Férfi kézi NB I: továbbra sincs pontja a Kecskemétnek

V. Á.V. Á.
2021.11.20. 18:39
Újra nyert hazai pályán Csoknyai István csapata (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A Budakalász 30–29-re nyert a Kecskemét ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Pick Szeged a szoros első félidőt követően tízgólos sikert aratott a Gyöngyös ellen. A Balatonfüred kiütötte a Csurgót, a Dabas a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen győzött. A Grundfos Tatabánya a Ferencváros ellen diadalmaskodott.

Az újonc Kecskemét az 55. percben még döntetlenre állt a Budakalászon, de végül 30–29-re kikapott, így továbbra is pont nélkül áll a tabellán. A Budakalász sorozatban harmadszor nyert hazai pályán.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
BUDAKALÁSZ KZRT–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 30–29 (14–13)
Budakalász, 150
néző. V: Bócz, Wiedemann.
BUDAKALÁSZ:
Djordjeszki – Maracskó 1, Schmid, Dávid M., Mikalin 4, Juric–Grgic 4 (2), Holpert 1. Csere: Váczi D. – (kapus), VARJÚ 6 (2), Tyiskov 1, I. PERISICS 6 (1), Fórizs, Kiss B. 2, Kovács D. 1, Koncz 4, SINKOVITS. Edző: Csoknyai István
KECSKEMÉT: Marczika – Csordás, Országh 1, Vetési 3, SZRNKA 5, Sipeki 4, Horváth A. Csere: Deményi (kapus) – Mazák, Hiramoto, Lőrincz, Füstös, ENAMOTO 8, Simon B., MENYHÁRT 8 (4). Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–5. 15. p.: 6–9. 23. p.: 9–12. 36. p.: 19–17. 46. p.: 24–23. 51. p.: 26–26.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 8/5, ill. 4/4
Csoknyai István:
– Hazai pályán eddig a jó kapusteljesítményünk és a védekezésünk repített minket, ma azonban ez nem működött. Támadásban hoztuk a mérkőzést, de az ellenfelet nem tudtuk leszakítani magunkról. Szerencsére a végén helyén volt a szívünk és itthon tudtuk tartani a két pontot.
Bencze József: – Kitettük a szívünket-lelkünket a pályára, sikerült eredményes kézilabdát játszanunk. A mérkőzés képe alapján egy pontra rászolgáltunk volna, de úgy látszik, hogy a sors még nem akarja nekünk adni.

BALATONFÜREDI KSE–CSURGÓI KK 34–25 (19–10)
Balatonfüred, 600
néző. V: Hargitai, Markó.
BALATONFÜRED:
ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 4, NÉMETH B. 3, TOPIC 4, Dénes J., SZÖLLŐSI B. 8 (3), BÓKA 4. Csere: Tóth Mihály (kapus), Kemény 1, Jánosi 2, Szmetán M., GOSZTOVICS 4, Szűcs B. 2, Brandt 1, Határ 1. Edző: György László
CSURGÓ: Tatai – Tóth Á. 1, Schäffer, Herceg, Rotim 2, MLADEN KRSZMANCSICS 9 (7), A. Kovacevic 3. Csere: Füstös Á. (kapus), Krecic 1, Borsos 1, Szeitl E. 1, Gábor M. 2, Vasvári, GEBHARDT 5, Kerkovits, Kozina. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 13. p.: 9–2. 18. p.: 10–5. 23. p.: 14–6. 28. p.: 18–9. 32. p.: 20–10. 38. p.: 24–13. 46. p.: 29–18. 52. p.: 32–20. 57. p.: 34–21.
Kiállítások: 16, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/7.
György László:
– Nagyon örülünk a győzelemnek és annak, hogy hetek óta tartjuk jó formánkat. Ezúttal is nagyon fegyelmezetten játszottunk, esélyt sem adtunk a Csurgónak. A fiataloknak is lehetőséget biztosítottam, nagyon ígéretesen játszottak.
Baranyai Norbert: – Sajnos, nem úgy sikerült ez a hatvan perc, ahogy elterveztük. Buta hibákat követtünk el, amelyekből a fürediek lerohanásgólokat szereztek. Nagy hátrányba kerültünk és futottunk az eredmény után. A Balatonfüred más sebességgel játszott, nekünk is fel kell vennünk ezt a ritmust.

