy Veszprémben megszokott, most is fantasztikus hangulat volt az arénában, ami kedvezett a magyaroknak. Majdnem végig jól játszottunk, kár az utolsó tíz percért” – mondta csüggedten a vendégek egyik legjobbja, a korábbi veszprémi beálló Bjarte Myrhol.

A találkozónak távolra mutató pozitív előjelei is vannak magyar szemszögből, hiszen Nagy László gyorsan megtalálta a helyét a csapatban, támadásban és védekezésben is vezére volt az együttesnek, és ez még több gyakorlással csak jobb lehet a kihagyott három éve után.

„Remek mérkőzést játszottunk, amelyen kiderült, tudunk még fejlődni. Külön örülök, hogy Nagy László zökkenőmentesen, sikeresen tért vissza” – bizakodott Császár Gábor.

A visszavágót szombaton 19.10 órai kezdettel Oslóban rendezik.

„Csapategység, csapategység, csapategység”

FÉRFI KÉZILABDA, VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–NORVÉGIA 27–21 (12–10)
Veszprém, 5000 néző. V: Geipel, Helbig (németek)
Magyarország: FAZEKAS – Gulyás 3, Zubai Sz. 2, NAGY L. 6, LALUSKA, Pérez 1, Iváncsik G. Csere: MIKLER (kapus), CSÁSZÁR 6 (2), Schuch 1, Putics, Lékai 2, Mocsai 1, HARSÁNYI 4 (2), Vadkerti 1
Norvégia: Erevik – Bjornsen 2, Rambo 1, KJELLING 5, MYRHOL 3, Mamelund 2, TVEDTEN 6 (3). Csere: Klev, Samdhal 2, Koren, Hansen, Paulsen
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–2. 7. p.: 2–4. 11. p.: 5–4. 17. p.: 9–6. 24. p.: 9–8. 29. p.: 11–9. 32. p.: 12–12. 40. p.: 17–13. 52. p.: 20–19. 56. p.: 25–20. 60. p.: 26–21
Kiállítások: 2, ill, 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
MOCSAI LAJOS, a magyarok kapitánya: – Óriási drukk volt bennem, és nem csupán Nagy László visszatérése miatt. Ő egy a játékosaink közül, ebben a sportágban a csapat teljesítménye a fontos. A számok pedig önmagukért beszélnek… Többször is eredményesen forgattuk a még nem egészen összeszokott, több fontos játékosát nélkülöző csapatunkat, amelynek Oslóban az elején sem szabad statikusan támadnia és szétesően védekeznie.
ROBERT HEDIN, a norvégok kapitánya: – Tökéletesen elégedett voltam a játékunkkal és az eredménnyel az ötvenkettedik percig, ám ami ezután történt, elszomorított. Addig is futottunk az eredmény után, ám többnyire meg tudtuk tartani a nagyon jó magyar átlövőket. A végén nyolc perc alatt csak két gólt lőttünk, nem tudtunk koncentrálni, valamint Miklerben elakadt szinte az össze lövésünk.