Férfi kézi NB I: továbbra sincs pontja a Vecsésnek

MTI MTIMTI MTI
2019.05.04. 19:59
A sereghajtó Vecsés öt góllal kikapott Mezőkövesden a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A borsodiaknak kedvezett a Cegléd és az Eger veresége is, így két fordulóval a bajnokság vége előtt ismét nyílttá vált a küzdelem a bennmaradásért.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
MEZŐKÖVESDI KC–VECSÉSI SE 31–26
(14–15)
Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – JANCSÓ 6, Stankovic 3, Jóga 3, Dávid M., HALILBEGOVIC 8 (2), MENYHÁRT 4. Csere: Győri (kapus), Kovács B., Rodics, Kovács P., HORVÁTH L. 4, Martins 2, Mikita 1. Edző: Buday Dániel
VECSÉS: Kránitz – Takó 3 (1), Marczinkó 4, Lendvay 3, BENMILOUD 4, UJVÁRI 6, Antal L. 1. Csere: Vitáris (kapus), Győrfi Z. 2, Simányi, Antal M., Haszilló, Vízler 2, Vojinovics 1. Edző: Damir Sztojanovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 8. p.: 6–4. 13. p.: 6–7. 19. p.: 10–10. 26. p.: 12–14. 36. p.: 18–16. 39. p.: 19–19. 41. p.: 21–19. 48. p.: 24–22. 57. p.: 29–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Buday Dániel: –
A szünet után rendeztük a védekezésünket, elöl is szépen játszottunk.
Damir Sztojanovics: – Amikor fontos gólokat kellett volna szereznünk, nem jött ki a lépés, és a hazaiak kapusa is igencsak kitett magáért.

DVTK-EGER–CYEB BUDAKALÁSZ 26–30 (14–13)
Eger, 500 néző. Vezette: Andorka, Hucker
EGER: Lorger – Lezák 5 (3), Rédei, Bajorhegyi, Kiss G., BERNATONIS 7, Molnár B. 3. Csere: Repóth (kapus), Takács 3, Füzi 3, Hegedüs M. 2, Schmid 3, Szepesi I., Tóth R. Edző: Tóth Edmond
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Tóth Á. 4 (1), LEIMETER 5, Váczi M. 1, NEMES 6, KOLLER 4, Fekete 4. Csere: Boros (kapus), Simotics, Czina, Sinkovits 1, Török 1, Simon B., Mazák 1, Bohács 3 (3). Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 6–8. 18. p.: 9–9. 24. p.: 10–11. 36. p.: 17–16. 42. p.: 18–20. 48. p.: 20–23. 54. p.: 22–26
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 6/4
Tóth Edmond: –
Még sosem szégyelltem magam ennyire, mint most. Egy sportolónak függetlenítenie kell magát a körülményektől.
Forgács Gyula: – Felépültek a sérültjeink, sokat javult a játékunk az elmúlt hetekben. Tele vagyunk önbizalommal, s ez látszik is.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CEGLÉDI KKSE 28–23 (16–10)
Tatabánya, 800 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – JUHÁSZ Á. 1, Rosta M. 1, ILYÉS 2, SIPOS A. 3, Grigoras 4, PÁSZTOR Á. 4. Csere: Bozsovics 4, Vujovics 7 (6), Dénes, Borzas 1, Nagy B. 1. Edző: Vladan Matics
CEGLÉD: Tamási – Lászlai 4, Gábor M. 3, DAVIDOVICS 6, Spekhardt 1, Mikita 2, Hódi. Csere: Aleksza, MOJSZILOV 1 (kapusok), Vucskovics, JUHÁSZ K. 4, Müller J. 1, Pocsai 1 (1). Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 12. p.: 8–2. 18. p.: 10–6. 26. p.: 13–8. 35. p.: 20–10. 42. p.: 23–16. 52. p.: 25–19
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1
Vladan Matics: –
Újra összeállt a védekezésünk a Gyöngyös elleni fiaskót követően. Visszaszereztük az önbizalmunkat, ami az említett stabil védekezésnek is köszönhető, mert ez a mi játékunk. Még két pont hiányzik…
Nagy Károly: – Tisztességgel küzdöttünk. Úgy érzem, a közönségnek is élvezhető volt a mérkőzés.

1. Szeged 24 23 1 836–601 +235 47
2. Veszprém 23 20 3 789–552 +237 40
3. Tatabánya 23 17 2 4 653–574 +79 36
4. Balatonfüred 24 17 7 650–587 +63 34
5. Csurgó 23 14 3 6 642–596 +46 31
6. Gyöngyös 23 12 3 8 608–601 +7 27
7. Dabas 23 9 3 11 591–613 –22 21
8. Komló 24 9 1 14 614–687 –73 19