DABAS KC VSE–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 28–21 (14–12)
Dabas, 400
néző. V: Paska, Vastag.
DABAS: Pallag – Ács 1, FEKETE B. 4, Török 3, SZÖLLŐSI SZ. 3, TARABOCHIA 5, Laurinyecz 2. Csere: HOLLÓ (kapus), Garajszki, Horváth L., KOLLER 2, Katona 2, HUTVÁGNER 5 (4), Burony 1, Kende. Edző: Tomori Győző
VESZPRÉM: Borbély – Szmetán P. 2, Széles, Bugyáki, VAJDA 3, Fazekas G. 1, Hári 3 (1). Csere: Miklós G. (kapus), Tóth P. 1, Somogyi B., Éles B. 5, Kurucz 2, KRISTÓF M. 4, Seregi, Tóth J. Edző: Tombor Csaba
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Tomori Győző:
– Egy, szinte végig kézben tartott mérkőzésen tudtunk ma két pontot szerezni. Annak örülök a legjobban, hogy a végig stabil védekezésre építve támadásban fegyelmezetten játszottunk, ami meghozta az eredményét.
Tombor Csaba: – A Dabas a mai napon lekézilabdázott minket a pályáról, és a második félidőben Holló is lehúzta a rolót. Nem tudtuk megvalósítani, amire egész héten készültünk. Jövő héten megpróbálunk javítani.

PICK SZEGED–B. BRAUN GYÖNGYÖS 36–26 (17–16)
Szeged,
800 néző. V: Altmár, Horváth M.
SZEGED: Alilovic – B. Radivojevics 2, Henigman 2, Mackovsek 4, Rosta M. 2, Martins 1, BLONZ 8 (1). Csere: MIKLER (kapus), BÁNHIDI 6, BOMBAC 4, Garciandía 2, Tönnesen 2, Gaber, Sostaric 2, Frimmel 1 (1), Hegedűs P. Edző: Juan Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Gábori, PAPP B. 7, DURIS 4, Vilovszki 4, Hamidovic 2, Varsandán M. 4 (1). Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Gerdán, Ubornyák 2, Rosta B. 1, Nkousa 1, Vaszics, Mátyás B., Gráf 1 (1). Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 6. p.: 2–5. 10. p.: 4–8. 17. p.: 7–9. 18. p.: 9–12. 22. p.: 12–14. 27. p.: 16–16. 32. p.: 19–17. 37. p.: 24–19. 41. p.: 28–20. 46. p.: 31–21. 54. p.: 32–22. 57. p.: 34–25.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor:
– Új felállású kezdőcsapatunk nem úgy kezdte a mérkőzést, ahogy terveztük, ezért cserélnünk kellett, meg is változott a játék képe. Ehhez kellettek Mikler Roland bravúrjai, Dean Bombac és Bánhidi Bence klasszisa. Elégedett vagyok, mert három nap leforgása alatt egy-egy BL- és bajnoki mérkőzésen is helytálltunk.
Konkoly Csaba: – A célunk az volt, hogy minél hosszabb ideig a Szeged közelében maradjunk. Az első félidőben megtaláltuk a réseket védelmen, sokáig vezettünk. A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Szeged, kemény védekezéssel felőrölt bennünket és kinyílt az olló.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–FERENCVÁROSI TC 33–28 (17–14)
Tatabánya, 850
néző. V: Nagy F., Túróczy.
TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Hornyák B. 4, Ancsin 3, Stojnic 1, Urban, GYŐRI M. 10 (2), SUNAJKO S. 9 (1). Csere: BARTUCZ (kapus), Zdolik, Fotache, Juhász Á. 1, Usal 2, Balogh Zs. 3, Molnár B. Edző: Dragan Djukics
FTC: Zernovic – Bujdosó 2, Füzi, DEBRECZENI 3, J. Mikita, Kovacsics 2, Nagy Bence 6 (2). Csere: GYŐRI K. (kapus), Bognár A. 4, Ónody-Jánoskúti 2 (1), Pordán 1, Imre B. 3, Prainer 3, Andjelics, Bohács 2, Turák. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 15. p.: 6–6. 18. p.: 7–8. 23. p.: 12–9. 34. p.: 19–14. 43. p.: 24–18. 46. p.: 24–21. 50. p.: 29–22. 56. p.: 31–26.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Dragan Djukics:
– A Fradi hozta a várt gyors játékát, nekünk viszont nem ez volt a legjobb meccsünk. Persze a győzelem a legfontosabb, ám még mindig vannak, akiket be kell építenünk ebbe a játékrendszerbe. Sok meccs van még előttünk, haladunk tovább.
Horváth Attila: – Mindenben jobb volt a Tatabánya. Kissé megilletődötten játszottunk, mintha megijedtünk volna attól, hogy a hazaiak mögött van két jó mérkőzés. Nem működtek nálunk igazán jól a dolgok, ellenben a hazaiak minden hibánkat könyörtelenül kihasználták.

1. Szeged 10 9 1 361–245 +116 19
2. Veszprém 8 7 1 270–198 +72 15
3. Balatonfüred 9 7 1 1 272–233 +39 15
4. FTC 9 5 4 264–256 +8 10
5. Budakalász 9 4 2 3 224–242 –18 10
6. Gyöngyös 9 4 1 4 240–240 0 9
7. Tatabánya 9 4 1 4 240–261 –21 9
8. NEKA 9 4 5 242–256 –14 8