FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2022–2023
Bajnokok Ligája
Európa-liga
Telekom Veszprém
Balatonfüredi KSE
Pick Szeged
Fejér-B.Á.L. Veszprém
 FTC

BAJNOKOK LIGÁJA

TUDNIVALÓK
A 16 klub két nyolcas csoportban küzd egymással, és 14 fordulós, körmérkőzéses rendszerben játszanak. A nyolcasok első két helyezettje egyenesen bejut az oda-vissza vágós negyeddöntőbe, a 3–6. helyezettek pedig rájátszásban, szintén oda-vissza vágós keresztjátékban küzdenek a legjobb nyolc közé jutásért 3–6., 4–5. párosításban.
Negyeddöntő: 2023. május 10–11. és 17–18.
Négyes döntő (Lanxess Arena, Köln): 2023. június 17–18.

CSOPORTBEOSZTÁS
A-CSOPORT: Paris Saint-Germain (francia), SC Magdeburg (német), GOG (dán), FC Porto (portugál), CS Dinamo Bucuresti (román), TELEKOM VESZPRÉM, Wisla Plock (lengyel), RK Zagreb (horvát)
B-CSOPORT: PICK SZEGED, Barca (spanyol), RK Celje (szlovén), Kielce (lengyel), THW Kiel (német), HBC Nantes (francia), Elverum (norvég), Aalborg (dán)

CSOPORTKÖR


AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA 
 1. Paris SG (francia) 8 7 1 289–252 +37  14
 2. TELEKOM VESZPRÉM 8 6 1 1 258–240 +18  13
 3. Magdeburg (német) 8 4 2 2 259–244 +15  10
 4. Dinamo Bucuresti (román) 8 4 1 3 246–245 +1  9
 5. GOG Handbold (dán) 8 3 1 4 263–266 –3  7
 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8 2 1 5 223–236 –13  5
 7. PPD Zagreb (horvát) 8 2 1 5 223–242 –19  5
 8. FC Porto (portugál) 8 1 7 224–260 –36  1
AZ A-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (2022. szeptember 14. szerda)
Dinamo Bucuresti (román)–Magdeburg (német)28–30
PPD Zagreb (horvát)–GOG Handbold (dán)
27–31
Orlen Wisla Plock (lengyel)–FC Porto (portugál)27–23
TELEKOM VESZPRÉM–Paris SG (francia)36–34
2. FORDULÓ (2022. szeptember 21. szerda)
FC Porto (portugál)–TELEKOM VESZPRÉM28–35
GOG Handbold (dán)–Dinamo Bucuresti (román)38–38
Paris SG (francia)–Orlen Wisla Plock (lengyel)37–33
Magdeburg (német)–PPD Zagreb (horvát)
35–25
3. FORDULÓ (2022. szeptember 28. szerda)
PPD Zagreb (horvát)–FC Porto (portugál)29–23
Orlen Wisla Plock (lengyel)–GOG Handbold (dán)31–27
Magdeburg (német)–Paris SG (francia)22–29
TELEKOM VESZPRÉM–Dinamo Bucuresti (román)33–30
4. FORDULÓ (2022. október 5. szerda)
Dinamo Bucuresti (román)–FC Porto (portugál)32–27
GOG Handbold (dán)–TELEKOM VESZPRÉM30–31
Paris SG (francia)–PPD Zagreb (horvát)40–31
Magdeburg (német)–Orlen Wisla Plock (lengyel)33–27
5. FORDULÓ (2022. október 26. szerda)
Dinamo Bucuresti (román)–Paris SG (francia)29–36
FC Porto (portugál)–GOG Handbold (dán)26–33
PPD Zagreb (horvát)–Orlen Wisla Plock (lengyel)26–26
TELEKOM VESZPRÉM–Magdeburg (német)35–35
6. FORDULÓ (2022. november 2. szerda)
PPD Zagreb (horvát)–Dinamo Bucuresti (román)28–29
Orlen Wisla Plock (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM26–30
Paris SG (francia)–FC Porto (portugál)32–30
GOG Handbold (dán)–Magdeburg (német) 33–32
7. FORDULÓ (2022. november 23. szerda)
Dinamo Bucuresti (román)–Orlen Wisla Plock (lengyel)32–27
Paris SG (francia)–GOG Handbold (dán)41–36
Magdeburg (német)–FC Porto (portugál)41–36
TELEKOM VESZPRÉM–PPD Zagreb (horvát)32–28
8. FORDULÓ (2022. november 30. szerda)
FC Porto (portugál)–Magdeburg (német)31–31
GOG Handbold (dán)–Paris SG (francia)35–40
PPD Zagreb (horvát)–TELEKOM VESZPRÉM29–26
Orlen Wisla Plock (lengyel)–Dinamo Bucuresti (román)26–28
9. FORDULÓ (2022. december 7. szerda)
Dinamo Bucuresti (román)–PPD Zagreb (horvát) 
FC Porto (portugál)–Paris SG (francia) 
Magdeburg (német)–GOG Handbold (dán) 
TELEKOM VESZPRÉM–Orlen Wisla Plock (lengyel) 
10. FORDULÓ (2022. december 14. szerda)
Dinamo Bucuresti (román)–TELEKOM VESZPRÉM 
GOG Handbold (dán)–FC Porto (portugál) 
Orlen Wisla Plock (lengyel)–PPD Zagreb (horvát) 
Paris SG (francia)–Magdeburg (német) 
11. FORDULÓ (2023. február 8. szerda)
FC Porto (portugál)–Dinamo Bucuresti (román) 
PPD Zagreb (horvát)–Paris SG (francia) 
Orlen Wisla Plock (lengyel)–Magdeburg (német) 
TELEKOM VESZPRÉM–GOG Handbold (dán) 
12. FORDULÓ (2023. február 15. szerda)
FC Porto (portugál)–PPD Zagreb (horvát) 
GOG Handbold (dán)–Orlen Wisla Plock (lengyel) 
Paris SG (francia)–Dinamo Bucuresti (román) 
Magdeburg (német)–TELEKOM VESZPRÉM 
13 . FORDULÓ (2023. február 22. szerda)
Dinamo Bucuresti (román)–GOG Handbold (dán) 
PPD Zagreb (horvát)–Magdeburg (német) 
Orlen Wisla Plock (lengyel)–Paris SG (francia) 
TELEKOM VESZPRÉM–FC Porto (portugál) 
14. FORDULÓ (2023. március 1. szerda)
FC Porto (portugál)–Orlen Wisla Plock (lengyel) 
GOG Handbold (dán)–PPD Zagreb (horvát) 
Paris SG (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 
Magdeburg (német)–Dinamo Bucuresti (román)

