Férfi kézi NB I: magabiztosan nyert a Veszprém; Dzsamali 11 góllal tért vissza a bajnokságba

L. M.L. M.
2022.11.11. 20:15
Dragan Pesmalbek hét gólt szerzett (Fotó:Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A Telekom Veszprém könnyedén, tízpontos különbséggel győzte le a Budai Farkasokat a férfi kézilabda NB I 9. fordulójában. A Gyöngyös szoros mérkőzésen verte meg a NEKA-t, míg a Tatabánya öt góllal bizonyult jobbnak a Ceglédnél.

Rasmus Lague nélkül sem forgott veszélyben a Telekom Veszprém győzelme a Budai Farkasok ellen. A sereghajtó azonban nem is az eredmény miatt lehet csalódott, hanem azért, mert kezdőkapusa, Tóth Norman az első félidő közepén egy hétméteres után rosszul lépett, és az előzetes diagnózis szerint súlyosan megsérült az oldalszalagja.

Nagyon jól kezdte a találkozót a Veszprém, Momir Ilics csapata már 7–1-re vezetett a 8. percben. Ezt a különbséget tudták is tartani a félidőre a vendégek, 19–12-vel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrészben lépésről lépésre tovább növelte előnyét a Veszprém, amely tíz góllal verte meg ellenfelét. A találkozó legeredményesebb játékosa Dragan Pesmalbek volt, akit a játékvezető az 56. percben azonnali piros lappal leküldött a pályáról, mivel nem értett egyet Ligetvári Patrik kétperces kiállításával és belerúgott a labdába. A francia-szerb beálló hét gólt szerzett a mérkőzésen.

Első NB I-es mérkőzését játszotta a Ceglédben az iráni származású magyar válogatott átlövő, Dzsamali Iman. A bajnokságba visszatérő játékos 11 gólt szerzett a Tatabánya ellen és csapata legjobbja volt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

HSA NEKA–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 27–28 (9–14)
Balatonboglár, 250 néző. Vezette: Bóna, Földesi
NEKA: Palasics – Szilágyi Benjámin 3 (1), Dely 1, Sztraka 1, PAPP T. 5, KOVÁCS T. 5, Bajus 2. Csere: Deményi (kapus), Karai, KRAKOVSZKI B. 7 (5), Kathi, Dobi 2, Krakovszki Zs., Bodócs, Ács P. 1. Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Gábori, Schäffer 3, Potisk 3, Hegedűs M. 4, Halász 1, VARSANDÁN M. 6 (3). Csere: Gyánti (kapus), GERDÁN, JÓGA 7, Lakosy 1, Bura 3, Gráf, Schmid. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 10. p.: 5–3. 18. p.: 5–8. 24. p.: 8–10. 37. p.: 14–18. 45. p.: 19–18. 50. p.: 24–21. 57. p.: 25–26
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3
Sótonyi László: – A második félidő jobban tükrözte az elvárásaimat, az első játékrész a reméltnél simább volt. Büszke vagyok a srácokra, hogy nem adták fel, és fordítani tudtak. Talán a döntetlent megérdemeltük volna, de a végjátékot nagyon gyengén hoztuk le.
Bíró Balázs: – Az első félidő úgy zajlott, ahogy szerettük volna, stabil volt a védekezésünk, és az elkövetett technikai hibák ellenére lehetett volna nagyobb a különbség. A szünet utáni első húsz perc tragikus volt, a hazaiak megérdemelten fordítottak. A játékosaim tartását és mentális erejét mutatja, hogy háromgólos hátrányból felállva tudták megnyerni a mérkőzést. A második félidei teljesítményünk elgondolkodtató, elemzésre szorul.

BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–TELEKOM VESZPRÉM 29–39 (12–19)
Budaörs, 850 néző. Vezette: Héjja, Kónya.
BUDAI FARKASOK: Tóth N. – Valler 1, ENOMOTO 8, Vuleta 3, Kvastek 3, Nagy Szabolcs 2, Nurelden. Csere: Merkovszki (kapus), Rédai 3, AUER 4, Szövérdffy 2, Puskás M. 1 (1), Holdosi 2, Kecskeméti T., Kovács Á., Turák. Edző: Koi Endre
VESZPRÉM: CORRALES – Marguc 1, Jahja 6 (1), ed-Dera 1, PESMALBEK 7, Nenadics 4 (2), Strlek 4. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, Mahé 2, NILSSON 5, Ilic 2, Sipos A., Lukács P. 4 (1), Vajlupau 2, Elísson 1. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 9. p.: 11-7. 18. p.: 7–11. 25. p.: 10–17. 33. p.: 15–21. 39. p.: 18–26. 44. p.: 22–28. 50. p.: 24–34. 55. p.: 26–37
Kiállítások: 4,ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/3
Koi Endre: – Természetesen egy tízgólos vereségnek ritkán örülünk ennyire, de jó mérkőzést játszottunk. Huszonkilenc gólt tudtunk lőni a világ egyik legjobb csapatának, ami az egész csapat érdeme. Természetesen védekezésben és kapusteljesítményben is voltak olyan dolgok, amikre büszkék lehetünk, szóval összességében jó mérkőzést játszottunk.
Momir Ilics: – Nem voltunk készek erre a mérkőzésre. Sok technikai hibát követtünk el és sok lövést rontottunk, de tudtuk, hogy lesz ilyen találkozó, mert háromnaponta meccseket játszunk. Ez most nehezebb volt, de megérdemelten nyertünk és ez a legfontosabb.

MOL TATABÁNYA KC–HÉP-CEGLÉD 31–26 (18–11)
Tatabánya, 2000
néző. Vezette: Kovács T., Mándli
TATABÁNYA: Székely M. – P. RODRÍGUEZ 9 (2), ANCSIN 3, Ubornyák 2, Győri M. 3 (1), Topic, Ugalde 2. Csere: Nagy Benedek (kapus), OBRADOVICS 1, MARAS 7, Pergel 2, Vilovszki, Bodor, Edwards 1, Paizs 1 (1), Bodnár Á. Edző: Tombor Csaba
CEGLÉD: KRÁNITZ – Szűcs Balázs 3, Markovics 4, MAZÁK 4, Juhász K., Csomor 2, Szepesi I. 1. Csere: Tamási (kapus), DZSAMALI 11 (2), Teleki, Kállai 1, Panghy. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 7. p.: 6–1. 15. p.: 8–5. 22. p.: 10–8. 25. p.: 14–8. 37. p.: 24–14. 47. p.: 30–18. 55. p.: 31–25. Kiállítások: 0, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Tombor Csaba: – Jól kezdtük a mérkőzést, de a ceglédi Juhász Károly sérülése minket zavart meg jobban. Aztán lábra kaptunk. A szünet után elsősorban már a fiataloknak adtam lehetőséget, akik hellyel-közzel éltek is ezzel. A végjáték pedig úgy alakult, ahogy… Látjuk a hibáinkat, ezek kijavításán fáradozunk.
Nagy Károly: – Tudtuk, az erőviszonyok a Tatabánya mellett szólnak. Amikor a hazaiak edzője a második félidőben cserélni kezdett, kis levegőhöz jutottunk. Sőt, éltünk is a lehetőséggel, így tisztességes eredményt értünk el.

1. Veszprém 8 8 305–219 +86 16
2. Szeged 8 7 1 282–222 +60 14
3. Tatabánya 9 7 2 272–251 +21 14
4. Balatonfüred 9 5 2 2 257–245 +12 12
5. Csurgó 8 5 1 2 224–209 +15 11
6. FTC 7 5 2 248–208 +40 10
7. Gyöngyös 9 4 1 4 245–261 –16 9
8. Komló 8 3 2 3 230–219 +11 8