Férfi kézi olimpiai sel.: ezúttal a horvátok fordítottak nagyot

K. Zs.K. Zs.
2021.03.13. 23:11
Luka Cindric (piros mezben a magasban) négy gólt lőtt a horvát csapatban (Fotó: AFP)
Franciaország és Norvégia két mérkőzés után százszázalékos a férfi kézilabdázók három helyszínen zajló olimpiai selejtezőjén, de egyikük sem szerezte még meg a tokiói kvótát: a franciák kvalifikációját a hatalmas hajrát kivágó Horvátország odázta el (egygólos siker Portugália ellen), a norvégokét pedig Brazília, amely legyőzte Dél-Koreát. Nyílt a harc a harmadik csoportban is, ahol a szombatot fölényes győzelemmel letudó Németország és Svédország van lépéselőnyben.

1. CSOPORT

A podgoricai torna második napján Norvégia a mind a tíz lövéséből gólt szerző Kevin Maagero Gulliksen vezérletével nagyon megverte Chilét, amelynek így már matematikai esélye sem maradt a kvalifikációra. A veszprémi Kent Robin Tönnesen három góllal járult hozzá a győzelemhez.

Hármat lőtt Brazília veszprémi légiósa, a beálló Rogerio Moraes is, méghozzá egy nagyon fontos mérkőzésen: Dél-Korea magabiztosnak mondható legyőzésével a brazilok fontos lépést tettek Tokió felé, hiszen nekik Chile lesz az utolsó ellenfelük, a velük azonos pontszámmal álló ázsiaiaknak pedig a rettenthetetlennek tűnő norvégok.

2. CSOPORT

A játéknap legnagyobb győzelmét Horvátország aratta, méghozzá nagyon hasonló körülmények között, ahogyan az első körben kikapott a házigazda franciáktól. A pénteken ötgólos előnyt elherdáló horvátok szombaton 35 perc játék után hatgólos hátrányban voltak Portugáliával szemben (10–16), csakhogy a meccset kilenc góllal záró Ivan Cupic vezérletével képesek voltak fordítani, és minimális különbségű győzelmükkel életben tartották tokiói reményeiket (a veszprémi Manuel Strlek egy gólt szerzett a horvát csapatban).

A késő esti mérkőzésen Franciaország meg sem állt 40 gólig Tunézia ellen – az észak-afrikaiak ezzel „elszálltak”. A veszprémi Kentin Mahé egy gólt lőtt a továbbra is hibátlan francia csapatban.

3. CSOPORT

A tornát egymás elleni döntetlennel kezdő németek és svédek egyaránt behúzták a második mérkőzésüket. Svédország sima győzelme Algéria ellen borítékolható volt (36–25), ellenben az, hogy Németország már az első félidőben elintézi Szlovéniát, már nem annyira.

A németek tízzel vezettek a szünetben, és Ljubomir Vranjes tanítványai innen már nem találhattak vissza (36–27 a vége). A szlovénok magyar különítményéből a veszprémi Blaz Blagotinsek 5, Gasper Marguc 2 gólt szerzett, a szegediek közül (Dean Bombac, Matej Gaber) csak utóbbi került fel a lőlapra, egy találattal.

HAT HELY MÁR ELKELT

A tokiói olimpiára Japán (házigazda), Dánia (világbajnok), Argentína (Pánamerikai Játékok győztese), Bahrein (ázsiai kvalifikációs torna győztese), Spanyolország (Európa-bajnok) és Egyiptom (Afrika-bajnok) jutott már ki, hozzájuk csatlakozik még további hat csapat a kvalifikációs tornákról.