 


A B-CSOPORT ÁLLÁSA 
 1. Barcelona (spanyol) 8 7 1 280–232 +48  15
 2. Kielce (lengyel) 8 7 1 272–249 +23  14
 3. Nantes (francia) 8 6 2 281–248 +33  12
 4. Aalborg Handbold (dán) 8 3 1 4 267–261 +6  7
 5. THW Kiel (német) 8 2 2 4 263–263 0 6
 6. PICK SZEGED 8 3 5 248–260 –12  6
 7. Celje (szlovén) 8 1 7 238–281 –43  2
 8. Elverum Handball (norvég) 8 1 7 224–279 –55  2
A B-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (2022. szeptember 14. szerda)
Aalborg Handbold (dán)–Celje (szlovén)36–32
Kielce (lengyel)–Nantes (francia)40–33
PICK SZEGED–Barca (spanyol)28–35
THW Kiel (német)–Elverum Handball (norvég)36–26
2. FORDULÓ (2022. szeptember 21. szerda)
Barca (spanyol)–Kielce (lengyel)32–28
Elverum Handball (norvég)–Aalborg Handbold (dán)26–33
Nantes (francia)–PICK SZEGED35–30
Celje (szlovén)–THW Kiel (német)38–36
3. FORDULÓ (2022. szeptember 28. szerda)
Aalborg Handbold (dán)–Kielce (lengyel)28–30
Barca (spanyol)–Celje (szlovén)
38–30
Nantes (francia)–Elverum Handball (norvég)
41–30
THW Kiel (német)–PICK SZEGED34–29
4. FORDULÓ (2022. október 5. szerda)
Elverum Handball (norvég)–Barca (spanyol)30–46
Kielce (lengyel)–THW Kiel (német)40–37
PICK SZEGED–Aalborg Handbold (dán)29–41
Celje (szlovén)–Nantes (francia)24–35
5. FORDULÓ (2022. október 26. szerda)
Aalborg Handbold (dán)–Barca (spanyol)33–39
Nantes (francia)–THW Kiel (német)38–30
PICK SZEGED–Elverum Handball (norvég)30–23
Celje (szlovén)–Kielce (lengyel)30–33
6. FORDULÓ (2022. november 2. szerda)
Barca (spanyol)–Nantes (francia)34–29
Elverum Handball (norvég)–Celje (szlovén)31–29
Kielce (lengyel)–PICK SZEGED37–30
THW Kiel (német)–Aalborg Handbold (dán)36–36
7. FORDULÓ (2022. november 23. szerda)
Aalborg Handbold (dán)–Nantes (francia)32–35
Kielce (lengyel)–Elverum Handball (norvég)37–33
PICK SZEGED–Celje (szlovén)36–27
THW Kiel (német)–Barca (spanyol)30–30
8. FORDULÓ (2022. november 30. szerda)
Barca (spanyol)–THW Kiel (német)26–24
Elverum Handball (norvég)–Kielce (lengyel)26–27
Nantes (francia)–Aalborg Handbold (dán)35–28
Celje (szlovén)–PICK SZEGED28–36
9. FORDULÓ (2022. december 7. szerda)
Barca (spanyol)–Aalborg Handbold (dán) 
PICK SZEGED–Kielce (lengyel) 
Celje (szlovén)–Elverum Handball (norvég) 
THW Kiel (német)–Nantes (francia) 
10. FORDULÓ (2022. december 14. szerda)
Aalborg Handbold (dán)–THW Kiel (német) 
Elverum Handball (norvég)–PICK SZEGED 
Nantes (francia)–Barca (spanyol) 
Kielce (lengyel)–Celje (szlovén) 
11. FORDULÓ (2023. február 8. szerda)
Aalborg Handbold (dán)–PICK SZEGED 
Barca (spanyol)–Elverum Handball (norvég) 
Nantes (francia)–Celje (szlovén) 
THW Kiel (német)–Kielce (lengyel) 
12. FORDULÓ (2023. február 15. szerda)
Elverum Handball (norvég)–Nantes (francia) 
Kielce (lengyel)–Aalborg Handbold (dán) 
PICK SZEGED–THW Kiel (német) 
Celje (szlovén)–Barca (spanyol) 
13. FORDULÓ (2023. február 22. szerda)
Aalborg Handbold (dán)–Elverum Handball (norvég) 
Barca (spanyol)–PICK SZEGED 
Nantes (francia)–Kielce (lengyel) 
THW Kiel (német)–Celje (szlovén) 
14. FORDULÓ (2023. március 1. szerda)
Elverum Handball (norvég)–THW Kiel (német) 
Kielce (lengyel)–Barca (spanyol) 
PICK SZEGED–Nantes (francia) 
Celje (szlovén)–Aalborg Handbold (dán)